Vācijā ātrumlaivu sacīkstēs gājis bojā Lotārs Millers 7

Sestdien, 9. jūnijā, Eiropas F1000 ātrumlaivu čempionātā Vācijā, Traben – Trarbaha trasē sacīkšu negadījumā nāvējoši cietis ūdens  motosportists Lotārs Millers.

Milleram nāvējošs izrādījies nelaimes gadījums pašā startā. Tūlīt pēc negadījuma sacīkstes tika atceltas.  54 gadus vecais Millers startēja ar 77.laivas numuru. Kā vēsta vācu mediji, nelaime notikusi ap pulksten 16:15, mirkli pēc kvalifikācijas brauciena starta. Latvieša laiva apgāzusies un tajā ar visu spēku ietriekusies cita laiva. Lotārs Millers miris notikuma vietā. Sacensību organizatori atcēluši arī pārējos nedēļas nogalē ieplānotos startus.

Portāls sportacentrs.com norāda, ka Millers bija viens no visu laiku labākajiem Latvijas ūdensmotosportistiem.«Viņš bija leģenda Latvijas ūdensmotosportā. Izsakām visdziļāko līdzjūtību tuviniekiem, tas mūsu saimei ir neaptverams zaudējums,» portālam pauda Atis Slakteris, Latvijas Ūdensmotosporta federācijas prezidents.

«Mūsu sirdis ir salauztas, mēs nevaram atrast vārdus. Tā ir melnā diena visām F1000 sacīkšu komandām un visai ātrumlaivu pasaulei. Mēs sakām atvadas lieliskam čempionam,» sociālajos tīklos atvadu vārdus paudis Marsels Pops, vācu motoru sporta entuziasts.

Lotārs Millers šogad ūdensmotosportā aizvadīja 40. sezonu. Viņa kontā ir gan Latvijas, gan ļoti daudz starptautiski čempionu tituli, tai skaitā pārstāvot arī Bauskas novada komandas.

Milleru ģimenē ir ūdensmotosportisti daudzās paaudzēs. Lotāra Millera tēvs Jānis vēl 1999. gadā pēdējo reizi kļuva par Latvijas čempionu, 1978. gadā sacensties sākot arī viņa dēlam. Savukārt Lotāra Millera meita Ieva pērn kļuva par pirmo sievieti vēsturē, kas uzvarējusi Eiropas čempionāta posmā FR1000 laivu klasē. Liktenīgajā sestdienas posmā kvalifikācijā uzvarēja Lotārs Millers, bet otrā palika Ieva Millere, vēsta portāls sportacentrs.com.

Latvijas Ūdensmotorsporta federācijas ģenerālsekretāre Ieva Tauniņa portālam staburags.lv apstiprināja notikušā traģiskā nelaimes gadījuma faktu un, respektējot ģimenes sēras, sīkāku informāciju par notikušo nesniegs.

«Pēc notikušā nelaimes gadījuma organizatori Eiropas čempionāta posmu atcēla. Latvijas ūdensmotosportam šis ir smags laiks,» viņa sacīja. «Federācija kopā ar Latvijas vēstniecību Vācijā sniegs vajadzīgo palīdzību, lai sportista mirstīgās atliekas nogādātu Latvijā.»

«Bauskas Dzīve» izsaka līdzjūtību sportista ģimenei.

Interneta vietne, kurā ievietots nāvējošā nelaimes gadījuma brauciens, šeit:

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju