Vecumniekos norisināsies orientēšanās nakts rogainings 2

Piektdien, 25. septembrī, Latvijas orientēšanās nakts pulcēs entuziastus neparastās orientēšanās sacensībās – rogainingā ar kājām. Šogad šim aizraujošajam nakts piedzīvojumam ļausies komandas 13 Latvijas vietās, tostarp arī Vecumniekos. Komandas startēs četrās grupās – ģimeņu, sieviešu, veterānu un «open» grupā. Dalība pasākumā ir bezmaksas, portālu informēja Latvijas Orientēšanās federācijas projektu vadītājs Matīss Ratnieks.

Viņš atzīmēja, ka Latvijas orientēšanas nakts ir ikgadējs pasākums, kas norisinās Eiropas Sporta nedēļas ietvaros. Ar katru gadu iedzīvotāju atsaucība un interese pieaugot – ja pašā pirmajā pasākumā Latvijā 2017. gadā piedalījās vien 300 komandas, tad pērn komandu skaits sasniedzis jau 700.

«Paredzams, ka šogad startēt varētu jau ap 1000 komandām! Aicinām ikvienu interesentu pieņemt šo neierasto izaicinājumu un laicīgi pieteikt savu dalību,» iedrošina M. Ratnieks.

Rogaininga distanču plānotājs Mārtiņš Šteinalts informēja, ka Vecumniekos orientēšanās nakts rogainings Vecumniekos norisināsies jau ceturto reizi.  

Ik gadu uz nakts rogainingu Vecumniekos pulcējas vairāk kā 90 dalībnieki un organizatori cer, ka šis gads nebūs izņēmums. Septembra vidū jau bija pieteikušās 13 komandas.

«Gaidām dalībniekus  ar jeb kādu orientēšanās pieredzi, fizisko sagatavotību un neatkarīgi no vecuma, jo pārvietoties apvidū un mācīties salasīt karti savienojot to ar spēju «navigēt» dabā var no paša mazākā, piepalīdzot vecākiem, līdz sirmam vecumam. Tieši tādēļ mūsu rīkotājā nakts rogainingā ir gan atklātās grupas, gan veterānu grupa (dalībnieki no 55 gadi), gan ģimeņu grupa (bērni ar vecākiem). Atlētiem, sportistiem, kas pārstāv citus sporta veidus, šis varētu būt ļoti labs skriešanas apjoma treniņš ar pievienoto vērtību, doties uz kontrolpunktiem un atrast tos, bet pats galvenais, ik katram tas būs piedzīvojums un saturīgā laika pavadīšana!» sola M. Šteinalts.

Šogad nakts sacensībās tiks iepazīti arī jauni apvidi – tālākie un pārsvarā vērtīgākie kontrolpunkti būs novietoti pļavās, sausu grāvju krustojumos, vietās, kur līdz šim nav vēl noticis nakts rogainings. Tāpat daudzi kontrolpunkti būs izvietoti arī Vecumnieku centra teritorijā, vieglāk atrodami, tuvāk finišam un pa kādam arī vērtīgam kontrolpunktam.

Sacensības organizē Latvijas orientēšanās federācija sadarbībā ar Vecumnieku novada domi, orientēšanās sporta klubu «Eko O» un karšu izdevniecību «Jāņa sēta».

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Vests

Tātad nakts rogainings ir skraidīšana naktī ar orientāciju-pareizi sapratu?

pirms mēneša, 2020.09.24 15:54

Liene

Piektdien, 25. septembrī, Latvijas orientēšanās nakts pulcēs entuziastus neparastās orientēšanās sacensībās – rogainingā ar kājām.

Ir arī rogainings ar rokām?

pirms 29 dienām, 2020.09.25 08:12

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju