Vecumnieku veselības centram – jauna vadītāja 19

Vecumnieku novada dome ceturtdien, 25. jūnijā, pašvaldības iestādes «Vecumnieku veselības centrs» vadītājas amatā iecēlusi Līvu Jankeviču, kura jaunos pienākumus sāks pildīt 1. jūlijā. Par viņas kandidatūru nobalsoja visi deputāti.

Pašvaldības izpilddirektore Aiga Saldābola sēdē ziņoja, ka uz Vecumnieku veselības centra vadītāja vietu bija izsludināta pieteikšanās un noteiktajā termiņā prasītos dokumentus iesniegusi viena persona. Uzaicinot pretendenti uz pārrunām un izvērtējot kandidatūru, komisija nolēmusi L. Jankeviču virzīt apstiprināšanai par pašvaldības iestādes vadītāju.

Domes sēdē deputāti uzklausīja L. Jankevičas redzējumu par centra turpmāko attīstību un uzdeva jautājumus. Viņa atklāja, ka uz izsludināto vakanci pieteikusies galvenokārt tāpēc, ka līdzšinējā darbība saistīta ar veselības veicināšanas popularizēšanu un atbalstīšanu Vecumnieku novadā.

«Kopš 2016. gada esmu biedrības «7 maņas» vadītāja. Tās pamatmērķis ir katras personas individuāla, vispusīga attīstība, sabiedrības psihiskās, sociālās un fiziskās veselības veicināšana, līdz ar to ir pieredze projektu izstrādē, organizācijas vadībā, pasākumu, nodarbību, lekciju organizēšanā un vadībā, kas saistītas arī ar veselīga dzīvesveida aktualizēšanu sabiedrībā,» motivējot interesi uzņemties Veselības centra vadītājas pienākumus, teic L. Jankeviča. Praktiskā darba pieredzi viņa guvusi Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcā no 2014. līdz 2019. gadam, kur strādājusi par atbalsta speciālisti Garīgās aprūpes un sociālā darba dienestā. Šis laiks sniedzis zināšanas par organizācijās, tai skaitā slimnīcā notiekošajiem procesiem, dažādu līmeņu dokumentu apritē starp valsts, pašvaldību un privātajiem uzņēmumiem, kā arī informācijas apkopošanā un atskaišu sagatavošanā. Viņa atzīst, ka guvusi lielu pieredzi darbam starpprofesionāļu komandā un attīstījusi komunikācijas prasmes.

L. Jankeviča absolvējusi Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas Pedagoģijas fakultāti, iegūstot profesionālo bakalaura grādu izglītībā un pirmsskolas un sākumskolas skolotāja kvalifikāciju. Savukārt Latvijas Lauksaimniecības universitātē Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātē viņa apguvusi maģistrantūras studiju programmu sabiedrības pārvaldē.

Izklāstot savu vīziju par Veselības centra vietu un lomu vietējā sabiedrībā, iestādes vadītāja atzīst, ka tam jākļūst modernākam, iedzīvotājiem pazīstamākam, jo diemžēl nācies saskarties ar situāciju, kad cilvēki nezina, ka Vecumniekos ir veselības centrs. Pazīstamību varētu veicināt, veidojot atsevišķu mājaslapu internetā vai sociālo kontu vietnē «Facebook», lai ikvienam būtu pieejama informācija, savukārt modernizācijā svarīgi būtu ieviest iespēju par pakalpojumiem norēķināties ar maksājuma kartēm, tāpat arī jādomā par sadarbību ar apdrošināšanas uzņēmumiem, lai cilvēkiem būtu ērtāk.

Lai noskaidrotu, vai iedzīvotājus apmierina pašlaik pieejamais pakalpojumu piedāvājums un izzinātu vajadzības, plānots rīkot aptauju. Noteikti tiks aicināti kopā arī novadā praktizējošie ģimenes ārsti, jo viņi ikdienā kontaktējas ar pacientiem un vislabāk zina, kādi speciālisti un cik bieži tie būtu jāpiesaista, kas vēl nepieciešams, lai Veselības centrs būtu pietiekami ērts un cilvēkiem pieejams. L. Jankeviča atzīmē, ka viņas pienākums būs meklēt un veidot kontaktus ar citiem veselības centriem, izzināt līdzīgu iestāžu pieredzi un sadarboties.

«Bauskas Dzīve» jau vēstījusi, ka Veselības centra ilggadējā vadītāja Danute Mazure amatu atstāja pirms trim nedēļām. 7. jūnijs bija viņas pēdējā darba diena. Novada dome D. Mazures iesniegumu, kurā lūgts atbrīvot viņu no Veselības centra vadītājas pienākumiem, saņēma 12. maijā.

Veselības centrs izveidots 2002. gadā, reorganizējot Vecumnieku slimnīcu.

Pievieno komentāru

Komentāri 19

Vieta

Patiess prieks un cerība uz pārmaiņām.

pirms 3 mēnešiem, 2020.06.26 17:07

Viedoklis

Jo tālāk mežā, jo vairāk malka.

pirms 3 mēnešiem, 2020.06.26 22:59

Savejais

Kamēr varam liekam radiniekus amatos ????????

pirms 3 mēnešiem, 2020.06.27 12:00

Ak!

Pilnīa taisnība Savejais!

pirms 3 mēnešiem, 2020.06.27 21:28

Svešais

Konkurss jau bija publisks un izsludināts un varēja pieteikties arī visi svešie. Protams ir dīvaini redzēt, ka uz konkursu ir tikai viens pieteikums, jo īpaši šajos laikos, kad pieaudzis bezdarbs utml. Bet nu tāda objektīvi ir tā situācija laikam uz šo vakanci konkrēto.

pirms 3 mēnešiem, 2020.06.27 23:42

Savejais

Nevis pašpārvalde bet ģimenes uzņēmums - kurā iestāde ne paskaties radinieks radinieka galā... Un nevajag stāstīt ka tas tāpēc ka Vecumnieki mazi... Ja tur pašķetinātu to radinieku amatu kamolīti oij oij oij kas un kur tur izlīstu ārā...

pirms 3 mēnešiem, 2020.06.27 21:39

?

kas notiks pēc reformas?

pirms 3 mēnešiem, 2020.06.28 14:30

!!

Baušķiem vēl daudz "savējo - lojālo" bezdarbnieku ir padomā, izmetīs jūsējos un saliks savējos...

pirms 3 mēnešiem, 2020.06.28 20:18

?

Vai tad medicīnas iestādi var vadīt darbinieks bez medicīniskas izglītības...?Kam atkal radinieks?

pirms 3 mēnešiem, 2020.06.28 21:19

Pērles

Pazīstamību varētu veicināt, veidojot atsevišķu mājaslapu internetā vai sociālo kontu vietnē «Facebook», lai ikvienam būtu pieejama informācija, savukārt modernizācijā svarīgi būtu ieviest iespēju par pakalpojumiem norēķināties ar maksājuma kartēm- ak, patiesi , ļoti moderni, gudri un tālredzīgi;) Varbūt vienk izdarīt pašaprotamas ikdienas lietas - salikt beidzot info Vecumnieku mājas lapā, uzlikt karšu terminalu, piespraust pie kases info ar darba laiku, un sakārtot attiecības ar apdošinātājiem?

pirms 3 mēnešiem, 2020.06.28 21:27

Novadniece

Vecumnieku novadam ir gan sava mājaslapa, gan FB konts. Visa šī informācija arī tur ir. Bet tas, ka samērā novēloti tiek ievietota šī informācija, tas gan ir fakts. Nezin kāpēc Bauskas Dzīvē visu var ātrāk uzzināt!?

pirms 3 mēnešiem, 2020.06.29 12:31

Par novadu

Novadniece - nevajag tikai Bauskas Dzīvi lasīt - ieskatieties arī novada lapās! Vajag tikai sekot līdzi, novada mājas lapā bija 25.06. ielikts, "Bauskas Dzīve" 26.06. ielikusi...

pirms 2 mēnešiem, 2020.07.13 10:49

Radinieki

Kamolīša ritinātājiem! Katrs no mums veido savu komandu no sev zināmiem un uzticamiem darbiniekiem. Tas ir loti normāli.
Kautgan Mārupes novada domē stradā ap 15% novada deklarēto darbinieku, lai izskaustu savu lietu bīdīšanu un ietekmēšanu, kas ir par pamatu novada attīstībai.
Šeit viens otram ir pateicībā un parādā, kā rezultatā mīņājamies uz vietas.

pirms 3 mēnešiem, 2020.06.28 23:59

Mjā

kas notiek ar cilvēkiem? Es kādreiz negribēju ticēt, ka latvieši ir skaudīgi un nenovīdīgi. Bet, jo tālāk, jo vairāk viļos. Cilvēks nav nostrādājis nevienu dienu, bet jau tiek noriets. Kāpēc nepieteicāties paši? Bija tak visas iespējas.
Veiksmi darbos, un, cerams, centrā parādīsies lielāks pakalpojumu klāsts

pirms 3 mēnešiem, 2020.06.29 08:50

Savejais

Mjā - atver acis!!!!
Brālēns domes deputāts, māte sociālā dienesta vadītāja :)... Interešu konfliktu vispār nav :) :)

pirms 3 mēnešiem, 2020.06.29 19:58

mjā

Uz ko man ir jāatver acis?
Pieteikties varēja visi. Viņa bija vienīgā. Izvērtēja deputāti, nevis tikai viņas brālēns. Un mani neinteresē- vai balsojumā viņš atturējās vai nē. Mani interesē, kas mainīsies veselības centra darbībā. Jo viņš bija tāds nekāds. Ja viņai ir radinieki domē, tad, Jūsuprāt, viņai nebūs jāstrādā? Mēs varēsim izvērtēt pēc kāda laika, ko devusi ši maiņa.
Kādēļ cilvēkos negatīvais ņem virsroku? Kādēļ visur ir jāredz tikai sliktais?

pirms 3 mēnešiem, 2020.06.30 09:16

Savejais

Mjā - tautā ir tāds teiciens - šito naivumu tavā vecumā :) :) :)
Nevien acis jāatver bet arī galva... Kas var mainīties veselības centra piedāvājumā? Būs kā kādreiz stacionārs? Vesela virkne ar speciālistiem, kuri pieņems regulāri? Vai kas tieši? Tā iestāde knapi elpo, pilda ģimenes ārstu pieņemšanas punkta funkcijas un arvien vairāk telpas tiek atdodas "Atvasarai"! Nav šeit pacientu/klientu tik daudz, lai palielinātu pakalpojumu klāstu... Un par to publisko pieteikšanos arī var diskutēt, jo nemanīju šādu vakanci publiski... Ja publiski skaitās, ka nopublicēts Vecumnieku mājas lapā pie vakancēm, tad nu nav ko teikt... Neviena no lielākajiem vakanču portāliem šo vakanci neredzēju

pirms 3 mēnešiem, 2020.06.30 10:55

Cirvim

Neredzēji tātad nebija vakance priekš tevis gudriniek.

pirms 3 mēnešiem, 2020.06.30 21:49

Savejais

Cirvi - nu protams, "ieliktnītis" vakantajām amatā jau bija zināms :)

pirms 3 mēnešiem, 2020.06.30 22:08

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju