Zemgalē meklē Dziesmu un deju svētku vēstnešus 1

Līdz 22. aprīlim Zemgales tautumeitas un tautudēli, kuri sevi uzskata par Dziesmu un deju svētku patriotiem, aicināti piedalīties konkursā un kļūt par sava reģiona svētku vēstnešiem. Kopumā tiks izraudzīti pieci vēstnešu pāri – pa vienam pārim Kurzemē, Latgalē, Vidzemē, Zemgalē un Rīgā –, kuri tiks aicināti piedalīties īpašos XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku ieskandināšanas pasākumos, portālu informēja Dziesmu un deju svētku sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva.

«Par Zemgales reģionālo vēstnesi var kļūt ikviena tautumeita vai tautudēls, kurš piedalīsies XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos, dziedot, dejojot, koklējot vai kā citādi iepriecinot skatītājus un klausītājus. Dziesmu un deju svētku vēstnesim jābūt smaidīgam, atvērtam un ar kādu aizraujošu svētku stāstu padomā,» izvirzītās prasības izklāsta I. Vasiļjeva.

Viņa atklāja, ka laureāti būs goda viesi Zemgales Svētku vēstniecības atklāšanas pasākumā, kas notiks Jelgavā. Tāpat vēstnešus aicinās piedalīties profesionālā fotosesijā, lai viņu fotogrāfijas svētku gaidīšanas laikā iepriecinātu «Rimi» veikalos atklāto Svētku vēstniecību apmeklētājus.

Balvā vēstneši saņems arī «Rimi» dāvanu kartes 100 eiro apmērā. Lai pieteiktos konkursā un kļūtu par Zemgales reģiona vēstnesi, jāaizpilda pieteikuma anketa un jāizstāsta par paša pieredzēto – īpašo Dziesmusvētku stāstu. Tieši stāsta oriģinalitāte būs galvenais kritērijs svētku vēstnešu izvēlē. Žūrija – Latvijas Nacionālā kultūras centra un «Rimi» pārstāvji – izvēlēsies kopā 10 vēstnešus – katrā reģionā pa vienam tautudēlam un vienai tautumeita. Pieteikties iespējams šeit: www.rimi.lv/dziesmusvetki.

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki norisināsies Latvijas valsts simtgades svinību zīmē no 2018. gada 30. jūnija līdz 8. jūlijam. Svētkus organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs, kas ir Kultūras ministrijas padotībā esošā valsts iestāde, atbalsta lieldraugi «Swedbank», «Elektrum», «Latvijas Mobilais Telefons »(LMT), kā arī atbalstītāji «Rimi», «Squalio», «Circle K Latvia», «KPMG, Wess».

Pievieno komentāru

Komentāri 1

bez...

izrādīšanās priekš ārzemniekiem,vairāk nekas.

pirms 2 gadiem, 2018.04.15 21:57

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju