TV3 žurnāliste dosies pie Skaistkalnes skolēniem; Medijpratības iniciatīva 'Pilna Doma' sāk jaunu sezonu

Līdz ar jaunā mācību gada sākumu skolās atgriežas medijpratības iniciatīva «Pilna doma», kurā var piedalīties ikviens 10. – 11. klases skolēns un pedagogs no visas Latvijas. Arī šogad, tāpat kā iepriekšējos divos gados, Latvijas labākie žurnālisti dosies uz skolām, lai klātienes nodarbībās tiktos ar skolēniem. Ceturtdien, 26. septembrī, Skaistkalnes vidusskolā pie jauniešiem viesosies TV3 žurnāliste Monta Jakovela, portālu informēja iniciatīvas pārstāve Katrīna Tetere-Frolova.

Viņa pastāstīja, ka Skaistkalnes vidusskolēniem nodarbības laikā būs iespēja ne tikai mācīties no žurnālistes pieredzes, bet arī aktīvi līdzdarbojoties, uzzināt, kādēļ medijpratība un kritiskā domāšana ir svarīgas prasmes, veikt praktiskus uzdevumus vērtējot informācijas ticamību gan lasot ziņas, gan apskatot sociālo tīklu ierakstus.

Šī gada jaunums ir  testu sērija internetā, kas jauniešiem sniedz iespēju gan mācīties, gan pārbaudīt, vai spēj atpazīt maldinošus vēstījumus un kritiski izvērtēt informācijas avotus.

Laika posmā no 9. septembra līdz 8. novembrim 12 atzīti mediju profesionāļi viesosies 45 Latvijas skolās. Šogad uz skolām dosies Ella Semjonova (Latvijas Radio 1), Filips Lastovskis (Delfi), Guntis Bojārs (LTV), Iļja Kozins (TVNET), Ina Strazdiņa (LTV), Inese Pučeka (Pieci.lv), Inga Spriņģe (Re:Baltica), Karmena Stepanova (Pieci.lv), Monta Jakovela (TV3), Nellija Ločmele (Ir), Olga Dragiļeva (LTV) un Rudīte Spakovska (LTV).

Projekta ietvaros skolēniem un pedagogiem tiks piedāvāts arī plašs mācību materiālu klāsts medijpratībā latviešu un krievu valodā.

Aktualitātēm par nodarbību norises vietām un gaitu iespējams sekot līdzi sociālajā tīklā "Instagram", "Pilnas domas" profilā.

Projekts "Pilna doma" notiek jau trešo gadu. Iepriekšējā sezonā tajā piedalījās vairāk nekā 305 skolēni un 40 skolotāji no 43 skolām visā Latvijā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju