Vecumnieku novads atzīts par vienu no izcilākajiem tūrisma galamērķiem EDEN nacionālajā konkursā 55

3.decembrī notika Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) organizētā nacionālā konkursa "Veselības un labjūtes tūrisms 2019" Eiropas izcilāko tūrisma galamērķu EDEN (European Destinations of Excellence) konference un apbalvošanas ceremonija, kurā Vecumnieku novada tūrisma piedāvājums tika atzīts par vienu no labākajiem, portālu informēja Vecumnieku novada pašvaldības pārstāve Ieva Pankrate.

Uzvaras laurus plūca Alūksnes tūrisma informācijas centrs ar pieteikumu «Aizsargājamo ainavu apvidus «Veclaicene»», bet sekotāji  ir Vecumnieku novada dome – «Dienvidzemgales latviskā eko spa šūpulis», Jūrmalas pilsētas dome – «Ķemeru nacionālā parka neskartās dabas pieskāriens», Tukuma tūrisma informācijas centrs – «Jūties labi Tukuma pusē!» – un Ventspils pilsētas dome – «Ventspils».

Šā gada LIAA izsludinātā konkursa tēma bija “Veselības un labjūtes tūrisms”. Šī konkursa ietvaros ar terminu “veselības un labjūtes tūrisms” tiek saprasts tāda veida tūrisms, kura galvenais motīvs ir fiziskā un garīgā labsajūta, kas tiek nodrošināti ar dažāda veida produktiem un pakalpojumiem. Šī definīcija izslēdz "medicīnisko tūrismu", kas ir vērsts uz medicīniskās palīdzības sniegšanu, ieskaitot ķirurģiskos, klīniskos, rehabilitācijas un terapeitiskos pakalpojumus.

Vecumnieku novada tūrisma informācijas konsultante Aira Odinga, saskatot potenciālu novadā piedāvāto veselības un labjūtes pakalpojumu jomā, nolēma startēt projektā. «Konkurss tika izsludināts pavisam drīz pēc stāšanās jaunajā amatā, un priekšā stāvēja liels uzdevums – izveidot aprakstu un piedāvāt novadu kā vienotu galamērķi ar uzsvaru uz vietējo resursu izmantošanu, tradīciju glabāšanu un ilgtspējīgu attīstību,» atklāj A. Odinga.

Vecumnieku novada veselības un labjūtes piedāvājumu veidoja latviskās dzīvesziņas caurvīts vienots koncepts, uzsverot Bārbeles sēravota ūdens dziedniecības vēsturisko pirmsākumu nozīmi. Harmonizējošie pirts rituāli, slotu siešanas un dziedējošo zālīšu gudrības un godu svinēšanas «Lielzemenēs» un Zemgales sensētā «Everti», kā arī Ausekļu dzirnavu latviskais mantojums kopā veido kodolu, kas sniedz pilnvērtīgu dabas, vēstures un kultūras bagātību klātbūtni. Tūrisma informācijas konsultante secina: «Mums novadā ir brīnišķīgi, atsaucīgi un entuziasma pilni tūrisma pakalpojumu sniedzēji, kuru izloloto produktu sasaistot ar cilvēcisko sniegumu veidojas unikāls piedāvājums.»

LIAA Tūrisma departamenta direktore Inese Šīrava: “Šī gada konkursa tēma rosināja galamērķus parādīt, kā tiek izmantotas vietējās kultūras un dabas bagātības veselības un labjūtes tūrisma piedāvājuma veidošanā. Konkursa žūrija, apmeklējot konkursam pieteiktos galamērķus, iepazinās ar lieliskiem cilvēkiem, kuri dzīvē īsteno brīnišķīgas idejas un rūpējas par mūsu labsajūtu. Konkursa uzvarētājs – Veclaicene – ir fantastiska un pat vietējiem tūristiem vēl maz zināma un atklājama vieta. Veclaicenes stiprā puse žūrijas skatījumā noteikti bija spēja prezentēt šo vietu kā vienotu galamērķi, kurā viens pakalpojums papildina citu, prasmīgi tiek izmantoti vietējie resursi – daba, ainava, vietējie iedzīvotāji, viņu prasmes un radošums, vietējie produkti, tehnoloģijas - tas viss sasaistīts kopā vienotā piedāvājumā, izveidoti arī aktīvā tūrisma maršruti, tostarp, veselības takas.”

Tūrisma galamērķu piedāvājuma novērtēšanas galvenie kritēriji atbilda Latvijas tūrisma attīstības pamatnostādnēm. Uzmanības centrā bija piedāvājuma kvalitāte, ilgtspēja, individualizācija, augsta pievienotā vērtība, tūristu iesaiste un iespēja tūristiem apgūt jaunu pieredzi. Ņemot vērā tūrisma nozares nepieredzēti straujo attīstību mūsdienu sabiedrībā, EDEN projektā ilgtspējas faktors uzskatāms par īpaši svarīgu.

Pievieno komentāru

Komentāri 55

Prieks

Papīrs panes visu, bet vai tam ir kāds sakars ar realitāti?

pirms gada, 2019.12.07 09:30

Realitāte

ir skaudra. Neviens cilvēks ieejam TIPĀ, izņemot Odingu nav redzēts, bet tas nav svarīgi. Svarīgi ir atsēdēt darba stundas, spodrināt spalvas un saņemt algu .

pirms gada, 2019.12.07 12:31

Realitātei

..tas jau ir tas darbs- .tas arī ir jāprot;)

pirms gada, 2019.12.07 14:45

Realitātei Skaudība

Vakars tavus trauslos plecus apskauj,
Matos puķe novītusi skumst,
Tevi mīlēt skaudība man neļauj, o-o-o,
Tagad sāpe, tikšanās ir mums.

Piedz.
Manī visu atņem skaudība,
Atņem visu, kas bij` skaists. O-O-Ooooooooooooooo

pirms gada, 2019.12.07 15:25

Realitātei

Nestreb karstu, tūrisma sezona sāksies maijā, tāpēc ziemā TIPam jāstrādā pie novada tūrisma piedāvājuma. Novēlu Airai veiksmi tūrisma piedāvājumu izstrādē !

pirms gada, 2019.12.07 19:11

Prieciņš

Varbūt vari sakopt savu pagalmu, izlikt svētku lampiņas un vakaros tās iedegt- lai pašam prieks, rokas aizņemtas un caurbraucējiem ir vēlme izkāpt un pastaigāt... Slabo?

pirms gada, 2019.12.07 20:24

fakts

alga par neko nedarīšanu ir laba.

pirms gada, 2019.12.07 22:04

to-> fakts

Kas traucēja pieteikties konkursā uz šo kāroto vietiņu, iegūt amatu un, neko nedarot, uzbur konkursa pieteikumus un iegūt pat vairākas balvas plašakos pasaules konkursos... Bija taču visiem iespēja dabūt apskaužamo algu, vietu un slavu

pirms gada, 2019.12.07 22:36

Excellenti

...latviskā eko spa šūpulis»

pirms gada, 2019.12.07 11:05

Reklāma

Par ko ieņirdzam - par neatkarīgo žūriju, kas gana daudz visādus piedāvājumus redzējusi un baudījusi, droši vien ne tikai Latvijā, jo konkurss ir visas Eiropas kontekstā, vai par saviem kaimiņiem, ar kuriem droši vien ik pa laikam satiecies un sveicinies un kuriem ir drosme uzņemt pie sevis viesus un vēlme par tiem rūpēties? Skaļi vārdi - reklāma, atbilstoši spēles (konkursa) noteikumiem

pirms gada, 2019.12.07 20:19

raksts

jau nav par tūrisma konsultanti, bet viņas darba rezultātu - par specifisku Vecumnieku novadā pieejamu tūrisma piedāvājumu komplektu, kurš, labi pasniegts, konkursa rezultātā ir neitrālas žūrijas novērtēts un izcelts saulītē :)) Beidzot Vecumnieku vārds plašākās ārēs izskan uz pozitīvas nots!

pirms gada, 2019.12.07 15:12

Populars

Ko nozīmē popularizē Vecumnieku vārdu? Ko jūs saprotat ar šo terminu? Kādu pienesumu jus no tā sagaidat? Cik cilvēku ir parvākušies uz dzivi Vecumniekos ? Ieprecējies neskaitās.

pirms gada, 2019.12.07 17:56

Es

Kads sim konkurssm sakars ar remigraciju un iedzivotaju piesaisti? Merkis ir cilvekus ieintereset braukt baudit pakalpojumus, ko piedava, piemeram, pirtnieki, par kadiem nebija dzirdets ieprieks

pirms gada, 2019.12.07 18:19

to -> Populars

Šādi komentāri jau nerada vēlmi pārcelties - skaidrs, ka visu jauno un savādāko nories pie pirmās izdevības!
Lūdzu, pasakiet arī kādreiz ko labu, vismaz Ziemassvetku laikā, vismaz tad, kad ir par ko!

pirms gada, 2019.12.07 20:08

!?

par Vecumniekiem neko labu nav ko pateikt. Nekā laba nav! Nav nekā laba!

pirms gada, 2019.12.07 21:04

to ->!?

Droši vien, kad spogulī paskaties -arī tad neko labu neredzi... Žēl, ka tā pat ar spoguli nav paveicies :)

pirms gada, 2019.12.07 21:56

rakstam

Kāds piedāvājumu KOMPLEKTS TŪRISTIEM Vecumniekos? Ko var muldēt! Ko nozīmē uz "pozitīvas nots"? Tāds termins "pozitīva nots" mūzikas elementārajā teorijā nav atrodams.

pirms gada, 2019.12.07 22:03

to->rakstam

Ko ņemies te, tak aizej uz to TIP-U, noskaidro kāds ir piedāvājumu komplekts!

pirms gada, 2019.12.07 23:38

labvēle

Par pirmajiem komentiem: prieks lasīt tādu gara aristokrātu un ekselenču "vērtējumus", kuriem no tūrisma ir acīmredzami vienīgā sajēga: tas nozīmē iekāpt autobusā, pavizināties, Makdonaldā pierīties un par to saņemt naudiņu. Zinot Airas profesionālo biogrāfiju (par kuru varētu daudz un gari stāstīt), teikšu īsi: tas, ka viņa par kapeikām uzņēmās vadīt TICu šajā čuhņā, kur lielākajai tautas daļai vienīgā interese- lai tikai Dieva dēļ kādam kaut kas neizdotos- un vienā rāvienā šā miesta nosaukumu, kur nav nekā, ko redzēt, pacēla visas valsts mērogā,- ir tas pats, kas cūkām pērles kaisīt. .Sprāgstiet vien pušu no skaudības, uz veselību!!!!!!!!!!

pirms gada, 2019.12.07 16:17

labvēlei-čuhņai

acīmredzot pati esi no Makdonalda izrījējām.

pirms gada, 2019.12.07 21:09

to- labvēlei čuhņai

Kad es saviem studentiem- pirmkursniekiem tūrisma menedžmenta nodarbībās vaicāju, ko viņi izprot ar tūrisma organizēšanu, parastā atbilde ir : "Tas nozīmē DAUDZ CEĻOT." Tad parasti saku: "Ir viena nianse. Ceļos vispirms tie citi, bet jūs grūti strādāsiet, bieži brīvdienās, vasarās, reizēm celsieties naktīs, lai ceļot un atpūsties varētu CITI." Vecumnieku ļaudīm izpratne par darbu tūrismā ir kā maniem pirmkursniekiem, tikai klāt nāk vēl krietna deva žults. Mīlīši- neviens jūs nekavēja iegūt divus maģistra grādus kā Aira, apgūt četras svešvalodas un visu mūžu strādāt ar grupām no Skandināvijas un ASV, piedalīties konkursos, kur visi pieteikumi jāraksta angliski, un tajos uzvarēt, un tad ---gulšņāt Vecumnieku TIC un- NEKO NEDARĪT.

pirms gada, 2019.12.08 09:10

Sirups

Precīzi pateikts!!! Vecumniekos ir daudz nesakartotu lietu, par kurām iedzivotāji pacietībā gaida parvertibas un jebkurš pasākums kurš tiek apsaukts ar novada popularizēšanu izraisa riebumu, jo pamatiedzivotāju labklājiba un attistiba paliek novārtā! Aira malacis!

pirms gada, 2019.12.08 10:03

to -> Sirups

Nevajag pacietībā gaidīt, kad kāds kaut ko uzminēs, bet iet un darīt! Vasarā bija izsludinātās vairākas tikšanās par novadā nākamajos 6 gados sakārtojamajām lietām -vai biji un izteica savu viedokli? Ja nē -nevaimanā, ka darīs to, uz ko citi norādīja...
Tagad mājas lapā ir publiskots nākamo 6 gadu attīstības programmas projekts -vai izlasīji un uzrakstīji, to kas nepatīk vai nav pareizi? Ja nē -nākamos 6gadus neņerksti! DARI TAGAD, TAS IR TAVS PIENĀKUMS

pirms gada, 2019.12.08 10:20

Sirups

Kadi bija tavi attīstibas ierosinajumi ?

pirms gada, 2019.12.08 10:34

to -> Sirups

Izlasi attīstības programmu, tur apkopoti izteiktie vasaras sanāksmēs izteiktie, es savus atradu... Bet šobrīd vairs nav būtiski, kurš ko teica vai ieteica, svarīgi ir - vai citi redz to pašu un neiebilst! Ja, kas nepatīk - būs taču sanāksme, kurā varēs izteikties! Ja netiek uz sanāksmi, ir norādīts e-pasts, kur gaida komentārus... Runājiet/rakstiet tad, kad tam ir nozīme, nevis ņerkstiet bezjēdzīgi pēc tam!

pirms gada, 2019.12.08 11:13

Sirups

Ierosināšu , lai vecā ezera ietekā privatmāju īpašnieki demontē žogus, kas liedz tūristiem, makšķerniekiem piekļūt ietekas krastiem.

pirms gada, 2019.12.08 11:41

to -> Sirups

Jautājumu par tauvas joslas nenodrošināšanu risina citā kārtībā, nevis publiski pabļaustoties attistibas programmas apspriešanas sanāksmē... 4m gar krastua līniju nenodrošināšana ir likuma pārkāpums un šīs problēmas risināšanai ir valstī noteikta kārtība - aizej uz advokātu kantori, gan palīdzēs sastādīt pareizo iesniegumu pareizajam kantorim

pirms gada, 2019.12.08 12:15

Sirups

4m būs pietiekami turisma takas iemīšanai. Tad redzes kurš smilkstēs ņerkstedams!

pirms gada, 2019.12.08 12:45

Sirups

10 metri.

pirms gada, 2019.12.08 13:59

to -> Sirups

Kopš kura laika Vecumnieku upītes ir minētas Civillikuma I pielikumā, lai būtu 10m?

pirms gada, 2019.12.08 15:11

Sirups

Dabiskās tauvas joslas platums ir:
gar privāto ūdeņu krastiem – 4 metri;
gar pārējo ūdeņu krastiem – 10 metru;
gar jūras piekrasti – 20 metru.

pirms gada, 2019.12.08 15:42

to -> Sirups

Malacis, Zvejniecības likumu esi izlasījis! Tagad izlasi arī Civillikumu - sadaļu par publiskajiem ūdeņiem - ap 1102.pantu...

pirms gada, 2019.12.08 16:17

Sirups

Būvvaldē pārbaudīšu.

pirms gada, 2019.12.08 16:34

to -> Sirups

Kāds Būvvaldei sakars ar Zvejniecības likumu un tauvas joslām? Par šito atbild un māk paskaidrot citi specializēti kantori - meklē tos, ja reiz pats nemāki Civillikumu izlasīt

pirms gada, 2019.12.08 17:11

Sirups

Ja konkurs bija par to, ka, no nekā var uztaisīt neko tad vecumniekiem vajadzēja būt pirmajai vietai.

pirms gada, 2019.12.07 16:21

Siirupam

Pats esi bijis kaut vienā pirts rituālā pie Vecumnieku saimniekiem?

pirms gada, 2019.12.07 17:25

Nezinu

Sen vairs nav izkartnes uz cela par noradi uz Lielzemenēm . Pienemu, ka klientu un gribetaju netrūks.

pirms gada, 2019.12.07 17:45

Zinu

Ir gan norāde

pirms gada, 2019.12.07 18:15

Nunu

Labjūtes....kas tas par vārdu?
Galīgi kropļo valodu.

pirms gada, 2019.12.07 18:12

Ziemassvētki

Dārgie, ir Ziemassvētku gaidīšanas laiks. Vai tiešām šajā laikā par labiem sasniegumiem valsts līmenī būtu jāizlej visa sava žults? "Bauskas Dzīve" vai Jums pašiem liekas, ka šī anonīmā "apriešana" ir kaut kas tāds ar ko lepoties, sevišķi Ziemassvētku gaidīšanas laikā?

pirms gada, 2019.12.07 18:42

Super

Cieņu un turpmāku veiksmi uzņēmējiem, kas veido savu biznesu cilvēku priekam un labsajūtai! Prieks par redzīgu tūrisma konsultantu, kas spēj saredzēt vietājās pērlītes un to iespējas, spēj iedvesmot piedalīties konkursos un spēj darīt arī pati - noteikti visādu papīru gan latviešu, gan angļu valodā nebija mazums! Lai neatrūkst darbaprieks visiem!

pirms gada, 2019.12.07 20:00

Saldābola

Te nav savs bizness. Tas notiek par mūsu naudu. Pērlītes Vecumniekos ... kur tās ir? Es - Galvenā pērle esmu aizdevusies uz Indiju!

pirms gada, 2019.12.07 21:14

Ābola

Nē, galvenā pērle esmu es!

pirms gada, 2019.12.09 22:12

Nesaprotu

ko pie balvas saņemšanas darīja Kovals, kādi ir viņa nopelni novada tūrisma atīstībā ?

pirms gada, 2019.12.08 08:38

Sirups

Viņš savus tiešos pienākumus var nepildit, jo tie viņam nepadodas. Galvenais ir vārdā popularizēt un spodrināt tikkai jēga no tā ir pilnīga nulle.

pirms gada, 2019.12.08 09:15

Labjūtis

Tevi aizmirsa paņemt? Ja gribēji puķes meitenei pasniegt -aizej uz TIP-U un Pasniedz! Droši vien arī pašbildi atļaus uzņemt (ja palūgsi atļauju) priekš fb...
Tas ir pareizi, ka nozīmīgās jomas konferencēs piedalās/noklausās ne tikai viens viens iestādes darbinieciņš, bet arī kāds no priešniecības dzird izteiktos viedokļus un idejas! Ja viens ir atvaļinājumā - brauc un klausās cits.?

pirms gada, 2019.12.08 09:23

jop

Opā ! Vecumnieki - mazā Parīze !

pirms gada, 2019.12.08 09:17

Salīdzinājums

Parīzē biju, smukās mājas un tos dažus smalkos parkus redzēju, sastrēgumus ap Triumfa arku, metro un večus ar automātiem ar manīju, bet nevienu pirti ar augu slotām un zāļu tēju gan tur nepiedāvāja.... Ja godīgi -pēc vietējā augu pirts rituāla sajutos daudz labāk, kā pēc pastaigas pa Elizejas laukiem! Nevajag te Parīzi -ne lielu, ne mazu, to var baudīt tur...

pirms gada, 2019.12.08 09:57

Hei!

Parādi lagūnu!

pirms gada, 2019.12.09 11:50

šitas labais

Jauns maršruts, patreiz ved iekšā zampu !

pirms gada, 2019.12.09 14:23

Oppā

Tas tak visforšākais objekts visā novadā

pirms gada, 2019.12.09 20:03

Priekā!

Visskaļāk smejas tas, kurš smejas pēdējais! Pavērojiet industriālā mantojuma maršrutus, tur pilns ar graustiem, vecām bākām utt, kuras visi apspļaudīja gadu desmitus, un kuras sagadīšanās pēc nav nojauktas pirmajos pēcpad.laikos. Tagad cilvēki skrien tur fotografēties un atcerēties vēsturi. Lagūna ir liels lauksaimniecības darbību ķēdes objekts, kurš raksturo konkrētu saimniekošanas metodi, kura līdz šim interesējusi tikai atbraukušos profesionāļus. Bet jau parīt novadā ir seminārs tieši par tādu augsnes apstrādes tehnoloģiju, kas šeit ir pilnīgs jaunums -bet ko citviet pasaulē jau praktizē tuvu 20 gadiem - un tāda lagūna ir tikai viens no šādas saimniekošanas ķēdes posmiem. Pasaulē tā jau sen ir norma. Lai mums visiem veicas visās saimniekošanas jomās! Priekā!

pirms gada, 2019.12.10 08:53

Lagūnai nav ne vainas un nekāda jauna metode tā nav. Vaina ir īpašniekā kurš gribēja ap*** visu pagastu un uzbūvēt pilnīgi neatbilstošu visām prasībām būvi .Labi, ka neizdevās, iedzīvotāji izrādās nebija tik dumji un piespieda sakārtot.

pirms gada, 2019.12.10 09:20

skumji

dari ko daridams, nekad nekas nebus labi

pirms gada, 2019.12.10 08:54

Labjūte

Aizved uz lagūnu!

pirms gada, 2019.12.12 18:59

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju