VIDEO: Bauskas pašvaldība neatklāj lēmumu par pārkāpumiem Bruknas muižā 20

Noslēdzot izmeklēšanu par iespējamiem likumpārkāpumiem  un vardarbību pret bērniem Bruknas muižā, Valsts policija ir saskatījusi emocionālas un fiziskas vardarbības epizodes. Visa izmeklēšanas laikā savāktā informācija tagad nodota Bauskas un Vecumnieku pašvaldībām, kurās atrodas Bruknas muiža un Bārbeles zēnu pamatskola. Pašvaldības arī vērtēs iespējamos pārkāpumus pret kopumā 17 bērniem un pieņems lēmumus, ziņo LTV raidījums «Panorāma».

Par iespējamiem bērnu tiesību pārkāpumiem Bruknas muižā vasaras beigās ziņoja Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija un tiesībsargs. Kopā ar bijušajiem ieslodzītajiem un atkarīgajiem vasarās muižā uzturējušies arī nepilngadīgi bērni. Viņus tur nosūtījuši vecāki, lai strādā un uzlabo uzvedību.

Bērni sūdzējušies par garām fiziskā darba stundām, sodīšanu ar gavēni un publisku kaunināšanu. Tiesībsarga un inspekcijas savāktos pierādījumus savā izmeklēšanā vērtēja arī Valsts policija.

«Mēs saskatām gan fiziskas, gan emocionālas vardarbības. Pārsvarā tās ir emocionālas vardarbības, kas izpaužas dažādi, piemēram, ierobežojot ēdienu un pārstrādātās stundas. Ir arī saskatāma fiziska vardarbība. Bērnu liecībās ir sitieni pa pakausi, kas nav pieņemami. Kopā ir 17 bērni, par kuriem mēs esam aizsūtījuši lēmumu pieņemšanai un izskatīšanai,” informēja Policijas Bauskas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieks Egils Gailis.

Iespējamo vardarbību pret 12 bērniem policija uzdevusi izvērtēt Bauskas domes administratīvajai komisijai, jo tās teritorijā atrodas Bruknas muiža, bet vēl pret pieciem bērniem – Vecumnieku novadam, kurā atrodas Bārbeles zēnu pamatskola. Lietas ierosinātas pēc likuma panta par emocionālu un fizisku vardarbību pret bērnu, par ko var draudēt naudassods līdz 700 eiro.

Bauskas novada pašvaldībā apstiprina, ka lēmums ir pieņemts, taču kāds – neizpauda.To nezinot nedz policijā, nedz Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijā, un šādu informāciju neizsniedz arī sodu reģistrs. To zinot tikai cietušie un tie, kam sods ir piemērots.

Biedrības “Kalna svētību kopiena” dibinātājs Andrejs Mediņš uz lūgumu komentēt policijas pārbaudu neko nevēlējās atbildēt, jo “nekas jau nav beidzies, viss jau notiek, kā jānotiek. Mums ir cilvēks, kas pie tā strādā, un ir valsts iestādes, lai ved taisnīgu lietu”.

Vecumnieku novada domē lēmums vēl neesot pieņemts. Bet ar to Bruknas lietas izmeklēšanai vēl netiks pielikts punkts. Tika secināts, ka bērnus vasarās uz muižu nogādājuši ne vien pašu vecāki, bet pakalpojumu izmantojis arī SOS bērnu ciemats Valmierā, lai gan nekādi sociālie pakalpojumi Bruknā nav bijuši oficiāli legalizēti un ar šādām metodēm to nemaz neļautu.

Konkrēto gadījumu policija uzdevusi vērtēt Labklājības ministrijai.

“Šī uzrādītā informācija Uzņēmumu reģistrā, ka viņi nodrošina sociālās rehabilitācijas pakalpojumu, patiesībā ir maldinoša. Skatīsimies, kāda būs viņu atbilde, un tad mēs rīkosimies, vai nu vērsīsimies policijā, saprotot, kas ir tie fakti, uz kuriem mēs varam balstīties,” sacīja Labklājības ministrijas Metodiskās vadības un kontroles departamenta direktore Ilze Skrodele-Dubrovska.

Ministrija drīkst konkrētu pakalpojumu sniedzēju sodīt vai no reģistra izslēgt, taču šajā gadījumā pakalpojums nav sniegts oficiāli, un SOS ciemats Valmierā par to netika pārliecinājies.

Priesteris Mediņš preses konferencē vasarā stāstīja, ka atkarīgus un nereti noziegušos pusaudžus pie viņa sūta gan izmisuši vecāki, gan bāriņtiesas un pat tiesneši zvanot un lūdzot, lai jauniešus pāraudzina.


Pievieno komentāru

Komentāri 20

Ahūns

,,Laukiem būt ! ,,

pirms mēneša, 2021.03.05 09:40

Kika

Prātīgs lēmums!

pirms mēneša, 2021.03.05 12:39

prāvests bruknis

pāri kāpis,bet nav krāpis ...

pirms mēneša, 2021.03.05 15:17

tie paši

kas ir ticibaa tapis, tas ir laimee un svetibaa glabaats,( iz sv. rakstiem,., ).

pirms mēneša, 2021.03.05 17:27

prātnieks

Kad negribās tvarstīt narkobaronus arī alkobaronus - tad labs ''pasākums'' atskaitei ir Bruknas Mediņš. Un kā veicas ar Mežotnes sivēnu zagļu tvarstīšanu - tas jau nav pie tēmas bet par tēmā.

pirms mēneša, 2021.03.05 16:04

sivēni vien prātā

pašlaik uzaicināti liecinieki, lai uzzinātu- kūtiņas durvis bijušas vaļā, vai ciet. Pēc liecinieku teiktā lems, vai uz doto brīdi sivēni nav nezināmā prombūtnē

pirms mēneša, 2021.03.05 16:48

ķeņča tarba

jaiizsludina Interpolā!)))

pirms mēneša, 2021.03.05 17:25

lala

ura sekta pastaves

pirms mēneša, 2021.03.05 17:25

Pečons

Gejiem patīk publicitāte. Kurš tad brauks uz koncertiem, ja šis tāds nezināms būs. Tagad visa Latvija zin, kas ir pāvest Sviestiņš.

pirms mēneša, 2021.03.05 20:50

kurds

Atpakaļ uz Tvaiceni, tūlīt, marš!

pirms mēneša, 2021.03.05 23:40

RE

Bauskas Dzīvei vairs nav par ko rakstīt, ja pārkopē sižetus no panorāmas kā uzsildītu zupu !

pirms mēneša, 2021.03.06 06:43

pensionare

GRIBETOS ZINAT KA JUTAS TIE''MOCEKLISI'' TAGAD PIE MILAJIEM VECAKIEM,KURI VINUS NEVAREJA PATURET SAVA MAJA,MILI AUDZINOT?
TAGAD GAVENA LAIKA LIEKAS TIESAM ISTAIS LAIKS ARI KO LABU DARIT UN DOMAT,VAI TIE SODITAJI IR AR TIK SKAIDRAM ,TIRAM SIRDIM,TAPAT KO DOMA TIE DELINI,KURI NU IR CELTI
UZ GODA PJEDISTALA UN NEJUT TO KA PASI TIKA VESTI AR MILO VECAKU GADIBU,LAI TIKTU
NO VINIEM VALA,VAREJAT IET PROJAM NO BRUKNAS,PIESIETS TACU NEBIJA NEVIENS..
OTRAS TADAS BRUKNAS MUIZAS LATVIJA NAV,KUR NO NEKOPTAS VIETAS TAGAD VERAS
SKAISTS SKATS. LAI DIEVS SVETI IESAKTO DARBU!

pirms mēneša, 2021.03.06 11:59

Skolnieciņš

Tev ir tiesības uz viedokli, tikai es Tavam viedoklim nepiekrītu. Tevis nosauktie ''grūtie bērni'' ir tikai indikators, ka mūsdienu Latvijas sabiedrībā ir kaut kas nogājis greizi. Latvijā plaukst un zeļ sociālā noslāņošanās. Nabadzība marginalizē cilvēkus, tai skaitā arī bērnus. Šiem bērniem ir vajadzīgs ilgstošs un sistemātisks finansiāls atbalsts. Viņos ir jāiegulda nauda, lai viņi spētu izmācīties. Arī psihoterapeits būtu vēlams. Taču šis darbs ir jāuztic laicīgajām (ateistiskajām) organizācijām, nevis reliģiskajiem kantoriem. Nedrīkst bērniem laupīt ticības brīvību, uzspiežot kristietību. Latvijā jau tā dzimt ļoti maz bērnu, mēs nedrīkst zaudēt jaunatni caur A. Mediņa pedagoģiskajiem eksperimentiem. Audzināt vergus ir nepareizi, jo mūsu valstij vajag brīvas un spēcīgas personības!!!
Ar sapratni, Skolnieciņš no svētavota
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#brīvība #demokrātija #cieņa #ateisms #IzvēlesBrīvība #cilvēktiesības #Skolnieciņš

pirms mēneša, 2021.03.06 12:26

kā domā?

vai valstī jau nepietiek to, kuri sevi uzskata par "nemirstīgajiem" tikuši jebkurā amatā? Pat pašvaldības šoferis iedomājas sevi par "nemirstīgo" un cenšas to pierādīt citiem ceļu satiksmē

pirms mēneša, 2021.03.06 14:14

Skolnieciņš no svētbirzs

Bērni ir jāaudzina par brīvām, gudrām un atbildīgām personībām (vēlams par ateistiem). Bērnus nedrīkst strādināt kā vergus. Bērnos ir jāinvestē nauda (trūcīgā statuss nav risinājums), lai pēc vidusskolas beigšanas jebkurš jaunietis spētu studēt augstskolā. Latviešu jau tā ir ļoti maz, mēs nevaram atļauties savus bērnus audzināt kā vergus. Latvijas Republika ir brīva valsts, tātad arī bērni ir jāaudzina kā brīvas personības. Bērnos ir jāinvestē nauda, bez naudas jaunietis nevar iegūt labu izglītību, lai iestātos, piemēram, LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātē, budžeta vietā un sekmīgi iegūtu bakalaura grādu. Pašās smagākajās dabaszinātņu vai inženierzinātņu programmās studenti studē tikai budžeta vietās, jo par maksu neviens nestudē. Tik diemžēl dažās mācību programmās izkrīt pat 70% budžeta grupas studentu. Trūcīgiem un maznodrošinātiem jauniešiem ir grūti sekmīgi pabeigt studijas, jo kojas ir dārgas un paralēli strādāt nedrīkst. Manuprāt, Bruknas muižā pielietotās audzināšanas metodes 21. gadsimtā ir nepieņemamas! Kādu nākotni spēj sniegt šiem pusaudžiem un jauniešiem Andreja Mediņa jaunatklātās audzināšanas metodes? Ar darba audzināšanu un dzīvi askētiskā nabadzībā dabaszinātņu doktora grādu kādā augstākās matemātikas apakšspecialitātē neiegūt, doktora grādu šajā nozarē var iegūt tikai pabeidzot ar izcilību kādu prestižu ģimnāziju (piemēram, Rīgas 1. ģimnāziju vai RTU inženierzinātņu vidusskolu) un saņemot vecāku finansiālu atbalstu. Vai ‘’ Kalna svētību kopiena’’ ir spējīga nodrošināt šiem sociālā riska grupas pusaudžiem un jauniešiem pienācīgu izglītību un apmaksātu studiju dzīvi? Čakarēt jaunatnes smadzenes ar kristietību nav nekāda lielā māksla. Ticība ir katra cilvēka brīva izvēle. Katram cilvēkam ir tiesības izvēlēties ticēt vai neticēt. Katram cilvēkam ir tiesības izvēlēties kam ticēt (būt par kādas monoteiskās reliģijas pārstāvi vai arī būt par politeistu – pagānu jeb dievturi). Šīs cilvēktiesības ir svētas. “Kalna svētību kopiena’’ laupa jaunatnei ticības brīvību. Dzimtbūšanas laiki ir beigušies. Mūsdienās šādas audzināšanas metodes nav modē. Lai Latvju Dievi piedod Andrejam Mediņam viņa nihilistisko attieksmi pret jaunatni! Lai Latvju Dievi ved Andreju Mediņu pie prāta!
Ar Dabas Mātes atklāsmēm Skolnieciņš no svētbirzs
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #ZaļāDomāšana #iecietība #sapratne #rituāli #buršanās #pagāni #saticība #auglība #izaugsme #ilgspēja #svētbirzs #Skolnieciņš

pirms mēneša, 2021.03.06 12:01

varbūt?

vispirms noskaidro, cik ir to valstisko "kantoru", kam it kā būtu jāuzņemas rūpes par šādiem bērniem, ar kuriem vecāki pēc pašreizējiem kanoniem bērnu audzināšanā netiek galā? Bez tam, cik vēl ir reģistrētu nevalstisko organizāciju, kas it kā nodarbojas ar "grūtajiem" bērniem, tikai tie vecāki, nebūdami pat ticīgie, tomēr uzticējuši bērnus Kalna kopienai. Ja runā par naudu bērniem, tad politiķi Saeimā šo nu jau pieņemto ierosinājumu par 500 eiro piešķiršanu, tāpat mēgināja un daļēji ir noveduši līdz absurdam, minot, ka vecāki naudu nodzers un nopīpēs. Tāpat varam teikt par tiem, kas par šo naudu nopirks vismaz divas riepas savam Q7 vai X6

pirms mēneša, 2021.03.06 13:58

par studēšanu

"lai jebkurš jaunietis varētu studēt", bet šeit tieši slēpjas tā nelaime, ka jebkurš, arī tā ļoti lielā daļa vidusskolu beidzēju, kas eksāmenus nolikuši ar 10% pareizām atbildēm, lielākoties dodoties uz humanitārās izglītības sniedzējām augstskolās. Pie tam, lai šīs augstskolas beigtu, bieži vien noteicošais ir nauda, ne iegūtās zināšanas. Un šādi "sagatavoti" speciālisti pārsvarā nonāk valsts iestādēs un pašvaldībās, bez jebkādas sajēgas par veicamo darbu, par kuriem pat pašu noalgots eksperts saka- nu nespeciālisti, bez jebkādas "varēšanas"

pirms mēneša, 2021.03.06 14:08

prātnieks papildus

=Skolnieciņam no svētbirzs= Brukna Mediņš dod iespēju līkam palikt taisnam. Jaunam kokam to dara atsienot līkumu. Cilvēkbērnām arī tāpat šoreiz tiek dota spēja sevi radināt pie neatlaidības darbā. Jā ir grūti ravēt kartupeļu vadziņu, ja prātā papirants vai sliktākājā gadījumā kāda deva. Kāpēc mēs nelamājam tos sporta trennerus, kuri puišeļus jau no skolas vecuma radina būt neatlaidīgam un veikt to distanci pat ar ''cauri - es nevaru'' - gribi spēlēt hokeju kā Balderis, mest šķēpu kā Jānis Lūsis - piepied sevi. Gribi dzīvē kam derēt un pats nevari - paliek cerība Brukna ar Mediņu un tā ir pēdēja - valsts tev neko nedos. Dodies tur un cauri ''es nevaru'' pārvari sevi un būs !

pirms mēneša, 2021.03.06 18:59

skolnieciņam

Bruknā pārsvarā apgrozās turīgo un bagāto vecāku bērni, kuri nezin kā naudu tērēt un laiku nosist, līdz uzsēžas uz adatas vai slīkst alkoholā , kā arī finansisti un grāmatveži, kas uzņēmumus nospēlējuši automātos ! Nolaidies no mākoņiem, un aizbrauc uz Bruknu parunā ar iemītniekirm un pēc tam raksti savus sprediķus !

pirms mēneša, 2021.03.06 19:13

zemniece

Medinam pasham ir nepiecieshama psihiatra palidziba!

pirms mēneša, 2021.03.07 14:10

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju