Vecumnieku novadā nodeg šķūnis, traktors un malka

Šonakt, 24. martā, plkst. 1.09 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma informāciju, ka Vecumnieku novada Vecumnieku pagastā deg šķūnis. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji-glābēji konstatēja, ka vienstāva koka šķūnis jau deg ar atklātu liesmu pilnā 285 m2 platībā, informē Viktorija Gribuste, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore.

 Ugunsgrēkā sadega arī traktortehnika un apmēram 20 m3 malkas. Dzēšanas darbi noslēdzās plkst. 6.06, un tajos piedalījās deviņi Vecumnieku, Baldones un Bauskas ugunsdzēsēji-glābēji, kā arī Vecumnieku novada pašvaldības ugunsdzēsēju dienesta vīri no Bārbeles.

Īpašums atrodas pie Jaunā ezera.  «Visa pamale bija liesmās. Izskatās, ka uguns ēkām pielikta ļaunprātīgi, tas darīts no estrādes puses,» spriež aculiecinieki. No sagādātās malkas pāri palikušas vien ogles, bet pāris strēķu, kas atradušies šķūņa daļā tuvāk dzīvojamai mājai, saglābti, taču kurināmais ir slapjš un apdedzis. Par laimi, nav cietusi dzīvojamā māja, kas atrodas cieši blakus saimniecības ēkām. Ja naktī būtu bijis vējš, nelaime varētu būt lielāka.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji Zemgalē dzēsa septiņus kūlas ugunsgrēkus, tajā skaitā Iecavas novadā kūla dega viena hektāra platībā.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta, bīstama un sodāma. Pirmie kūlas ugunsgrēki norisinās nelielās platībās, turpretī, iestājoties sausākam laikam, kūlas ugunsgrēku platības palielinās, tie apdraud cilvēku īpašumu, kā arī veselību un pat dzīvību.
Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 23. marta plkst. 6.30 līdz 24. marta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma 17 izsaukumus, no tiem deviņus uz ugunsgrēka dzēšanu, trīs uz glābšanas darbiem, un vēl pieci izsaukumi bija maldinājums.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju