Vecumniekos atklāj divas mākslas izstādes

Atzīmējot Latvijas Republikas proklamēšanas 99. gadadienu, Vecumnieku mūzikas un mākslas skolā atklātas divas īpašas izstādes – vecmeistaru un mūsdienu pazīstamu latviešu mākslinieku gleznu izstāde “Latvieši” un Vecumnieku novadnieka, keramiķa Leonīda Kupča darbu izstāde “Māla pārvērtības”, portālu informēja Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas komunikācijas speciāliste Zane Onkele.

Viņa stāsta, ka gleznas izstādei “Latvieši” ir iegūtas no Vecumnieku uzņēmēja Kristapa Sprūda privātkolekcijas. «Tā ir unikāla un Vecumniekos nebijusi ekspozīcija. Te vienkopus skatāmi gan vecmeistari, gan mūsdienu mākslinieki: Jānis Brekte, Voldemārs Irbe, Pāvels Račko, Elīna Dzelme, Ādolfs Zārdiņš, Ligija Kroņevska, Aleksandrs Čaupovs – Čavars. Šī izstāde Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas zālē skatāma līdz decembra vidum,» atklāj Z. Onkele.

Ekspozīciju “Māla pārvērtības” veidojis un iekārtojis pats autors – Leonīds Kupčs. Tie ir ilgākā laikā tapuši keramikas darbi. Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas zālē tikai vienu nedēļu – no 23. līdz 30. novembrim – apskatāmi vairāk nekā 50 māla darbi – vāzes, podi, krūzes un servīzes. Izstādes “Māla pārvērtības” atklāšana 23. novembrī plkst.19.

Abas izstādes iekārtotas ar mērķi popularizēt Vecumniekos profesionālo mākslu. Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas zālē regulāri tiek izstādīti ne vien pašu audzēkņu darbi, bet arī māksla „ar vārdu”, kas iedvesmo skolēnus.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju