Vidusskolēni no Bauskas un Skaistkalnes apgūst biznesa pamatus projektā «Uzņēmējdarbības skola»

Tiešsaistē 24. novembrī norisinājās projekta «Uzņēmējdarbības skola» nodarbību cikls skolēniem, kurā arī audzēkņi no Bauskas 2. vidusskolas un Skaistkalnes vidusskolas apguva digitālā mārketinga un zīmola veidošanas pamatus.

Biznesa augstskolas «Turība» sabiedrisko attiecību speciāliste Krista Ribakova atklāja, ka «Uzņēmējdarbības skola» ir «Turības» veidots projekts, kura mērķis ir veicināt vidusskolēnu interesi par uzņēmējdarbību, iepazīstinot ar svarīgākajiem uzņēmējdarbības elementiem, kas nākotnē pozitīvi ietekmētu reģionu ekonomiku un kopējo tautsaimniecību. Nodarbības pieredzējušu uzņēmēju, nozaru ekspertu un mentoru vadībā notiek no septembra līdz aprīlim. Otrdien nodarbībā piedalījās arī vidusskolēni no Talsiem, Ventspils, Valmieras, Ozolniekiem, Liepājas, Preiļiem, Balviem, Rīgas, Kuldīgas, Ērgļiem, Jūrmalas un Pļaviņām.

«Vidusskolēni tiešsaistē piedalījās lekcijā «Zīmols – tava panākumu atslēga», kuru vadīja docētāja Renāte Cāne. Jauniešiem bija iespēja uzzināt, kas ir zīmols, kā radīt un attīstīt savu personisko zīmolu un veicināt produkta un pakalpojuma pazīstamību,» informē K. Ribakova, «nodarbības otrajā daļā vidusskolēniem bija iespēja tikties ar grafisko dizaineri, starptautiski sertificētu projektu vadītāju Gundaru Strazdiņu, kurš lekcijā «Digitālais mārketings» stāstīja par dažādiem reklāmas veidiem, veiksmīgu komunikāciju sociālajos tīklos, kā arī sniedza dažādus ieteikumus, kas jauniešiem nākotnē palīdzēs nepieļaut dažādas kļūdas ne tikai ikdienas dzīvē, bet arī darba vidē.»

Bauskas 2. vidusskolas sociālo zinību un ekonomikas skolotāja Iveta Leitlante «Bauskas Dzīvei» atklāja, ka no skolas projektā piedalās gan vienpadsmito, gan divpadsmito klašu audzēkņi. «Ir interesantas lekcijas. Svarīgi ir tas, ka skolēniem ir iespēja iegūt uzņēmēju praktiķu viedokli. Mācoties skolā, šādas zināšanas iegūt nav iespējams, ja vien skolēns neapgūst komerczinības,» uzskata I. Leitlante, «visi šie pasākumi ir vajadzīgi. Gribētos, lai vieslektori skatās uz stāstīto pieredzi no jauniešu skatpunkta. Ja uzņēmējs stāsta uzņēmējdarbības «līkločus», kā būtu, ja izdarītu tā, tad to es uzskatu par vērtīgu materiālu. Tādā veidā skolēns var izdarīt savus secinājumus.» Skolotāja ir pārliecināta, ka mārketinga pamati ir jāapgūst teorētiski, bet prakse ir ļoti nepieciešama. «Domāju, ka jauniešiem tas ļoti noder. Divpadsmitklasnieki, piemēram, to varēs izmantot studijās,» teic Iveta Leitlante.

Bauskas 2. vidusskolas 11.a klases skolēns Emīls Upenieks mācās programmā, kurā pastiprināti jāapgūst komerczinības. «Protams, klātienē šis pasākums būtu daudz citādāks nekā attālinātās lekcijas, taču joprojām varam dzirdēt iedvesmojošus stāstus no lektoriem, kas ir augstas klases pasniedzēji. Šeit vairāk stāsta praktiskus piemērus, nevis teoriju,» teic Emīls, «man patika Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidenta Aigara Rostovska lekcija. Bija interesanti klausīties. Viņš stāstīja savas uzņēmējdarbības pieredzes izdošanās un neveiksmes stāstus.» Viņaprāt, skolas solā var iemācīties uzņēmējdarbības teoriju, bet «Uzņēmējdarbības skolā» vairāk ir praktiska vide.

Skaistkalnes vidusskolas direktore Svetlana Vāverniece atklāja, ka jauniešiem ļoti interesē šis pasākums. «Šis ir pirmais gads, kad mēs piedalāmies šādā projektā, jūtu, ka skolēniem patīk. Šajā nodarbību ciklā piedalās vidusskolas 11. klase, kurai ļoti interesē uzņēmējdarbība un bizness. 12. klasei vairāk interesē teātris un kultūra,» stāsta Skaistkalnes vidusskolas direktore, «viss ir atkarīgs no pašiem skolēniem. Dažādus pasākumus piedāvājam katru gadu.»

Projekts «Uzņēmējdarbības skola» notiek jau sesto gadu. Līdz šim aizvadītas jau trīs nodarbības, apgūstot dažādas biznesa un uzņēmējdarbības vidē aktuālas tēmas – «Komunikācija kā panākumu atslēga», «Veiksmīga biznesa ABC», «Komandas veidošana», «Līderisms» u. c. Pašlaik projektu «Uzņēmējdarbības skolu» absolvējuši vairāk nekā 600 skolēni. Ik gadu dalībnieku skaits turpina pieaugt, kas liecina par jauniešu zinātkāri un vēlmi apgūt dažādas noderīgas prasmes jau vidusskolas laikā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju