Vidusskolēniem šogad vislabākie rezultāti uzrādīti svešvalodā 21

Skolām tagad ir iespējas pēc centralizēto eksāmenu rezultātiem novērtēt sniegtās izglītības kvalitāti.

Vispārējās vidējās izglītības programmas apguves centralizēto eksāmenu sertifikātus Valsts izglītības satura centrs (VISC) izglītības pārvaldēm izsniedza 29. jūnijā. Izglītojamo mācību sasniegumi centralizētajos eksāmenos izteikti procentuāli. Eksāmena rezultātu procentos veido pareizo atbilžu attiecība punktos pret maksimāli iespējamo punktu skaitu eksāmenā.

BVĢ augsti rezultāti
Par rezultātiem Bauskas novadā informēja Bauskas novada izglītības nodaļas metodiķe Baiba Stūre. Bauskas 2. vidusskolā sertifikātus saņēma 42 skolēni, Bauskas Valsts ģimnāzijā – 52 audzēkņi, Īslīces vidusskolā 17, Uzvaras vidusskolā – 12 audzēkņu.

Ņemot vērā eksāmenu rezultātus, izskatās gan, ka baumām par statusa noņemšanu Bauskas Valsts ģimnāzijai (BVĢ) pagaidām nav pamata – rezultāti, arī salīdzinot ar Rīgas pilsētu, diezgan augsti. Vislabākie panākumi ir angļu valodas eksāmenā – desmit audzēkņiem rezultāts ir virs 90 procentiem un vēl 21 – virs 80 procentiem. Rezultāti virs 80 procentiem vēl ir latviešu valodā, vēsturē un matemātikā – kopā 21 centralizēto eksāmenu sertifikātā.

Bauskas 2. vidusskolai fiksēti 13 rezultāti virs 80 procentiem, Īslīces vidusskolai – desmit. 13 rezultāti virs 80 procentiem ir arī Uzvaras vidusskolā, kur ir pats mazākais audzēkņu skaits – tikai 12.

Iecavā stipri ķīmiķi
Iecavas novadā centralizēto eksāmenu sertifikātus saņēma 35 skolēni. Par rezultātiem informēja Iecavas novada pašvaldības administrācijas Jauniešu centra vadītāja Ilze Dreimane.

Arī šeit labākie sasniegumi ir angļu valodā – septiņiem skolēniem rezultāts virs 80 procentiem, savukārt četriem – virs 90 procentiem. Krievu valodā virs 80 procentiem sasnieguši trīs skolēni, latviešu valodā – viens, matemātikā – viens, ķīmijā – trīs. Ķīmijā ir arīdzan divi audzēkņi, kam rezultāti ir virs 90 procentiem.

Par Pilsrundāles vidusskolas jauniešu rezultātiem informēja Zinaida Sparāne, Rundāles novada speciāliste izglītības un informācijas tehnoloģiju jomā. Šeit sertifikātus saņēma 12 audzēkņi. Jau ierasti Pilsrundāles vidusskolas skolēnu centralizēto eksāmenu rezultāti ir starp labākajiem mūsu novados.

Pilsrundāles vidusskolā ir 12 rezultāti, kur sasniegums ir augstāks par 80 procentiem. Turklāt diviem absolventiem angļu valodā, vienam latviešu valodā un vienam matemātikā vērtējums ir augstāks par 90 procentiem.

Rezultāti zemāki
Vecumnieku novadā rezultātus rūpīgi izvērtējusi izglītības metodiķe Vija Beļūna. Kopā novadā 12. klasi absolvēja 34 izglītojamie, sertifikātus saņēma 33. Misas vidusskola saņēma sešus sertifikātus, Skaistkalnes vidusskola – desmit, Valles vidusskola – astoņus, savukārt Vecumnieku vidusskola deviņus sertifikātus. No 12. klašu valsts pārbaudījumiem bija atbrīvoti divi izglītojamie, bet viens no tiem izmantoja iespēju likt eksāmenus.

«Sarucis to skolēnu skaits, kuri izvēlas kārtot fiziku, bioloģiju, ķīmiju un vēsturi. Pagājušajā mācību gadā to darīja 21 izglītojamais, turpretī šogad tikai 12 skolēni: fiziku kārtoja pieci, bioloģiju trīs, ķīmiju viens, savukārt vēsturi trīs skolēni,» informē V. Beļūna. Kopumā vērtējot jauniešu sniegumu centralizētajos eksāmenos, var secināt, ka šogad, salīdzinot ar iepriekšējo mācību gadu, tie ir zemāki.

Seši audzēkņi ieguva vērtējumus robežās no 81 līdz simts procentiem. Angļu valodā tie bija viens Misas un divi Skaistkalnes vidusskolas audzēkņi. Latviešu valodā pa vienam Misas un Valles vidusskolas audzēknim. Krievu valodā viens Vecumnieku vidusskolas audzēknis.

V. Beļūna sacīja, ka novadā rezultātu analīze un apspriešana novada mērogā vasarā nenotiks. Par to domās augusta beigās un septembra sākumā.

Vērtējumu var pārsūdzēt
Svešvalodu eksāmens šogad bija vienīgais, kur papildus procentuālajam novērtējumam norādīts arī atbilstīgais Eiropas kopīgajās pamatnostādnēs valodu apguvei noteiktais valodas prasmes līmenis. C1 atbilst rezultāts no 95 līdz 100 procentiem, B2 no 70 līdz
94 un B1 no 40 līdz 69 procentiem. Izglītojamajiem, kuriem svešvalodu eksāmena rezultāts ir zemāks par 40 procentiem, vērtējums sertifikātā izteikts tikai procentos.

Ja skolēnu neapmierina centralizētajā eksāmenā iegūtais vērtējums, Administratīvā procesa likuma noteiktajā kārtībā mēneša laikā pēc sertifikāta izsniegšanas viņam ir tiesības rakstīt VISC adresētu iesniegumu ar lūgumu pārskatīt eksāmenā saņemto vērtējumu. Īpaši izveidota VISC apelācijas komisija to izskatīs mēneša laikā pēc iesnieguma saņemšanas.Vidusskolu centralizēto eksāmenu vidējie rezultāti 2018. gadā Bauskas, Iecavas, Rundāles, Vecumnieku novadā un Latvijā


20180709-1249-ce-rezultati.jpg

Pievieno komentāru

Komentāri 21

Saule

Uzvaras skola pirmajā trijniekā,bet tas jau nevienu neinteresē-galvenais veikt reorganizāciju.....

pirms gada, 2018.07.23 13:34

boļševiks

Saimnieku valodas prasmēm, protams, jābūt pirmajā vietā!

pirms gada, 2018.07.23 14:00

Statistika

Vai Bauskas novada rezultātos nav kļūda?Rezultātu skaits norādīts lielāks par kārtotāju skaitu reorganizetajā skolā.

pirms gada, 2018.07.23 14:06

Livingstons

Katrs jaunietis kārtoja vismaz trīs eksāmenus. Piemēram, kopumā 12 skolēni piedalījās vairāk nekā 36 eksāmenos, attiecīgi iegūstot visos kādu rezultātu.

pirms gada, 2018.07.23 16:46

Darvins

Kāpēc laukos ir tik zemi rezultāti ?

pirms gada, 2018.07.23 15:56

trīne

Tāpēc, ka visi nevar aizbraukt! Tik vienkārši.

pirms gada, 2018.07.24 11:31

trīne

Paldies par tabulu! Kopumā bilde ir laba( o! jā, jau dzirdu komentārus !!!!). Paņemam par salīdzināšanas pamatu ailīti "lauku skolas" un redzam, ka cipari ir virs . Izņēmums Valle, bet viņi jau reorganizējas par pamatskolu. Priecē, ka daži ir pat "iekabinājuši" galvaspilsētas vidējajam rādītājam.

pirms gada, 2018.07.24 11:28

Rezultāts

Galvaspilsētas vidējam rādītājam iekabinājuši ne daži, bet vairāki. Tikai augstākās pakāpes stulbums ir salīdzināt savā starpā dažādus priekšmetus. Dabaszinībās un matemātikā nekad nebūs tā kā valodās, nebūs un viss - tā ir neapstrīdama patiesība. Labi vēl, ka kārtējo reizi netika franču valoda minēta. Pat abas svešvalodas nav salīdzināmas savā starpā, jo angļu valodu kārto stiprākais, krievu valodu - vājākais gals. Abas valodas būtu jāapvieno zem viena nosaukuma - svešvaloda. Un cik šīs tabulas ailēs cipars atspoguļo tikai 1 vai 2 kārtotājus? Vienīgi latviešu valodu un matemātiku kārto visa klase.

pirms gada, 2018.07.24 15:29

Uzvara

Uzvarā labi rezultāti.Vajadzīgs tikai jauns un enerğisks matemātikas skolotājs.Vecie noveco un tikai atsēž stundas.

pirms gada, 2018.07.24 17:56

vecāks

Pazīstu Uzvaras skolotāju daudzus gadus. Enerģiska - jā, bet jauna - vairs nē. Strādā labāk par jebkuru jauno. Tieši jaunie labāk prot atsēdēt un ielikt to, ko skolēni pasūta. Eksāmena rezultāti līdz ar to ir zemāki.

pirms gada, 2018.07.24 19:04

Zanda

Par Uzvaru piekrītu.Rezultāti labāki kā pilsētā,jo tur ir kombināts.Skola visiem-abloms.
To ,ka ar matemātiku švaki,tas tiesa!Domāju,neprot iemācīt un ieinteresēt bērnus.

pirms gada, 2018.07.24 18:00

:)

Tad jau domāšana nav tava stiprā puse. Matemātika visiem - tas ir īstais abloms.

pirms gada, 2018.07.24 19:15

Saule

Kāds kombināts?! Manuprāt,tieši pilsētas skolās ir kombināti,kur klasēs ir no 25 -30 skolēniem. Mazajās skolās ar katru bērnu var individuālāk pastrādāt. Tā kā pilnībā nepiekrītu Zandai.

pirms gada, 2018.07.25 09:38

pele

Varbūt bērniem vienkārši jāsāk mācīties. Tas tomēr ir vińu pienākums. Ieinteresē un spēlējas bērnudārzā nevis vidusskolā. Augstskolā arī neviens cirku nerādīs lekcijās.

pirms gada, 2018.07.25 20:20

Rita

Pilsētas skolas masu kombināts tas tiesa,bet Uzvarā jau sen vajag pedagogu maiņu.Skolotāja matem.kādreiz bija laba,bet reiz bija....diemžēl...to pierāda vidējie rādītāji.

pirms gada, 2018.07.25 16:30

Cita rita

Viduvējie rezultāti pierāda pavisam ko citu! Un skolotājas vaina tā nav!

pirms gada, 2018.07.25 21:51

kalns

Uzvaras skolēniem otrais labākais rezultāts matemātikā no visām tabulā minētām skolām un Rigas un republikāniskām pilsētām, žēl tikai ka slēdza vidusskolu, skolotāji te zinoši un prot atrast pieeju bērniem

pirms gada, 2018.07.26 16:48

Kalnam

Skolotāja Uzvarā prot strādāt tikai ar bērniem kam matemātika padodas,bet pārējie atsēž!Un tas ir uz 24 bērnu skaitu.Attieksme negatīva,sak,mācies!

pirms gada, 2018.07.26 19:18

Nufs

Velns ar ārā, kā tu esi iedomājies, ka bez mācīšanās varēsi kaut ko saprast vai zināt. Sirsnīgāku skolotāju par šo neesmu sastapis. Skaties, ka nav jāatbild par neslavas celšanu.Aizej pie psihologa un uztaisi sev intelekta līmeņa testu, galvoju, ka būsi pārsteigts! Varbūt jāmaina programma uz speciālo!

pirms gada, 2018.07.26 20:41

Laucenieks

Lauku skolās neviens individuāli nestrādā, ieliek nepamatoti lau atzīmi jo visi visus pazīst un viss. Eksāmenā lielie brīnumi, matemātiku neviens nejēdz

pirms gada, 2018.08.09 20:08

Arī lauciniece

Laukos strādā gan ar katru bērnu, bet bērnam arī ir jāgrib mācīties.Par Uzvaras skolotājiem varu teikt tikai to labāko, jā, gandrīz par visiem!

pirms gada, 2018.08.10 18:05

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju