Vecumnieku novada skolas ver durvis 1. – 4. klašu skolēniem 12

Pirmdien, 22. februārī, mācības klātienē atsākuši 1. – 4. klašu skolēni Vecumnieku novadā, pavisam vairāk nekā 300 bērnu. 
Vecumnieku novada domes dibinātajās vispārējās izglītības iestādēs no 22. februāra atļauta klātienes apmācība jaunāko klašu grupām. To nosaka pašvaldības vadītāja Gunta Kalniņa izdotais rīkojums par klātienes apmācības nodrošināšanu ārkārtējās situācijas laikā. Dokuments tapis, pamatojoties uz piektdienas, 19. februāra, pēcpusdienā izdoto valdības rīkojumu.

Vecumnieku novada skolās, tāpat kā visās izglītības iestādēs, 1. – 4. klašu skolēni no 25. janvāra mācījās attālināti, tāpēc paziņojums, ka atļauts darbs klātienē, bija ļoti gaidīts.


«Prieks, ka esam starp «labajiem novadiem» un bērni var mācīties klātienē. Pirmdien darbu atsāka visas skolas,» «Bauskas Dzīvi» informē Jānis Kovals, Vecumnieku novada domes priekšsēdētāja vietnieks. «Protams, veiksmīgāk šim procesam būtu varējuši sagatavoties, ja jaunā kārtība tiktu izziņota ātrāk, nevis tikai piektdienas vakarā. Tad kvalitatīvāk varētu nodrošināt ēdināšanas pakalpojumu. Valles pamatskolā šo jautājumu neizdevās uzreiz sakārtot tā, lai bērni jau pirmdien saņemtu siltu maltīti, taču bez pusdienām neviens nepalika. Tur, kur ēdināšana tiek organizēta gan skolēniem, gan pirmsskolas grupām, aizķeršanās nebija.» Pašvaldības pārstāvis skaidro, ka visās izglītības iestādēs veiksmīgi sakārtots telpu jautājums, pietiekamā apjomā saņemtas un izdalītas mutes un deguna aizsargmaskas. 


Ģimenes, kas dzīvo ārpus Vecumnieku novada, kur saslimstības rādītāji ir augstāki, izvērtējušas iespēju turpināt nodrošināt bērniem mācības attālināti. Tādu gadījumu nav daudz – līdz desmit.

Misas pamatskolā sākumklasēs mācās 36 skolēni, un piektdien audzēkņu vecāki informēti, ka valdības ieviestā reģionālā pieeja mācību atsākšanai klātienē 1. – 4. klasēs skolā ļauj atgriezties arī Misas pamatskolas bērniem, stingri ievērojot visus valstī ieviestos piesardzības un drošības pasākumus. 


«Šo ziņu visvairāk gaidījām iepriekš, kad pavīdēja cerība no 8. februāra ļaut mācības klātienē organizēt jaunāko klašu skolēniem, tomēr tas nenotika. Toreiz dzīvojām tādā iekšējā priekā, ka atkal varēsim satikties; šajā reizē noskaņojums bija citādāks – ja būs, tad būs,» atklāj Anna Balgalve, Misas pamatskolas direktore. Saprotams, ka arī pašlaik priecīgi ir gan skolotāji, gan bērni un vecāki un, kā «Bauskas Dzīvei» teic A. Balgalve, bijis liels saviļņojums pirmdienas rītā redzēt, kā uz skolu nāk bērni. 


Piektdien iestādes vadītāja kopā ar 1. – 4. klašu audzinātājām, pieaicinot medmāsu, pārrunājusi kārtību, kā tiks organizēts darbs klātienē. «Vienojāmies, ka pirmdienas rītu sāksim ar klases stundu, kad skolotāja izdalīs katram sagatavotās trīs sejas aizsargmaskas, izstāstīs par to lietošanu un higiēnu. Paredzēts, ka viena maska tiek izmantota līdz pusdienām, otra – pēcpusdienā, bet trešā paliek rezervē, ja gadījumā nepieciešams. Bērniem izskaidrots, ka vakarā visiem maskas jāizmazgā un no rīta uz skolu jānāk ar tīrām.  Daudziem personalizētus sejas aizsegus sagādājuši vecāki,» informē direktore.


Misas pamatskolā nav sarežģīti ievērot noteiktos ierobežojumus, jo telpas ir plašas, klašu kolektīvi ir nelieli un solus var izvietot tā, lai katram bērnam nodrošinātu vajadzīgo platību. Tāpat arī vestibilā katrai klasei bijis iespējams norobežot laukumu, kur skolēniem starpbrīžos uzturēties. Arī dezinfekcija, higiēnas normas un citas prasības nav nekas jauns, jau iepriekš personāls strādājis paaugstinātas drošības režīmā.


Valdības noteiktā kārtība paredz, ka gan pedagogiem, gan saimnieciskajam personālam jāveic «Covid-19» siekalu tests un tas turpmāk jāatkārto katru nedēļu. Piektdien medmāsa kopā ar lietvedi pasūtījušas nepieciešamo komplektu skaitu, un pirmdien no SIA «Centrālā laboratorija» saņemts apstiprinājums. Misas pamatskolas kolektīvam jau ir pieredze, jo skrīnings veikts divas reizes. 

Piektdien pārrunāts arī jautājums par bērnu nokļūšanu izglītības iestādē, jo sākumklašu grupā ir septiņi skolēni, kuri brauc no citurienes. Viena bērna vecāki nokārtojuši formalitātes, lai turpinātu mājmācību, trīs audzēkņus izvadās skola, bet trīs – vecāki. Ģimenes ir informētas par ceļa izdevumu kompensēšanu atbilstīgi novada pašvaldībā pieņemtajai kārtībai.


Pusdienu ieturēšanai paredzētas 50 minūtes. Garā starpbrīža laikā vispirms paēd trīs klases, pēc tam – ceturtā. Galdi ir pietiekami gari, lai sēdēt būtu ērti un droši. Procesu uzrauga skolas medmāsa.


Nedaudz mainīts stundu saraksts, lai kā pēdējo vai pirmspēdējo nodarbību iekļautu sportu. Šīs stundas plānotas ārā, ja vien netraucē laikapstākļi. Interešu izglītības nodarbības netiek organizētas, tāpat arī izpaliek pagarinātās diena grupa.


«Bauskas Dzīve» pirmdienas, 22. februāra, priekšpusdienā ielūkojās 2. klasē, kur latviešu valodas stundu saviem audzēkņiem vadīja skolotāja Inga Spangere. Bērni sejas aizsargmaskās klusi sēdēja katrs savā vietā un rakstīja, taču prieku pēc ilgāka pārtraukuma atkal satikt klasesbiedrus un audzinātāju «nodeva» smaidošās acis. Visi jūtoties labi, vien atzina, ka traucējot maskas. To, ka lietotais sejas aizsegs vakarā ir jāizmazgā, pa nakti jāizžāvē un no rīta «jāpārlaiž» ar gludekli, otrklasnieki zina, jo pirmajā stundā tas pārrunāts. «Jauki bija visus atkal redzēt bez datorekrāna starpniecības,» atzina skolotāja, un bērni piekrītoši pamāja ar galvu.


Pirmās stundas čaklā darbā bija aizvadījuši 1. klases skolēni, kuri starpbrīdī kopā ar audzinātāju Dinu Godļevsku posās ārā, lai ilgās pēc pavasara vērotu, kā saulīte «grauž» sniegu. Skolotāja teic, ka klātienes stundas nekas neatsver, taču uzslavēja savējos par iegūtajām digitālajām prasmēm. Bērni iemācījušies pieslēgties tiešsaistes nodarbībām, sarunāties «caur datora ekrānu». 


«Mājās ir visādi, jo uzmanību piesaista blakuslietas. Citam gribas sēdēt dīvānā, nevis pie galda, kādam sunīti blakus turēt, taču bērni spēja «savākties». Ja ģimenē ir vairāki skolēni, saprotams, ka darba vide tiek sadalīta un viens mācās virtuvē, cits istabā. Nodarbības klātienē ļaus nostiprināt attālināti apgūto un virzīties tālāk,» teic D. Godļevska.


1. – 4. klašu skolēnu skaits Vecumnieku novada izglītības iestādēs

Misas pamatskolā – 36: 1. klasē – 10, 2. klasē – 14,  3. klasē – 7, 4. klasē – 5;

Stelpes pamatskolā – 23: 1. klasē – 6, 2. klasē – 5, 3. klasē – 8, 4. klasē – 4; 

Valles pamatskolā – 27: 1. klasē – 5, 2. klasē – 9, 3. klasē – 7, 4. klasē – 6;

Skaistkalnes vidusskolā – 47: 1. klasē – 11, 2. klasē – 12, 3. klasē – 11, 4. klasē – 13;

Vecumnieku vidusskolā – 176: 1. klasē – 44, 2. klasē – 56, 3. klasē – 38, 4. klasē – 38.

Avots: Vecumnieku novada domes izglītības nodaļa.

 

Pievieno komentāru

Komentāri 12

ments

ak dievs maskās jūs nopietni ?

pirms 9 dienām, 2021.02.23 20:06

))

Nē, vai zini, bez biksēm!

pirms 8 dienām, 2021.02.24 18:18

sports

Tik demonstratīvi, padomājiet vecāki!!!

pirms 9 dienām, 2021.02.23 22:27

sc

Trakākais, ka liela daļa maskas uztver kā normālu parādību... br-r-r... traģiski... :(

pirms 9 dienām, 2021.02.24 06:26

Tiešām

Nabaga bērni.Maskās!
Labāk attālināti.

pirms 8 dienām, 2021.02.24 18:51

Viedoklis

Protams, ka labāk attālināti. Pamēģiniet visu dienu nostaigāt maskā, tad sapratīsiet kā jūtās šie mazie bērni. Vai tas ir veselīgi visu dienu elpot to ko izelpo?????? Vēlāk redzēs kādas sekas atstāj uz veselību.

pirms 8 dienām, 2021.02.24 21:08

mia

protams, covid-19 ir veselīgāk!

pirms 8 dienām, 2021.02.24 22:02

to: mia

Esi pārliecināts, ka maskas pasargā no covid? Pierādījumu nav! Un vai esi pamēģinājis visu dienu maskā? Man 10-15 minūtes veikalā šķiet jau marasms un cilvēktiesību pārkāpums, nekas cits...

pirms 8 dienām, 2021.02.25 06:31

Iedzīvotāji

Pilnīgi piekrītu, ka veikalā uzturoties tās dažas minūtes izvēršās par MURGU. Elpa trūkst un doma ir par vienu, ka tikai ātrāk tikt no veikala laukā.

pirms 8 dienām, 2021.02.25 07:05

mia

Man ir aritmija, kas ir covid-19 sekas, jau 6 mēnešus, tāpēc man tiešām ir grūti maskā, bet šobrīd citādi nevar, ja uztveru to kā nepieciešamību šajā situācijā, kā pilsoņa atbildību pret citiem, diemžēl no apkārtējiem īpaši to nejūt, citādi sen būtu apturējuši pandēmiju, ja visi būtu atbildīgi pret līdzcilvēkiem. Darbā 7 stundas dienā pavadu maskā.

pirms 7 dienām, 2021.02.25 19:32

???

Vai kāds ir pajautājis kā jūtās tie bērni visu dienu maskās? Žēl viņu. Ieguvēji ir tie skolnieki ar attālināto mācību darbu mājās. Visu dienu bez maskas!!!

pirms 8 dienām, 2021.02.25 07:08

Aaas

Maskā slikti! Attālināti slikti! Veselība būs sabojāta. Bet kad veikalā čipsi kolas burgeri,visi citi mēsli,visu dienu pie datora,nulle kustību,veipi,aljohols. Nu jā tas ir ļoti veselīgi un labi.

pirms 8 dienām, 2021.02.25 11:30

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju