VIDEO: Skolotāja Vija Cerusa saņēmusi Bauskas novada pašvaldības apbalvojumu 10

Bauskas novada pašvaldības apbalvojums «Mūža ieguldījums» piešķirts skolotājai Vijai Cerusai par izciliem nopelniem latviešu literatūras pedagoģijā un mūža ieguldījumu latviešu valodas un kultūras tradīciju popularizēšanā un saglabāšanā novadā un Latvijā.

Par apbalvojuma piešķiršanu Bauskas novada domes deputāti lēma 25. jūnijā domes sēdē, bet pasniedza to Bauskas novada izglītības iestādē «Bauskas bērnu un jauniešu centrs» (BJC), kur atzīmēja pedagoģes 70 gadu jubileju. Tā informē Inga Pinne, Bauskas novada sabiedrisko attiecību nodaļas speciāliste.

Īstā dzimšanas diena jubilārei bija jau 23. jūnijā, bet Bauskas BJC direktore Benita Svareniece kopā ar kolēģiem nolēma sagādāt Vijai Cerusai pārsteigumu. Ieradies bija arī Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks, kurš pasniedza apbalvojumu.
Vija Cerusa atzina, ka pārsteigums esot izdevies. Pati savulaik esot nolēmusi, ka 70 gadu jubileju nekā īpaši neatzīmēšot, bet realitātē sanācis tā, ka jau apmēram piecas reizes svinot, un svētki  ievilkušies vairāk nekā nedēļas garumā.

Pieredzējusī skolotāja atzina, ka no darba tā arī neizdodoties aiziet – vienmēr ir kaut kas tāds, ko ir vēlme paveikt. Viens no plāniem esot atmiņu krājums par Bauskas izglītības iestādēm un pedagogiem. B. Svareniece pastāstīja, ka esot lieli sadarbības plāni attiecībā uz otras Bauskas BJC ēkas Rīgas ielā vēstures pētījumiem.

Pasākuma laikā Vija Cerusa dalījās arī atmiņās par pagātni. Atzina, ka par skolotāju domājusi kļūt jau piecu gadu vecumā. Tad tēvs esot nopircis televizoru, un pagājušā gadsimta 50. gados kolhozā tādi bijuši tikai divi, un cilvēki ar bērniem nākuši pie viņiem to skatīties. Tad savākusi piecu un sešu gadu vecumā visus bērnus kopā un kaut ko mācījusi. Un tie klausījušies. «Par ko gan citu tajā laikā bērni varēja sapņot, ja ne par divām profesijām – dakteri un pedagogu,» atcerējās V. Cerusa.


Pievieno komentāru

Komentāri 10

Bijusī skolniece

Vija, Jūs esiet patiesi brīnišķīga! Visu to labāko Jums!

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.30 10:30

jaaa

maz ir tādu Skolotāju ar lielo burtu, prieks!!!

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.30 13:32

Aija

Sirsnīgi sveicieni jubilejā! Lai izdodas atmiņu krājums!

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.30 14:59

olegs golovciks

Daudz Laimes ! Man bija gods buut Vijas skolas biedram un skolniekam (vakarskolaa)...Lieliska,talantiiga skolotaaja,izcili skaista sieviete !

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.30 17:15

Saulīte

Paldies ! Brīniškīga skolotāja!

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.30 17:44

Skolēna mamma

Sirsnīgi apsveicu.Prieks par Jums SKOLOTĀJ.Jūs mācējāt iemīlēt latviešu literatūru pat tādiem bērniem,kuriem tā ne sevišķi patika.Atzīšos,arī manējam.Paldies.

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.30 18:25

MāraZ.

Vija, tu mūždien darbīgā skolotāja, sieva, mamma, vecmāmiņa, no sirds apsveicu dzimšanas dienā.

pirms 12 mēnešiem, 2020.07.01 10:45

Jānis

Sirsnīgs paldies par pievienoto video!
Ak, dzirdēt šīs mīļākās Skolotājas balsi - tā ir kā maza atgriešanās laimīgajā bērnībā! Brīnišķīgā, dzirkstošā un patiesā Skolotāj, daudz laimes Jums pagājušajā dzimšanas dienā!
Tik daudz jauku atmiņu, tik daudz piedzīvojumu - nekas nav aizmirsts, viss ir dzīvs! Paldies Jums par to!
Paldies visiem, kuri noorganizēja šo godam nopelnīto apbalvojumu!

pirms 12 mēnešiem, 2020.07.08 17:06

Jana Dzosena-Migla

Sveiciens pašai labākajai skolotājai aizgājušajos svētkos!!! Prieks skatīties pat pēc "miljons gadiem", ka tā dzīvesprieka dzirksts viņas acīs nav zudusi.Veselību , veselību un vēlreiz veselību!!!
p.s. tagad saviem bērniem stāstu, ka manā laikā bija tāda dulla skolotāja, kas lai pievērstu bērnu uzmanību pat uz galda gatava kāpt :) netic :)

pirms 12 mēnešiem, 2020.07.10 17:46

Darbs klasē.

:))) Vai ne? Un latviešu valodu tiešām iemācīja! Atceros vēl tagad amizanto mācīšanas metodi, ka "it kā" ir jāraksta atsevišķi - mūžīgi mūžos! :)))
Jā, kas mums bija dots jau toreiz pie sk.V. Cerusas, to tagad, manuprāt, gudri sauc par kompetenču izglītību. Mēs varam būt tikai laimīgi, ka mūsu latviešu valodas skolotāja jau toreiz bija kā tagad tik ļoti meklētie pedagogi, kas skolēnus iedvesmo un māca ar patiesu degsmi.

pirms 12 mēnešiem, 2020.07.11 11:08

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju