Vecsaulē ik pa laikam automašīnas taranē ēku vai sētu; LVC plāno situāciju atrisināt ar brīdinājuma zīmēm 5

Vecsaules pagasta «Indru» māju saimnieki un pagasta pārvaldes vadītāja Līga Vasiļauska cer panākt, ka valsts akciju sabiedrība «Latvijas Valsts ceļi» palīdzēs novērst negadījumus uz ceļa Bauska–Vecsaule. Tiesa, piedāvātais risinājums īsti neapmierina.

Galvenā problēma – Likvertenu mājas «Indras» atrodas pie ceļa līkuma, kur brauktuve iet no kalna lejā. Līkumu daļēji aizsedz koki, un tādējādi neuzmanīgi vadītāji uzņem lielu ātrumu un ne vienmēr spēj tikt galā ar mašīnu. «Desmit gadu laikā policijā ir fiksēti četri negadījumi, kad mājas sētā vai pat ēkā ir ietriekušās mašīnas,» sašutusi ir pagasta pārvaldniece. Satiksmes negadījumi fiksēti 2011. gadā, 2014. gadā, tad Vecgada vakarā – 2019. gada 31. decembrī un pavisam nesen – 1. februārī. Mājas saimnieks Edmunds pastāstīja, ka ne visās sadursmēs ir iesaistīta policija, – reizēm sekas ir nelielas un vienojas ar mašīnas saimniekiem, reizēm pēc negadījuma vainīgie aizbrauc prom un to pamana tikai vēlāk.

Pagasta pārvaldniece pauž, ka vispirms savulaik uzcelta māja un pēc tam ceļš izbūvēts teju pie pašas ēkas. «Nevajadzētu tā būt, ka nama iemītnieki divos naktī pamostas no tā, ka kāds ietriecas ar auto mājas sienā,» saka L. Vasiļauska.

Valsts akciju sabiedrība «Latvijas Valsts ceļi» plāno situāciju atrisināt ar brīdinājuma zīmēm. «Satiksmes drošības situācijas uzlabošanas nolūkā VAS «Latvijas Valsts ceļi» Bauskas nodaļa ir devusi darba uzdevumu VAS «Latvijas Autoceļu uzturētājs» Bauskas nodaļai līdz februāra beigām uzstādīt līkumā trīs vertikālos apzīmējumus Nr. 901,» informē VAS «Latvijas Valsts ceļi» komunikācijas daļa.
Vecsaules pagasta pārvaldniece gan uzsver, ka viņa aicināja izbūvēt barjeras. «Ir aizdomas, ka pēdējos gadījumos avārijā iesaistītās personas bija reibumā. Diez vai šajā gadījumā situāciju glābs brīdinājuma zīmes,» tā L. Vasiļauska.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

mjāā

Nelaimīgās "Indras"

pirms 4 mēnešiem, 2020.02.11 10:59

RE

Ko tur LVC murgo, kādas ceļa zīmes, tikai un vienīgi metāla barjeru !

pirms 4 mēnešiem, 2020.02.11 13:05

Anna

Guļošos policistus no abām pusēm!

pirms 4 mēnešiem, 2020.02.12 16:45

Jepzdilovs natūrais

zimes neglabs!

pirms 4 mēnešiem, 2020.02.12 20:16

Gatis

Kādā sakarā virsrakstā ir Vecsaule? Tur līdz Vecsaulei ir vēl vismaz 10km a līdz Bauskai maksimums 3-4!!! Guļošais policistus tur nevar likt, jo atļautais ātrums ir 90km/h + līkums, kas ir nepārredzams un braucot no Bauskas puses aiz līkuma vēl ceļš iet lejup tādejādi viņš ir ļoti nepārredzams! Mājā ietriecās auto utt.. tikai dēļ nepacietīgi autovadītāji, kas pārkāpjot noteikumus cenšās šajā vietā apdzīt priekšā braucošo...

pirms 4 mēnešiem, 2020.02.13 12:39

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju