Vecumnieku novadā lielā platībā degusi saimniecības ēka

Aizvadītajās svētku brīvdienās, laika posmā no 22. decembra plkst. 6.30 līdz 27. decembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigāde saņēma 37 izsaukumus – 18 uz ugunsgrēku dzēšanu, 16 uz glābšanas darbiem, trīs no izsaukumiem bija maldinājumi. Par to informē Viktorija Gribuste, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Zemgales reģionā.

Trešdien, 26. decembrī, agri no rīta, plkst. 4.22, VUGD saņēma informāciju, ka Vecumnieku novada Vecumnieku pagastā deg saimniecības ēka. Jau tuvojoties notikuma vietai, ugunsdzēsēji-glābēji redzēja, ka daļa angāra tipa saimniecības ēkas jau deg ar atklātu liesmu un tai ir iebrucis jumts, savukārt otrai daļai deg jumta daļa. Nekavējoties ugunsdzēsēji-glābēji veica pasākumus, lai apdzēstu degošo jumtu un no liesmām pasargātu vēl nedegošo ēkas daļu, blakus esošo malkas šķūni un mājlopu fermas ēku.

Kopējā ēkas platība bija 900 m2, bet degšanas platība bija 360 m2. Nodegušajā ēkas daļā atradās salmi, kuru dzēšanu apgrūtināja uz tiem sakritušās skārda loksnes. Lai apdzēstu degošos salmus, ar traktortehnikas palīdzību tie tika izvesti, izārdīti un pēc tam salieti ar ūdeni. Ugunsgrēka dzēšanas darbi noslēdzās plkst. 14.44. Tajos piedalījās 12 Vecumnieku, Iecavas, Bauskas un Baldones ugunsdzēsēji-glābēji un četras automašīnas. Izdevās nosargāt no liesmām pusi būves, mājlopi atradās citā ēkā, ko uguns neskāra.

«Bauskas Dzīve» sazinājās ar Vecumnieku novada domes priekšsēdētāju Gunti Kalniņu. Viņš stāstīja, ka starp Misu un Beibežiem strādā gaļas lopu saimniecība, kuru vada saimnieks no Turcijas. To arī skārusi šī ugunsnelaime. Saimniecībā salmus turējuši arī uz lauka, cik vajadzējis, veduši klāt. Esot pārvaldnieki, kas runā latviski, bet neviens pēc nelaimes pašvaldībā nav vērsies. Domes priekšsēdētājs pieļauj, ka tā izskatās pēc ļaunprātīgas dedzināšanas.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ieva Sietniece apstiprina, ka ir sākts kriminālprocess, nozīmētas ekspertīzes un tiek skaidrots ugunsgrēka izcelšanās iemesls.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju