«Zelta ābeles 2018» balvai nominēti arī Rundāles pils izdevumi

Ikgadējai grāmatu mākslas balvai «Zelta ābele 2018» pašmāju izdevēji šogad pieteikuši 132 grāmatas septiņās kategorijās.

Divās no kategorijām nominēti arī Rundāles pils izdevumi. Kategorijā «Dokumentālie izdevumi» nominēta sastādītāja un redaktora Guntara Godiņa «Miera ķēķis. Kas stāv aiz teksta?» (izdevusi Latviešu valodas aģentūra), Katrīnas Teivānes-Kropas «Vilis Rīdzenieks» (izdevējs «Neputns»), Kristīnes Matīsas un Agneses Zeltiņas «Rolanda Kalniņa telpa» (izdevējs «Neputns»), Imanta Lancmaņa «Rundāles pils, II daļa. Pils tuvplānā» (izdevējs Rundāles pils muzejs), kā arī Ulda Pīlēna «(mans) uzņēmēja kods» (izdevējs «Zvaigzne ABC»).

Savukārt mākslas izdevumu kategorijā balvai nominēta Imanta Lancmaņa grāmata «Dievinātā Doroteja» (izdevējs Rundāles pils muzejs), Annas Ancānes, Mikus Čežes un Anitas Vanagas «No skices līdz izrādei» (izdevējs Latvijas Nacionālā opera un balets), Andreja Granta un Laimas Slavas grāmata «Andrejs Grants» (izdevējs «Neputns»), Gintas Gerhardes-Upenieces «Portrets Latvijā. 20.gadsimts. Sejas izteiksme» (izdevējs «Neputns»), Zigurda Šenberga grāmata «Georgs Šenbergs» (izdevējs «Neputns»), kā arī Valda Līcīša darbs «Kuldīga. Kurzeme» (izdevējs «Lapu dizains»).

Grāmatas nominētas vēl kategorijā «Dzeja», prozas kategorijā, bērnu grāmatu kategorijā, kategorijā «Zinātniskā literatūra», kā arī kategorijā par labāko darbu uzziņu literatūrā.

Grāmatas vērtējuši eksperti Kristiāna Ābele, Daina Balhina, Ieva Bečere, Daiga Brinkmane, Agris Dzilna, Jānis Murovskis un Ilze Ramane.

Konkursa «Zelta ābele» pamatā ir ideja par grāmatu kā daudzu nozaru speciālistu veidotu mākslas darbu, kas atklāj grāmatas satura un formas māksliniecisko veselumu. Konkursa mērķis ir veicināt grāmatu izdošanas profesionālā un mākslinieciskā līmeņa izaugsmi, kā arī attīstīt lasītāju izpratni par grāmatu mākslu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju