Zemākais bezdarba līmenis Zemgalē jūnijā bijis Iecavā 2

Apkopojot Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) datus par bezdarbu jūnijā, vismazākais bezdarba līmenis Zemgalē reģistrēts Iecavas novadā.

Bauskas novadā, pēc NVA datiem, 2021. gada jūnijā bezdarbnieku skaits bija 738, Iecavas novadā bija 226 bezdarbnieki, Rundāles novadā – 129, bet Vecumnieku novadā ir reģistrēti 234 bezdarbnieki. Tādējādi, ņemot vērā konkrētās vietas darba resursu – darbspējīgo iedzīvotāju skaitu, aprēķini rāda, ka Rundāles novadā bezdarba līmenis ir visaugstākais, tas sasniedz 6,5%, Bauskas novads ierindojās otrajā vietā ar 5,3% bezdarba līmeni, Vecumnieku novadā – 4,9%, bet Iecavas novadā bezdarba līmenis ir mazākais Zemgalē, tas sasniedz 4,3%. Atgādinām, ka bezdarba līmeni aprēķina, reģistrēto bezdarbnieku skaitu dalot ar iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā un reizinot ar 100.

NVA Bauskas filiāles vadītāja Igunda Bēmane «Bauskas Dzīvei» atklāja, ka nu jau jaunizveidotajā Bauskas novadā tendences ir bezdarbnieku skaita samazināšanās. «Iemesls tam varētu būt sezonas darbu nepieciešamība un klientu klātienes apkalpošanas atsākšanās NVA filiālēs. Tagad redzam, ka aptuveni 40 – 50 cilvēku nedēļā pie mums klātienē nāk uz filiāli. Mežos cilvēki dodas lasīt ogas un sēnes, norit aktīvs darbs pie lauksaimniekiem,» stāsta I. Bēmane, «darba devēji mūspuses novados aktīvi pieteikušies dīkstāves pabalstiem. Pārsvarā tie ir bijuši ēdināšanas uzņēmumi. Aktuālākās vakances ir meklējamas lauksaimniecības, būvniecības jomā. Tagad pasažieru pārvadāšanas uzņēmums «Nordeka» ir pieteicis 35 vakances, kur nepieciešami autobusu vadītāji, arī izglītības iestādes aktīvi meklē skolotājus.»

Apkopojot NVA jūnija datus, visus novadus, kas tagad apvienoti Bauskas novadā, vairāk reģistrētas ir sievietes bezdarbnieces – Bauskas novadā 407 sievietes un 331 vīrietis reģistrējis sevi kā bezdarbnieku, Iecavas novadā ir 114 bezdarbnieces un 112 bezdarbnieki. Rundāles novadā 66 sievietes ir bezdarbnieces un 63 vīrieši bez darba, kamēr Vecumnieku novadā ir 126 sievietes un  108 vīrieši, kas meklē darbu.

Visvairāk darba meklētāju jūnijā Bauskas novadā ir vecumā no 55 līdz 59 gadiem, tādi ir 95, turpretī Iecavas novadā darbu visvairāk meklē 35 – 39 gadus vecie 32 cilvēki. Tāda pati vecuma grupa ir arī Vecumnieku novadam, kur darbu meklē 33 cilvēki, bet Rundāles novadā visvairāk, kas ir 22 darba meklētāji, ir vecumā no 45 līdz 49 gadiem.

2021. gada jūnijā faktiskā bezdarba līmenis Latvijā bija 7,8 %, kas salīdzinājumā ar maiju ir par 0,1 procentpunktu mazāk, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) darbaspēka apsekojuma dati. Sieviešu bezdarba līmenis jūnijā pieauga par 0,1 procentpunktu līdz 7,4 %, taču vīriešu saglabājās nemainīgs – 8,3 %. NVA reģistrētā bezdarba līmenis bija 7,4 %, kas ir par 0,2 procentpunktiem mazāk nekā maijā. Salīdzinot ar pagājušā gada jūniju, vērojams bezdarba līmeņa samazinājums – 0,8 procentpunkti faktiskā bezdarba līmenim un 1,2 procentpunkti reģistrētā bezdarba līmenim.

2021. gada jūnijā Latvijā bija 72,6 tūkstoši bezdarbnieku (33,5 tūkstoši sieviešu un 39,1 tūkstotis vīriešu). Kopš maija kopējais bezdarbnieku skaits nav mainījies, taču sieviešu bezdarbnieku skaits pieaudzis par 0,1 tūkstoti, un vīriešu samazinājies par 0,2 tūkstošiem. Salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, kad jau trīs mēnešus valstī bija izsludināta pirmā ārkārtējā situācija, bezdarbnieku skaits ir samazinājies par 11,3 tūkstošiem. Kopš otrās ārkārtējās situācijas izsludināšanas 2020. gada novembrī, kad vairāki klātienes pakalpojumi tika ierobežoti, bezdarbnieku skaits ir samazinājies par trim tūkstošiem.


Pievieno komentāru

Komentāri 2

Nacionālis

Redz,kā mēs pie varas tā visi laimīgi.

pirms 13 dienām, 2021.07.21 17:11

saprāts

Dome domā pirkt un renovēt dzīvokļus , jo darbiniekiem neesot kur dzīvot, tanī pašā laikā 737 !!!!!!!!!!!!!!!bezdarbdieki , pēdējais laiks mainīt pabalstu sistēmu un iegrožot ""zaļos""

pirms 13 dienām, 2021.07.21 20:50

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju