Vecumnieku bibliotēku pēc pārtraukuma «gāž riņķī» 4

Vecumnieku novada bibliotēkas kopš otrdienas, 12. janvāra, vērušas durvis apmeklētājiem. Atsākta grāmatu un periodisko izdevumu
izsniegšana, taču lasītavas ir slēgtas.

Pirmajā dienā pēc pārtraukuma interese par grāmatu saņemšanu bijusi ļoti liela. Apkalpojot klātienē pa vienam, ar lasāmvielu Bārbelē nodrošināti deviņi klienti, Beibežos – desmit, Kurmenē – pieci, Misā – 15, Skaistkalnē – 13, Stelpē – pieci, Taurkalnē – 15, Vallē – 12, Vecumniekos – 28. Tāpat arī vairāki zvanījuši un interesējušies par iespēju apmainīt grāmatas.

«Apmeklētāju bija daudz – desmit, cilvēki nocietušies un priecīgi, ka varēja nodot un saņemt grāmatas,» teic Gunta Spira, Beibežu bibliotēkas vadītāja, «gaidām, kad situācija uzlabosies un varēsim sākt darboties, jo bibliotēkas lietotāji ļoti noilgojušies pēc pasākumiem.»
«Bibliotēka pagasta ļaudīm ir nepieciešama. Dienā, kad daļēji kļuva pieejami iestādes pakalpojumi, sagaidīti deviņi apmeklētāji, lai gan laikapstākļi bija ļoti ziemīgi – ar stipru sniegputeni un grūti izejamiem ceļiem,» atklāj Brigita Krauze, Bārbeles pagasta bibliotēkas vadītāja. Viņa uzskata, ka nepareizs ir liegums izmantot datoru, jo iedzīvotāji maksājumus raduši kārtot internetbankā.

«Bibliotēkā vienlaikus var atrasties tikai viens apmeklētājs un kāpēc tad viņš – telpā viens vienīgais – nedrīkst lietot datoru un internetu?» neizpratnē ir iestādes vadītāja.

Vecumnieku bibliotēku 12. janvārī jau no paša rīta «gāza riņķī», smejas Mārīte Boša, iestādes vadītāja, pie grāmatām un preses izdevumiem līdzņemšanai tikuši 28 lasītāji.

Cilvēki nākuši ļoti aktīvi – cits pēc cita, brīžiem pat bijis jāuzgaida koridorā vai ārpusē, lai nodrošinātu individuālu apmeklējumu, jo telpā drīkst uzņemt tikai vienu personu vai vienas mājsaimniecības ļaudis. Lielāka noslodze bijusi dienas pirmajā pusē, taču arī pēcpusdienā klientu nav trūcis. Pieprasīta mācību literatūra, līdzņemšanai izraudzīti žurnāli un romāni. Gan personāls, gan apmeklētāji lietojuši mutes un deguna aizsargmaskas, ievērojuši drošības prasības. No lasītājiem saņemtie izdevumi vairākas dienas «pavadīs karantīnā» pašlaik neizmantotajā datortelpā.

Jau vēstīts, ka no 21. decembra līdz 11. janvārim iedzīvotājiem bija liegta iespēja saņemt jaunu lasāmvielu, taču 7. janvārī valdība nolēma veikt grozījumus Ministru kabineta rīkojumā Nr. 655 «Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu» un interesenti atkal var mērot ceļu uz grāmatu krātuvēm.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Būsim saprotoši

Tāpēc, jaukie apmeklētāji, ja kāda iestāde atveras, pagaidiet, neskrienat pirmajā dienā, bet trešajā, ceturtajā.. tā ir daudzās iestādēs dzirdēts,ka visi saskrien uzreiz, kā var.

pirms 2 dienām, 2021.01.14 18:33

Nesaprotu

Kāpēc vispār bija jāslēdz ! Tas pats kas ar lielveikalu slēgšanu, murgs !

pirms 2 dienām, 2021.01.14 19:16

Ziņkārīgā

Vai jau apgāza?

pirms 2 dienām, 2021.01.14 19:55

hmm

varēja uzfočēt, kā tad gāž. Kas sunim asti cels, ja ne pats.

pirms dienas, 2021.01.15 10:39

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju