Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldē – vadības maiņa 2

Valsts policijas priekšnieka vietnieka, Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieka amatā ar 1. augustu uz noteiktu laiku tiek iecelts līdzšinējais Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieks pulkvežleitnants Andris Zellis. Savukārt ar 1. septembri uz noteiktu laiku Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka amatā tiek iecelts līdzšinējais Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieka vietnieks, Koordinācijas un kontroles pārvaldes priekšnieks pulkvežleitnants Lauris Arājs, informē Simona Grāvīte, Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja.
Pašlaik Valsts policijas priekšnieka vietnieka, Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieka amats ir vakants, un ir ārkārtīgi būtiski nodrošināt šīs pārvaldes noteikto funkciju un uzdevumu nepārtrauktu, kvalitatīvu un sekmīgu izpildi. Nav pieļaujams, ka šāds stratēģiski svarīgs amats ir ilgstoši brīvs, tāpēc Valsts policijas priekšnieks pieņēmis lēmumu veikt amatpersonu rotācijas, izvērtējot potenciālos kandidātus, kuri, ņemot vērā pieredzi, zināšanas, kompetenci un personiskās īpašības būtu piemēroti konkrētu uzdevumu un funkciju efektīvas izpildes nodrošināšanai.

Pamatojoties uz «Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījumu vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likuma» 12. panta pirmās daļas 1. punktu, lai nodrošinātu efektīvu dienesta pienākumu izpildi un ar mērķi stiprināt darba organizācijas un iekšējās kontroles sistēmas, ieviest jaunas idejas un efektīvi izmantot uzkrāto profesionālo pieredzi, dienesta interesēs ar 1. augustu uz  noteiktu laiku līdz 2023. gada 21. decembrim Valsts policijas priekšnieka vietnieka, Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieka amatā iecelts pulkvežleitnants Andris Zellis.

Līdz šim A. Zellis ir guvis ilggadēju pieredzi dažādos vadošos Valsts policijas amatos. Kopš 2016. gada marta viņš pilda Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka pienākumus, bet pirms tam vairākus gadus bijis Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka vietnieks, Kārtības policijas biroja priekšnieks.

Savukārt, ņemot vērā Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes stratēģiskos uzdevumus un nākotnes izaicinājumus, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka amatam nepieciešams izraudzīties pieredzējušu un kompetentu profesionāli. Izvērtējot  pieejamos resursus un iespējamos kandidātus un ņemot vērā līdzšinējo Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieka vietnieka, Koordinācijas un kontroles pārvaldes priekšnieka pulkvežleitnanta Laura Arāja ilggadējo praktiskā darba pieredzi vadošos amatos Valsts policijā, viņš dienesta interesēs ar 1. septembri uz trim gadiem pārcelts Valsts policijas Zemgales reģiona priekšnieka amatā.

Minēto amatpersonu rotācijas ne vien radīs iespēju izprast darba atšķirības starp dažādām struktūrvienībām Valsts policijā, bet arī nodrošinās labākās prakses, jaunu risinājumu un inovatīvas pieejas ieviešanu, kā arī veicinās darbu pie Valsts policijas rīcības plāna Eiropas Komisijas Strukturālo reformu atbalsta programmas projektā izstrādāto rekomendāciju (SRAP) ieviešanas, tādējādi kopumā pozitīvi ietekmējot Valsts policijas attīstību, skaidro S. Grāvīte.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

kia

zaširinski atpakaļ.

pirms mēneša, 2021.06.23 10:44

padomnieks

Jautājums jaunajam šefiņam,beidzot sāksiet tos nakts kropļus ķert un drāzt??jeb man jālādā plinte?????Ko jop

pirms mēneša, 2021.06.25 19:35

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju