Vējš bez elektrības atstāj iedzīvotājus Mežotnē

Spēcīgā vēja dēļ elektroapgādes traucējumi piektdien plkst.7 bija apmēram 10 000 AS «Sadales tīkls» klientu visā Latvijā, portālu informēja uzņēmumu pārstāve Tatjana Smirnova. Mūspusē bez elektrības palikuši «Sadales tīkla» klienti Mežotnes pagastā, liecina liecina kompānijas elektroapgādes atslēgumu karte.

«Sadales tīkls» turpina darbu pastiprinātā režīmā, lai pēc iespējas ātrāk novērstu elektrotīkla bojājumus un atjaunotu klientiem elektroapgādi.

Uzņēmuma izpilddirektors Sandis Jansons aģentūrai LETA norādīja, ka atbilstoši meteorologu prognozēm vētras kulminācija bija naktī ap plkst.2, kad būtiski pieaudzis arī elektrotīkla bojājumu skaits.

«Ņemot vērā, ka jau vakar sākām strādāt pastiprinātā režīmā, elektroapgādes atjaunošanas darbs noritēja visu diennakti. Nakts laikā dispečeri veica pārslēgumus elektrotīklā, lai nodrošinātu klientiem elektroapgādi no elektrolīnijām, kuras nav bojātas, un dažu stundu laikā līdz plkst.6 elektroapgādes atslēgumu skaits tika samazināts no 38 000 līdz 14 000,» minēja Jansons. 

Tāpat viņš norādīja, ka šobrīd Latvijā reģistrēti vairāk nekā 460 vidējā sprieguma un zemsprieguma elektrotīkla bojājumu, un to novēršana sākta agri no rīta, jo naktī, sliktas redzamības apstākļos, veikt darbu elektrotīkla tuvumā ir bīstami. Bojājumu novēršanā ir iesaistītas 309 elektromontieru brigādes ar 827 darbiniekiem, mobilizētas visas specializētās tehnikas vienības. 

«Vispirms veiksim darbu, lai atjaunotu vidējā sprieguma elektrolīnijas, jo tās nodrošina elektroapgādi vairākiem simtiem klientu, un tad turpināsim darbu, lai novērstu zemsprieguma elektrotīkla bojājumus. Tiklīdz kāds no vidējā sprieguma elektrotīkla bojājumiem tiks novērsts, elektroapgāde tiks atjaunota plašākam klientu lokam,» uzsvēra Jansons.

Kompānijā arī norādīja, ja klienti ir saņēmuši īsziņu vai e-pastu ar informāciju par elektroapgādes pārtraukumu, «Sadales tīkls» aicina nenoslogot bojājumu pieteikšanas tālruni, dodot iespēju to operatīvi sazvanīt bīstamās situācijās. Tāpat aktuālā informācija par elektroapgādes pārtraukumiem ir pieejama mājaslapas www.sadalestikls.lv Digitālajā kartē. 

«Sadales tīkls» pirms bojājumu pieteikšanas aicina pārbaudīt drošinātājus, jo nereti elektroapgādes atjaunošanai pietiek vien ar automātslēdža vai ievada drošinātāja ieslēgšanu.

Kompānija aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem gaisvadu elektrolīniju tuvumā un par bīstamām situācijām elektrotīkla tuvumā informēt "Sadales tīklu" vai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, zvanot pa tālruni 8404 vai 112.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju