VIDEO: Iecavas novadā uz slidena ceļa avarē kravas auto 6

Otrdien, 12. janvārī, ap pulksten 12 Iecavas novadā kravas automašīnas vadītājs netika galā ar transportlīdzekļa vadāmību, nobrauca no ceļa, sabojāja ceļa aizsargbarjeru, automobilis apgāzās. Automašīnas vadītājam mediķi konstatēja virspusējus krūšu kurvja sasitumus, tāpēc stacionēšana ārstniecības iestādē nebija nepieciešama. Negadījuma vietā satiksme netika bloķēta. Par notikušo sākts administratīvā pārkāpuma process, portālu informē Dace Kalniņa, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests par negadījumu informāciju saņēma  pulksten 11.50. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka grāvī uz sāniem atrodas smagā automašīna un no tās abām degvielas bākām notiek noplūde.

Vispirms noplūde tika novērsta no vienas degvielas bākas, savukārt noplūdi no otras bākas varēja novērst tikai pēc tās demontēšanas, kas bija sarežģīts un laikietilpīgs darbs. Informācija par notikušo tika paziņota arī Valsts vides dienestam, kura pārstāvis bija notikuma vietā. Notikuma vietā strādāja pieci Bauskas un Iecavas ugunsdzēsēji glābēji. Darbs noslēdzās plkst. 15.09, stāsta Viktorija Gribuste, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Zemgales reģionā.

«Bija pārāk slidens. Ceļš nebija kaisīts, un mašīna sāka nekontrolējami slīdēt. Jūtos normāli. Es braucu uz Somiju, Helsinkiem. No Polijas uz Somiju. Tad, kad mašīna sāka nekontrolējami slīdēt, tā sagriezās otrādi,» notikumu gaitu raidījumam «Degpunktā» izklāstīja negadījumā cietušais kravas automašīnas šoferis.

Kravas auto šoferim paveicās. Brīdī, kad smagās tehnikas vadītājs jau zaudēja kontroli pār stūri un iebrauca pretējā joslā, tajā nebija citu satiksmes dalībnieku. Kad fūre apgāzās uz sāna, vadītājs paša spēkiem izkļuva no kabīnes. Daļa no pārvadātās kravas, proti, papīra ruļļi, izripoja no piekabes, bet ceļa segumu pārklāja naftas produkti, jo tika pārsista viena no fūres degvielas tvertnēm.  

Jau ziņots, ka otrdien sniegs, putenis un apledojums daudzviet apgrūtina braukšanu, un autobraucējiem ir jārēķinās ar ceļā papildus pavadītu laiku. Tāpat vietām Zemgalē atsevišķos ceļa posmos veidojas aizputinājumi

Autoceļam A7 Rīga–Bauska–Lietuvas robeža (Grenctāle) posmā no 32,7. km līdz 47,6. km šodien veikta kaisīšana ar pretslīdes materiāliem no plkst. 3.50 līdz plkst. 5.02, savukārt no plkst. 11.50 līdz plkst. 12.30 attīrīšana no sniega un kaisīšana ar pretslīdes materiāliem.

VAS «Latvijas Autoceļu uzturētājs» pārstāvis Juris Aksels Cīrulis norādīja, ka jāņem vērā, ka ilgstošas snigšanas un vēja apstākļos sniega un ledus kārta uz autoceļiem veidojas atkārtoti arī pēc nesen veiktiem uzturēšanas darbiem. Šodien uz autoceļa veidojās arī zemais putenis – sniegvilksnis jeb sniega pārvietošanās tieši pa sniega segas virsu spēcīga vēja iedarbībā (laikā, kad nesnieg).
 
Valsts autoceļiem ziemas sezonā ir noteiktas piecas uzturēšanas klases – A, A1, B, C un D. Mainīgos laika apstākļos (snigšana, apledojums, putenis, vējš) A un A1 uzturēšanas klases autoceļiem pieļaujamais sniega biezums uz autoceļa brauktuves var būt seši centimetri, bet atsevišķās vietās sniega aizputinājumi pieļaujami līdz pat 12 centimetriem. Darbu veikšanas laiks, kas konkrētās uzturēšanas klases autoceļam ir noteikts brauktuves attīrīšanai no sniega, tiek skaitīts no brīža, kad sniegs ir beidzis snigt, līdz brīdim, kad autoceļa brauktuve ir attīrīta no sniega. A uzturēšanas klases autoceļa brauktuves no sniega attīra un to apstrādi ar pretslīdes materiāliem jāveic trīs stundu laikā.

«Par aizputinātiem un neizbraucamiem autoceļiem aicinām informēt «Latvijas Valsts ceļi» Satiksmes informācijas centru, zvanot uz diennakts informatīvo tālruni 80005555. Atgādinām, ka autoceļu uzturēšanas darbiem tiešsaistes režīmā var sekot līdzi «Latvijas Valsts ceļu» mājaslapas kartē (www.lvceli.lv), kā arī lietotnē «Waze», kurā iespējams arī informēt par valsts autoceļu stāvokli,» rosina J. A. Cīrulis.
Pievieno komentāru

Komentāri 6

Monta

Ap diviem dienā A7 bija kā slidotava. Neviens to nebija ne tīrījis, ne kaisījis. Tieši tāds pats kā no rīta. Droši vien "bargā ziema" jau iztērējusi visas ceļu kopšanas finanses.

pirms 7 mēnešiem, 2021.01.13 10:19

Pētēris

Vājprāts kaut kāds

pirms 7 mēnešiem, 2021.01.13 13:38

trakā latvija

Latvija - Āfrikas valsts. Kurš gan domāja, ka sniegs būs? Vai dien!

pirms 7 mēnešiem, 2021.01.13 13:58

Ceļš

Netīra jo grib lai sēžam mājās vis notiek pēc plāna! :)

pirms 7 mēnešiem, 2021.01.13 15:14

IDB

Nez vai tā taisnība bet fūre aizķērās aiz bukas noliktā kluča .

pirms 7 mēnešiem, 2021.01.13 23:24

Uga

Viņš bieži a7 piegāna ar dzeltenām strīpām un brūniem kilgliemežie.

pirms 7 mēnešiem, 2021.01.13 23:34

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju