Vieglatlētiem veiksmīgi starti Rakverē

Igaunijas pilsētā Rakverē no 14. līdz 16. augustam aizvadīts Igaunijas čempionāts vieglatlētikas daudzcīņā.

Latvijā vieglatlētikas sezona jau noslēgusies un čempioni daudzcīņā sen noskaidroti, mūsu kaimiņzemē tas notika krietni vēlāk. No 14. līdz 16. augustam Rakverē sešās vecuma grupās gan vīriešiem, gan sievietēm tika noskaidroti 2018. gada valsts čempioni. Uz Igauniju devās arī četri Bauskas bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) audzēkņi.

Tā kā tas bija Igaunijas čempionāts, mūsu vieglatlēti startēja ārpus kārtas. Tas netraucēja visiem uzstādīt jaunus personiskos rekordus. Jaunākais no mūsu sportistiem bija 13 gadu vecais Andris Skadiņš, kurš startēja U14 grupā. Šajā vecumā puiši piedalās deviņcīņā, kas ir identiska desmitcīņai, bet, kā jau nosaukums pasaka, zēniem divās dienās ir jātiek galā tikai ar deviņām vieglatlētikas disciplīnām. Pirmās dienas beigās nav jāskrien 400 metru.

A. Skadiņš savā pirmajā daudzcīņā startēja ļoti atzīstami, pārspējot vairākus personiskos rekordus individuālās disciplīnās. Īpaši atzīmējami rezultāti tāllēkšanā un augstlēkšanā. Tāllēkšanā A. Skadiņš savā labākajā mēģinājumā aizlēca piecus metrus un 44 centimetrus tālu, bet augstlēkšanā tika galā ar 1,61 metru augstumā novietoto latiņu. Kopsummā savākts 6551 punkts. Jāpiebilst, ka šajā vecuma grupā rezultāti netika vērtēti pēc IAAF daudzcīņu punktu tabulām.

U16 vecuma grupā startēja Arvis Sūna un Gerda Kerija Dreimane. Šajā vecumā viss notiek atbilstoši IAAF standartiem, arī punkti tiek rēķināti pēc oficiālajām tabulām. Arvim šī bija pirmā desmitcīņa, un stabils sniegums visos veidos summā deva 4850 punktu. Gerda Kerija Dreimane septiņcīņā summā savāca 4248 punktus. Skaidrības labad: šogad Latvijas čempionātā U16 vecuma grupā, lai izcīnītu čempiones titulu, Simona Prikule summā savāca 4256 punktus, un arī zēniem ar šādu punktu summu Latvijas čempionātā Arvis būtu bijis otrais. Abi jaunieši šogad nepiedalījās Latvijas čempionātā daudzcīņā, jo tajā laikā pārstāvēja Latviju Dimanta līgas posmā Stokholmā.

Visbeidzot U20 vecuma grupā startēja Amanda Savicka. Pirmās dienas neveiksmes gan augstlēkšanā, gan lodes grūšanā nebija traucēklis, lai summā tiktu pie personiskā rekorda un pirmo reizi karjerā pārspētu 5000 punktu robežu. Uzrādītie personiskie rekordi gan 200 metru skrējienā, gan tāllēkšanā, kā arī labi rezultāti pārējās disciplīnās rezultātā deva 5015 punktu.

BJSS treneris Raivis Maķevics uzskata, ka šī bija lieliska pieredze jaunajiem vieglatlētiem startējot ārzemēs, un priecājas, ka visi četri sportisti sasnieguši jaunus personiskos rekordus, kas viņu motivēs arī turpmāk.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju