VIDEO: Pludmales volejbolisti aizvada mačus zem svelošos saules staros 2

Kamēr skatītāji jokoja, ka pie mums, Latvijā, upēs ūdens esot siltāks nekā Itālijā un Spānijā, tikmēr divas dienas Mežotnē smilšu volejbola laukumos tikās šī sporta veida entuziasti. Gāja karsti – gan laika ziņā, gan arī spēļu laukumos.

Mežotnē 27. un 28. jūnijā notika sporta centra «Mēmele» 2020. gada otrais kausa izcīņas posms pludmales volejbolā, kas reizē bija «Mežotnes kauss 2020». Kopā piedalījās 23 komandas – astoņas vīru, desmit dāmu vienības un piecas veterānu.

Pirmie laukumā 27. jūnijā devās vīri, un, jāsaka, viņiem bija paši skarbākie laika apstākļi – saule cepināja, un ne vienam vien tas radīja grūtības. Izejot laukumā, bieži vien attīrīja no smilšu virskārtas vietu, lai pēdas necepinātu. Pilnīgi noteikti varēja teikt, ka zeme deg zem kājām.

Karstajos mačos labākais rezultāts bija Artūram Zaķim un Naurim Artimovičam. Mājinieki Iļja Artemjevs un Ruslans Kuraševics šoreiz otrajā vietā. Trešie Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas treneri Raivis Maķevics un Artūrs Kupčiuns. Par rezultātiem informē sporta centra «Mēmele» galvenā speciāliste Inga Ūbele.

Svētdien, 28. jūnijā, spēlēja veterāni un dāmas. Laiks šajā dienā sportistiem nebija daudz patīkamāks – saule spieda pie zemes, un klājās smagi. Veterāniem piedalījās piecas vienības. Šeit prognozēt rezultātus bija ļoti grūti, jo mainījās gan komandu sastāvi, gan dalībnieku sportiskā forma un noskaņojums. Vissīvākās cīņas bija tieši starp pirmo trīs vietu ieguvējiem. Pirmo vietu šoreiz izcīnīja Gints Gaiķens, Jānis Vastlāvis un Gatis Alhimovičs. Otrajā vietā Artūrs Kauliņš, Didzis Domokejevs un Gedimins Ignatavičs, savukārt trešie – Ģirts Egle, Renārs Gumbelis un Aivis Āns.

Savukārt dāmas šoreiz tiešām pārsteidza – desmit vienības sacensībās vēl nebija piedalījušās. Šogad, ņemot vērā, ka startē arī veterānu vecuma dalībnieces, bija ļauts laukumā doties trijatā. Daudzie dueti gan beigās īsti ar to nebija apmierināti, un, iespējams, nākamgad formāts mainīsies, bet šajā reizē pirmās trīs vietas ieguva komandas, kurās spēlēja trīs dalībnieces.

Pārliecinoša uzvara Tīnai Zariņai, Laurai Pumputei un Rovenai Ignatavičai, citām komandām bija ļoti grūti ar viņām cīnīties. Toties pārējos mačos gāja kā pa kalniem, un, kā jau iepriekš teikts, izskatījās, ka trio bija vairāk spēka, un tas arī beigās izšķīra vietu sadalījumu. Otrajā vietā Marika Mihailova, Glorija Sokolov-ska un Evelīna Balode, savukārt trešās – Elizabete Domokejeva,  Līga Irmane un Una Mašinska.

Sacensību dalībnieki tomēr aizvadīto turnīru vērtēja ļoti pozitīvi. Vienīgais, kas pašlaik radot rūgtumiņu šajā sporta veidā – Bauskā vēl aizvien nav smilšu volejbola laukumu. Dažādās novada vietās un nomalēs laukumi ir, bet Bauskas pilsētā nav nedz kur pilnvērtīgi trenēties, nedz rīkot sacensības.

Tikmēr savu turnīru sākuši arī Vecumnieku novadā. Jau 16. jūnijā notika Vecumnieku novada kausa izcīņas pludmales volejbolā pirmais posms. Sacensībās piedalījās 12 vīru un astoņas dāmu vienības. Sākumā bija plānots, ka pirmo posmu izspēlēs vairākos vakaros, bet beigās jau pirmajā dienā ļāva turnīram ieilgt, bet tomēr pabeidza mačus plkst. 23 vakarā.

Vecumnieku turnīra nākamā kārta notiks jau parīt  –  2. jūlijā. Kopā turnīrā paredzēti četri posmi. Savukārt sporta centra «Mēmele» nākamās sacensības notiks 11. un 12. jūlijā Rundāles novada «Līdumniekos». I. Ūbele atgādina, ka komandām ir jāpiesakās vismaz dienu iepriekš.


Pievieno komentāru

Komentāri 2

kas

raksta autoram ar gramatiku? Virsraksts labais.

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.30 14:16

nu jā

jābūt zem svelošiem saules stariem.

pirms 12 mēnešiem, 2020.07.08 10:06

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju