VIDEO: Rundāles novadā attālināti mācās arī bērnudārznieki

Rundāles novadā arī pirmsskolas izglītības iestādēs ārkārtējās situācijas laikā notiek attālinātas nodarbības, lai topošajiem pirmklasniekiem būtu vieglāk sākt skolas gaitas. Šādā mācību procesā, neraugoties uz skolotāju lielāku noslodzi, zināšanu kvalitāte lielā mērā tomēr būšot atkarīga no vecāku pedagoģiskā talanta un ieinteresētības, ziņo Zemgales reģionālā televīzija.

Rundāles pirmsskolas izglītības iestādē "Mārpuķīte" tukšas ir visas grupas, tomēr zinību apguve neesot apstājusies. Īpaši svarīgi tas ir topošajiem pirmklasniekiem. Mācību programma gan faktiski jau bijusi apgūta, tomēr šajā laikā tā jānostiprina. Tā kā e-klases bērnudārzā nav, mācību turpināšanai tiekot izmantotas dažādas interneta iespējas, piemēram, "soma.lv", tomēr galvenais rīks esot telefons.

"Individuāli ar katru vecāku es sazvanos. Mēs visu apspriežam ar vecākiem. Vecāki informē, kādus sasniegumus bērns ir sasniedzis, kas vēl ir jāpilnveido un pie kā ir mazliet jāpiestrādā, arī vecākam palīdzot. Tā mēs sadarbojamies. Es vecākiem izstāstu, kā to varētu darīt, un pēc tam viņi informē, kā ir sanācis," sacīja pirmsskolas  skolotāja Dana Percova.

Tā kā grupā ir 24 audzēkņi, darba diena šajā laikā ir kļuvusi krietni garāka, bet zinību kvalitāte lielā mērā tomēr būs atkarīga no vecāku atsaucības un talanta pedagoģijā. Sešgadnieki gan neesot vienīgie, ar kuriem skolotājas strādā attālināti.

"Mēs nodrošinām attālinātas mācīšanās iespējas bērniem no 1,5 gadu vecuma, bet ļoti ņemam vērā vecāku vēlmi un varēšanu sadarboties.

Ir dažādi. Ir bērni, kuriem tiešām labāk būtu atrasties šeit, bet tas jau ir sociālo darbinieku jautājums. Mēs sazināmies ar katru ģimeni. Ir kopīgi tādi ieteikumi, ko visi var darīt, un tad ir arī katram telefona zvans," klāstīja bērnudārza vadītāja vietniece Ieva Jaunzeme.

Otru Rundāles novada bērnudārzu par savu sauc 63 bērni ar īpašām vajadzībām. Šajā laikā darbinieki īstenojuši arī kādu projektu. Izbūvēta kukaiņu viesnīca, āra virtuvīte,  kā arī skaņas radoši objekti. Kā stāsta iestādes vadītāja, arī šeit iespēju robežās notiek attālināts darbs ar bērniem.

"To pirmo nedēļu mēs mēģinājām saprast, kas notiek un kā dzīve jāpārkārto, bet šis ir izaicinājumu laiks, kas īstenībā ir ļoti, ļoti laba lieta, un tāpēc mēs pieņēmām izaicinājumu, ka mēs strādājam attālināti un mēģinām bērniem nodrošināt, ka izglītības process viņiem tā kā neapstājas," sacīja Rundāles novada speciālās pirmsskolas izglītības iestādes "Saulespuķe" vadītāja Agnese Čakša.

Vecākiem tiekot sagatavoti gan ieteikumi, gan darba lapas, pēc kā vadīties. Tomēr, lai neciestu bērnu attīstība, ilgstoši šādā veidā mācību procesu organizēt nevajadzētu.Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju