Vecumnieku novadā Mātes dienā pārsteidz ar virtuālu apsveikumu 6

Vecumnieku novada amatiermākslinieku saime sarūpējusi pārsteigumu Mātes dienā. Kopš sestdienas, 9. maija, pēcpusdienas pašvaldības mājaslapā internetā un Vecumnieku novada lapā saziņas vietnē «Facebook» aplūkojams kultūras iestāžu kolektīvu veidots 17 minūšu garš muzikāls, dzejisks un teatrāls video sveiciens.

«Māmiņdiena – tie ir svētki, ko ikdienišķos apstākļos aicinātu atzīmēt katrs novada tautas nams. Diemžēl ārkārtējās situācijas laikā sarīkojumu plānošana izpaliek, tāpēc mūsu kurators Jānis Kovals (domes priekšsēdētāja vietnieks, kurš pārrauga izglītības, kultūras un sporta jomu – red.) nāca klajā ar ideju veidot virtuālu sveicienu Mātes dienā. Šo iniciatīvu atbalstījām, jo mūsu mērķis ir turpināt nodrošināt kultūras notikumus Vecumnieku novadā, meklējot dažādus risinājumus, un šis priekšlikums šķita ļoti jauks,» «Bauskas Dzīvei» atklāj Jana Goževica, Vecumnieku tautas nama vadītāja.

Video sveiciena tapšanā piedalījās: Bārbeles tautas nama lauku kapela «Savējie», ko vada Baiba Pētersone, amatierteātris «Kurmene» (režisors Ingus Pavinkšnis un aktieri Sandijs Siliņš, Kristaps Ķīlis, Uldis Mantons), Misas tautas nama sieviešu vokālais ansamblis «Vēja meitenes» (vadītāja Austra Galvanovska; klavieru pavadījums – Māris Orehovs), pūtēju orķestris «Skaistkalne» (personīgi saksofonists Patriks Vencels un koklētāja Marta Marcinkēviča) un diriģents Jānis Kalniņš, Stelpes pagasta amatierteātris «Re, mēs te!» (režisore Māra Lagzdiņa, aktrise Evija Lapsiņa un viņas meita Estere; iesaistījās arī pianiste Līga Eglīte), Valles amatierteātris un režisore Aija Skosa, un Vecumnieku tautas nama bērnu vokālais ansamblis «Zīļuki», ko vada Dace Starta.

Kurmenē apsveikuma filmēšanai bija izvēlēta ievziediem rotāta tautas nama skatuve. Aktieri runāja Raiņa dzeju, bet Žorža Siksnas dziedātā skaņdarba «Mātei» (I. Auziņš, I. Vīgners) solo izpildīja amatierteātra režisors Ingus Pavinkšnis. «Apsveikums izskanēja uz svinīgas un nopietnas nots, kā režisors bija iecerējis,» kurmeniešu sagatavoto sveicienu raksturo Sarmīte Ķīse, tautas nama vadītāja. Viņa sarunā ar «Bauskas Dzīvi» atklāj, ka aktieru ansamblis ļoti ilgojas pēc mēģinājumiem. Arī viņa, pārcilājot izrādes «Mazā raganiņa» tērpus, kas nu papildināti ar no jauna šūdinātiem lakatiem, ar nepacietību gaida to dienu, kad atkal varēs kāpt uz skatuves.

Valles amatierteātris aktieru Amtmaņu muzeja pagalmā izrādīja visiem zināmo «mīļajam māmiķītim» veltīto Rūdolfa Blaumaņa dzejoli, kas «Zvanītāju Buku» dārzā guva īpašu skanējumu. Savukārt «Zīļuku» meitenes dziedāja parkā aiz Vecumnieku tautas nama. Katrs priekšnesums bija pārdomāts un gatavots no sirds.

Jana Goževica, kura koordinēja šīs iniciatīvas īstenošanu, slavē un lielu paldies teic novada kultūras darba organizatoriem: Dacei Klipai Bārbelē, Sarmītei Ķīsei Kurmenē, Sandrai Vēverei Misā, Līgai Baļčūnei Skaistkalnē, Sandrai Neliusai Stelpē, Aijai Skosai Vallē un Ingai Rakusovai Vecumniekos.

«Atsaucīgās kolēģes salīdzinoši īsā laikā spēja saorganizēt amatiermāksliniekus, realizēt savas idejas un nofilmēt priekšnesumu, kas nudien nav vienkāršs darbs. Liels paldies Vecumnieku tautas nama apskaņotājam Andrejam Skābuliņam, kurš veica sarežģītāko šajā procesā un samontēja video materiālu, lai taptu sirsnīgs sveiciens visām māmiņām,» teic Jana Goževica. «Manuprāt, iecerētais izdevās, ir gandarījums un prieks par paveikto. Katrs kolektīvs, kas iesaistījās idejas īstenošanā, savu vēstījumu un sveicienu Mātes dienā nodeva tā, kā bija ieplānojis. Apsveikumi ir dažādi, un tas kārtējo reizi apliecina, ka arī amatierkopas ir atšķirīgas un radošas. Ceru, ka skatītājiem un klausītājiem video sveiciens patiks un viņi novērtēs ieguldīto darbu.»


Pievieno komentāru

Komentāri 6

Linda

Ideja jau skaista, bet tehniskais izpildījums švaks.

pirms gada, 2020.05.12 08:40

Māte

Infantīlisms.

pirms gada, 2020.05.12 09:43

Feja

Par to arī tieši padomāju, ka vajadzēja samaksāt profesionālam lai apbrauc tautas namus un kvalitatīvi nofilmē apsveikumus un samontē kopā. Būtu labāk. Bet pašu izpildījumā arī nav ne vainas, ja piever acis un negaida nezin kādu tehnisko kvalitāti.

pirms gada, 2020.05.12 10:05

superfotogrāfs

Fonā veca, pussabrukuša būda, priekšplānā kurmju rakumi un meitenes ar ciet acīm...

pirms gada, 2020.05.12 11:45

anniņa

Vajag pašiem izvērtēt ko var paveikt

pirms gada, 2020.05.12 22:29

Ziediņa

Super ! Video bij ļoti skaists. Paldies, malači - no sirds jūtu, ka centāties. Super !

pirms gada, 2020.05.13 16:38

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju