Uzņēmēju dienās Jelgavā sevi parāda daudz jaunu komersantu 7

Divas dienas, 27. un 28. aprīlī, Jelgavā notika viena no lielākajām Zemgales reģiona uzņēmējdarbības izstādēm «Uzņēmēju dienas Zemgalē 2018». Tajā piedalījās aptuveni 200 komersantu, no kuriem vairāk nekā 20 ir mūsu novadu pārstāvji.

Savi stendi Jelgavā bija trim mūspuses pašvaldībām, lielākais bija Iecavas novadam, ko pārstāvēja pieci uzņēmēji. Bauskas un Vecumnieku ekspozīcija bija kaimiņos, to platība bija vienāda, katrā stendā bija pārstāvēti seši komersanti.

Trīs uzņēmēji darbojās Zemgales plānošanas reģiona stendā – Rundāles novada sveču ražotāja SIA «Kristell» un Dmitrijs Ščegoļevs, kurš demonstrēja video par savā uzņēmumā ražoto zāles pļāvēju. Tāpat stendā darbojās «Bauskas alus».

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras biznesa inkubatoru stendā bija pārstāvēti trīs mūsu novadu uzņēmēji – Iecavas novada «Maasa», Bauskas novada Ilutas Straģes saldējumu ražotne un SIA «DabaDaba». Pēdējā pārstāvji Krišjānis Sondors un Jānis Urbiņš atzina, ka pasākuma organizācija šogad ir ļoti laba, bet apmeklētājus gan gaidījuši vairāk.

Aptaujātie atzina, ka piedāvātie produkti bijuši pircējiem interesanti. Vairāki norādīja, ka galvenais šoreiz bijis nevis pārdot, bet gan rast uzņēmējdarbības kontaktus, un tas arī izdevies.

Šoreiz bija daudz jauno uzņēmēju, viņu piedāvājums bija gana interesants. Viens no populārākajiem bija iecavnieces Olgas Štrausas konservēto dārzeņu stends. Dažbrīd liekas – ko jaunu bez marinētu kāpostu vai citu dārzeņu konservēšanas var izdomāt, bet izrādās – var. Turklāt – bez jaunām piedevām. Pircēji slavēja gan marinētos kāpostus, gan uzņēmējas gatavoto adžiku un citus produktus. «Paši audzējam, paši gatavojam, paši tirgojam, paši radām receptes. Uzņēmējdarbībā esam jauni – tirgojamies kopš septembra,» stāsta O. Štrausa.

Tāpat interesi raisīja arī Vecumnieku novada «Vecmuižas» alus. To tirgojot aptuveni mēnesi, stāsta uzņēmuma pārstāve Nelda Sabo. Alus pašlaik pieejams tikai izlejamais muciņās, pudelēs to vēl nepiedāvā. Uzņēmums plāno ražot alu pēc vairāk nekā desmit receptēm, pagaidām piedāvā četras.

Bauskas novada stendā jauns produkts bija ķiploku čipsi, ko piedāvā Dāviņu pagasta «Bruknas ķiploks». Uzņēmuma vadītājs Enriko Podnieks pastāstīja, ka Dāviņu pagasts izvēlēts labās zemes dēļ. Čipsu ražotne atrodas Vecumnieku pagastā. Produkts gan iznācis diezgan «nikns» – daudzus tā izmēģinātājus uzreiz droši varēja sūtīt turpat aiz stūra uzdzert «Vecmuižas» alu.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Raimonds

jĀ SVECES , ALUS UN SKĀBIE KĀPOSTI katastrofāli trūkst , ar svecēm kuras trūkst visā pasaulē varēs pelnīt miljardus.................

pirms 2 gadiem, 2018.04.29 21:52

Raimonds

eij d..raimi>miljardu un miljonu nav , bet uz pabalstiem rindā nestāvu, arī Tevi nenolieku , laikam dzīvē nav paveicies , ka tik nikns?Atslābsti, nesūti citus tur , kur pats atrodies. Priecīgus svētkus ,pušel

pirms 2 gadiem, 2018.04.29 22:57

hmm

es ari semu razhotajs, man ir etikete ar razhots latvija, bet gramatvediba visi rekini un pavadzimes no polijas

pirms 2 gadiem, 2018.04.30 01:16

razhotajam

saražot tu vari tikai tādus pašus pamuļķus kā pats!

pirms 2 gadiem, 2018.04.30 08:18

Patīkami

Visur lauķi .

pirms 2 gadiem, 2018.05.03 12:51

MG -42

Enriko Podnieks varēja arī pastāstīt ķiploku čipšu saistību ar "Bruknas muižu". Par darbiniekiem, par nodokļiem.....

pirms 2 gadiem, 2018.05.06 03:14

eh....

Mizo tie, kas ārstējas no atkarībām, līdz ar to nav jāmaksā algas, nodokļi nav jāmaksā, jo zem biedrības karoga viss, un ķiploki no ārzemēm ievestie.

pirms 2 gadiem, 2018.06.30 18:09

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju