Turpina apspriest Iecavas skolu nākotni 47

Ceturtdien, 22. novembrī, norisinājās Iecavas novada domes izglītības, kultūras un sporta komitejas ārkārtas sēde, kurā tika atkārtoti diskutēts par Dzimtmisas pamatskolas un Iecavas internātpamatskolas nākotni.

Kā atklāj minētās komitejas priekšsēdētājs Juris Krievs, pašlaik paredzēts viens rīcības variants – Iecavas internātpamatskolu un Dzimtmisas pamatskolu pārveidot par vienu pamatskolu un izvietot esošās internātpamatskolas ēkā. Jautājums tālākai izskatīšanai tiek virzīts uz domes sēdi 27. novembrī.

«Uz sēdi bija atnākuši iedzīvotāji, kas vēlējās izteikties. Devām vārdu vispirms viņiem. Kārtējo reizi viedokli pauda cilvēks, kura bērns mācās Dzimtmisas skolā, vēlējās mūs pamācīt, lai gan pats nav deklarējies mūsu novadā. Kā jums šķiet, kādus komentārus
var izteikt, ja par to tika runāts divas reizes iepriekš, tiekoties ar pedagogiem, iedzīvotājiem, vecākiem un citiem ļaudīm? Tika malts uz riņķi viss, kas tika izdiskutēts iepriekš,» stāsta J. Krievs, piebilstot, ka šonedēļ apspriedušies arī ar Iecavas internātpamatskolas kolektīvu. Viņi redzot vietu skolā saviem Dzimtmisas kolēģiem.

Arī interneta vidē cilvēki pauž dažādus viedokļus. Kāds vietnes bauskasdzive.lv lietotājs raksta: «Tā tiešām ir skola – viduslaiku celtne. Kauns pašvaldībai!» Tikmēr kāds cits viedokļa paudējs klāsta: «Uzskatu, ka sen bija jālikvidē šī vecā, morāli un tehniski novecojusī Dzimtmisas pamatskola! Labāk naudu vajadzētu ieguldīt Iecavas vidusskolas un internātpamatskolas mūsdienu tehnoloģiju nodrošināšanā un attīstībā.»

Vēl kāds iedzīvotājs nesaprot, kāpēc jāatņem tā labestība, siltums un uzmanība, ko bērni saņem lauku skolās, neviena lielāka mācību iestāde to neaizstās, jo klasēs ar mazāku skolēnu skaitu uzmanība tiem tiekot pievērsta daudz vairāk. «Un kur tie bērni pēc tam nonāks, kuriem «ar karoti mutē» viss ieliets?» pretjautājumu pauž kāda cita persona.

Pievieno komentāru

Komentāri 47

Iecavnieks

Kaut kā interesanti sanāk -Iecavas internātpamatskolas un Dzimtmisas pamatskolas reorganizācija ,bet pārveido taču Iecavas internātskolu,bet Dzimtmisas pamatskolu likvidē!

pirms gada, 2018.11.23 13:31

iecavniekam

Tā arī šo procesu sauc-reorganizācija.Dzimtmisas skolu reorganizē aizslēdzot.Tā dzīvē notiek-kaut kas atveras,kaut kas aizveras,viss iet pa spirāli.

pirms gada, 2018.11.23 15:34

Vietējais

Ļoti augsta pašapziņa te dažiem,nodokļus šajā novadā nemaksāt,bet pağērēt - man vajag,es gribu -māk. Mēs,kas te dzīvojam,strādājam,arī gribam,saviem bērniem mūsdienīgus mācību apstākļus ar labu infrastruktūru.Un mūsu ir vairākums,kas nevēlas ,lai pašvaldība bezjēdzīgi tērē naudu dažu vecāku iegribu apmierināšanai.Jā,vecāku,jo viņu bērni pēc pāris gadiem izaugs un tiks iekārtoti kādā Rīgas skolā. Paslēpot mēs paši uz mežu vai kalnu brīvdienās aizbrauksim ğimenes saliedēšanas nolūkā,lai neizaug tādi egoisti,kam tikai vajag un tikai pienākas.

pirms gada, 2018.11.23 16:15

Eklērs to "Nu ja"

Lielciema gudrinieks jau zin ar ko paplātīties - Iecavā taču ir točkas, narkodīleri, spēļu automāti un citi labumi, tāpēc tor ir vietā piesaukt, ja salīdzina ar tīro vidi Dzimtmisā. Kauns, iecavniek, kauns...

pirms gada, 2018.11.23 18:47

Lai atbild par sekām

1. Tas, ka Dzimtmisu slēdz - tās ir tikai ilgstošas bezdarbības sekas;
2. Pašvaldības atbildīgās amatpersonas izstrādā dažādus plānošanas dokumentus (pamatā bezjēdzīgi formālus), bet šīs skolas “glābšana” tur nemaz nekad nav tikusi paredzēta. Tātad – tas jau sen bija skaidrs, ka skolu plānots agri vai vēlu slēgt.
3. Un atkal atgriežamies pie atbildīgajām amatpersonām – vai tas šķiet profesionāli, ka pašvaldība “ķer” tikai pāris ES projektus, lai izskatītos labi iedzīvotāju acīs, bet reāli novada attīstībā neko vērtīgu neiegulda, lai attīstītu mazos ciemus? Par ko diez maksā šai Attīstības nodaļai. Tad jau varējāt sevi vnk nosaukt – Iecavas attīstības nodaļa.
4. Kāpēc pašvaldība vienmēr baidās uzņemties saistības? Kāpēc tik trūcīgi attīstīta novadu?
Es esmu Iecavas novada nodokļu maksātājs. Es esmu par mazajiem ciemiem. Es esmu par vērtību saglabāšanu. Es esmu par to, lai atbildīgās amatpersonas atbild par savu nolaidību.
Es domāju, ka vēl ir iespēja pamatoti vērsties pie Vides reģionālās attīstības un vides ministriju, lai palīdz vismaz saukt pie atbildības vainīgos.

pirms gada, 2018.11.23 16:42

Precizējums

Piedodiet. Steigā kļūda ar ministrijas nosaukumu - Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) :)

pirms gada, 2018.11.23 16:44

w

Domāju,ka nevajag stresot,apvienošana ir neizbēgama.

pirms gada, 2018.11.23 17:02

Nu ja

Katrā sīkciemā savu Rimi,vidusskolu,teātri un vēl visādas fīčas.. jā,un vēl par nodokļu maksātāju naudu algotus apkopējus,kas savāc sūdus aiz lepnajiem mazciemiešiem

pirms gada, 2018.11.23 18:35

Kaimiņš

Ar projektiem iecavniekiem pašvaki,tikai sīki projektiņi ,ko visi var dabūt ,īpaši nepūloties. Nekas paliekošs par ES naudu nav radīts. Neticiet,ielūkojieties Iecavas lapā pie projektiem.

pirms gada, 2018.11.23 18:53

Neraudiet

Pēc kārtējām reģionālajām reformām 2021.gadā jūs visi būsiet Bauskas novada iedzīvotāji, lūk tad jūs redzēsiet ko nozīmē būt pāķu nometnē. tagad vēl priecājieties par to kas ir, kad baušķi jums ķersies klāt ar savu "saimniecisko darbību" tad būsiet dziļļļļļiiiiii pēcpusē. skatieties kā viņiem iet miljons pēc miljona draņķīgi realizētos projektos, kādam tas būs jāsedz, un kāpēc ne IECAVAI???????

pirms gada, 2018.11.25 19:56

P

Tiešām Jūs domajat,ka kāds meklēs,sodīs vainīgos?Sapņot nav kaitīgi.

pirms gada, 2018.11.28 10:53

sdrāv

un kā Tu esi attīstījis savu sīkciemu? ā, gaidi, kad pienesīs uz paplātes. bet ko tieši pienesīs? google biroju atvērs Dzimtmisā?

pirms gada, 2018.11.28 14:28

ArialBold

Nav jēga dzesēt muti - ir pilnīgi skaidrs ka Dzimtmisa tiks slēgta - 100%.
Cita lieta vai visi pedagogi būs saprātīgi un spēs pārorientēties - strādājot esošajās skolās vai kur citur. Cik dzirdam tad apvainojumi jau birst no visām pusēm - ļoti tuvredzīgi. Aku nav daudz Iecavas novadā kur spļaudīties. ;)

pirms gada, 2018.11.23 17:29

Makarūns

Ak,mīļā krūmos ieaugusī Dzimtmisa ar nekopto un izžuvuši slidošanas dīķīti. Var redzēt ka skolai gadiem nav bijis saimnieka un pilskundze to pieļāvusi,tāpat kā zemo sekmju līmeni. Protams,ka pašvaldībai daļa vainas jāuzņemas,ka jau sen šo skolu neslēdza.

pirms gada, 2018.11.23 19:00

Kotlete

Dzimtmisas dīķī ir paslēpti muižas dārgumi. Ja to pārdotu, tad pietiktu pilnīgi jaunai ēkai un arī baseinam. Muižnieki domāja par nākotni, tikai nedomāja, ka viņu novēlētais nonāks pašvaldības netīrajās roķelēs.

pirms gada, 2018.11.23 19:10

Kotletei

Muižnieku laikos tu būtu 3 klases beidzis,labi ja,sūri mo tumsas līdz tumsai strādātu,30 gados no diloņa nomirtu.tavi bērni bāreņos paliktu.Muižnieki domātu ,tikai par sevi ,ne tevi. Kā tev šobrīd trūkst?Nav ko glorificēt muižniecību,ja nevēlies dzīvot kā dzimtļaudis.

pirms gada, 2018.11.23 19:53

Kaksis uz kociņa

Mēs esam kalpu tauta, kura pieradusi pie muižniekiem, tāpēc nevajag aiziet no tā, kas ir gēnu pamatā. Kā saimnieki teiks, tā būs - kalpi stāv pie radiem un gaida norādījumus...

pirms gada, 2018.11.23 20:02

par skolām

Vai lielo vidusskolu eksāmenu rezultāti ir tik izcili? Kāpēc skolēnam no lauku skolas ieejot vidusskolā atzīmes ir 1,2,3? Kāpēc no lieliskām pilsētas skolām nāk skolēni uz lauku skolu ar atzīmēm 1,2,3 un daudziem kavējumiem un negrib atgriezties? Mani bērni ir iestājušies skolās, kurās gribējuši pēc lauku skolas un turpina labi mācīties.

pirms gada, 2018.11.23 17:59

Krievs Putina dēls

Pie vainas ir pašvaldības bezdarbība un bezatbildība. Skola tika nolaista apzināti - tam ir pierādījumi. Par to kādam nāksies stāties tiesas priekšā. Iecavas pašvaldība jau sen ir pelnījusi kārtīgu VARAM un KNAB pērienu.

pirms gada, 2018.11.23 18:03

ArialBold

Tur nav ko nolaist - tā ēka nav skolas ēka, bet gan muiža, kas kādreiz pielāgota skolai. Koka ēka, plānojums ir tāds kāds muižai nevis skolai, kāpnes stāvas, sportzāle nav, ēdamzāle man šķiet arī.
Es drīzāk teiktu ka par bezatbildību varētu sodīt, ja tur nauda būtu ieguldīta. Ir vēl trakāk - ir vietas, kur patiešām skolas ēkās iegulda naudu, bet bērnu kā nav tā nav un jāslēdz ciet kapitāli izremontēta skola. Lūk tā ir sāpe. Šeit Dzimtmisā vispār nekādu sāpju nav. Nevienu centu kā skolā tur guldīt nedrīkst - kategoriski.

pirms gada, 2018.11.23 19:54

ArialRegular

ArialBold, muļķa runas. Skola līdz šim pastāvēja un pildīja savas funkcijas, ieguva arī akreditāciju. Iecavas dome arī atrodas dzīvojamā ēkā, kuru jau sen vajadzēja atdot iedzīvotājiem.

pirms gada, 2018.11.23 20:00

ArialBold

Tas ka kaut kas pārpratuma pēc ir pastāvējis nav arguments. Akreditācija ir tik aptuvena lieta, ka cauri tam sietam var iziet cauri jebkas. Toties ir skolu reitingi un rezultāti. Iecavas vidusskolai arī būtu stingri kur paaugties, bet runāt par Dzimtmisu kā pilnvērtīgu skolu nav iespējams.
Ir stipri mainījušies laiki, mobilitāte, socializēšanās utt. Mikroskolas ar nepilnu personālu vairs neatbilst nekādiem standartiem.
Jāsaprot arī cīņas cena. Ja gribas lai bērns ko dzīve sasniedz, tad ir jācīnās un ir vecāki kuru mērķis ir bērnu skolot Rīgas 1. ģimnāzijā, kuras līmenis ir visaugstākais. Bet ir vecāki, kuriem ir svarīgi atkratīties no bērna, lai varētu savu dzīvi dzīvot. Lai skolotāji tiek galā. Reāli ir jāsūta labā skolā, pašam jaaudzina cik jaudas un tad var arī uz kaut ko cerēt. Dzimtmisa šajā kontekstā neiederas. Dzimtmisa ir reāli atstoiņiks kaut kāds bērniem.

pirms gada, 2018.11.23 20:10

ArialRegular

Tad sanāk, ka visi bērni, kuri ir pabeiguši vai pabeigs Dzimtmisas skolu, neko nesasniegs? Un kādi tad ir tie kritēriji, pēc kuriem Dzimtmisa iegūst nepilnvērtīgas skolas statusu? Personīgi pazīstu ļoti veiksmīgus un izglītotus cilvēkus, kuri ir mācījušies Dzimtmisas skolā. Atkārtoju - skola pilda savu galveno zdevumu, par ko liecina gan bērnu daudzums, gan vecāku atzinums, gan akreditēšana. Tas, ka šo gadu laikā netika attīstīta infrastruktūra, tas ir skolas vadības un pašvadlības nolaidības rezultāts. Šo skolu varēja padarīt par īpašu un pieprasītu - ja būtu griba...

pirms gada, 2018.11.23 20:24

ArialBold

Risks, ka dzīvē neko nesasniegs ir augstāks kā citās skolās.
Nepilnvērtīga skola ir mazais pedagogu skaits, kuri darbojas kā cilvēki orķestris, attiecīgi nevar dot pietiekoši daudz individuālo zināšanu. Vājais tehniskais stāvoklis ir sekundārs, bet ne mazsvarīgs.
Bērnu daudzums un rezultāti tieši otrādi - neko labu neliecina.
Vienīgais kas pa īstam skolu varēja padarīt pieprasītu ir pedagogi un vadītājs. Ir piemēri, kur attīsta specskolas, kas nav mainstream. Tāds varēja būt Dzimtmisas variants, bet nebija. Tas protams ir cits juatājums cik piemēram Bārbeles Mediņa veiksmīgais projekts ir veiksmīgs arī zināšanu un sasniegumu skalā. Bet tā jau ir cita diskusija.

pirms gada, 2018.11.23 20:48

deputātiem

Kas notiek,vai pareizāk sakot nenotiek ar grāmatas "Kaut pastalās,bet brīvi"izdošanu.Kāpēc no Iecavas domes nebija atbalsta jaunietim.

pirms gada, 2018.11.23 19:39

Komēdija

Maksim,tu?

pirms gada, 2018.11.23 19:49

Makss

Komēdija, kas Tev par daļu?

pirms gada, 2018.11.23 19:53

Pilnmēness

Var just,ka pilnmēness,visi dīvaiņi sarosījušies.

pirms gada, 2018.11.23 20:07

Kaimiņiene

Ko tas puisis Iecavai labu izdariījis , kaut vai skolu pabeidzis vai cik nodokļos samaksājis? Lai tā uzreiz prasītu?Tik vien redzu,ka dzīvo uz vecāku kakla un tēlo gudrinieku.Cieņa ir jānopelna,puis.

pirms gada, 2018.11.25 18:19

tiešām

kāpēc mēs katrs iecavnieks par pašvaldības (pareizāk sakot- nodokļu maksātāju) naudiņu nevarētu uzdriķelēt pa kādai grāmatiņai, katram taču ir pa kādai sirdi sildošai tēmai, arī gramatiski pareizi daudzmaz rakstīt protam un galu galā gribas, lai pārējiem skauž,

pirms gada, 2018.11.27 09:22

Kas tas par sviestu

šis ,kā viņš pats sevi dēvē ,kungs, kas tikko 18 gadus sasniedzis,kas nav samaksājis nevienu centu nodokļos,tagad feisbukā vāc ziedojumus savam garadarbam. Tas vispār ir ētiski un likumīgi,diedelēt no pensionāriem viņu eiro drusciņas?

pirms gada, 2018.11.27 17:55

Lēmējiem

Ļaujiet bērniem mācīties.Jums vecums klāt,bet lemiet bērnu likteņus.Sirma galva.Vajag atpūsties.

pirms gada, 2018.11.23 23:21

Skolnieks

Pilnīgi piekrītu kā jālikvidē nekam nederīgā Dzimtmisas skolā. Šajā skolā pa bērniem nedomā tur nau savas klases bērniem kaut kādas jotul krāsnis kur bērni var apdedzināties stundas notiek arī šķūnī jo skolā nau telpu dažas skolotājas ir ļoti rupjas tiek šķiroti bērni vai tad ir vajadzīga šāda skolā?

pirms gada, 2018.11.24 09:21

Atbilde skolniekam

Cik noprotu no rakstītā,tad Tu šobrīd mācies šajā skolā ,ja tik zinošs!Kur tad liksies,ja likvidēs ?Jāiemācās pareizi un bez kļūdām rakstīt,tad tālieta ies!

pirms gada, 2018.11.24 13:16

Skolotāja

Ja būtu mazgājis savas acis un ausis, tad zinātu, ka skola tiek kurināta tikai vakaros, kad tur vairs neviena nav. Pa dienu, kad skolā ir skolnieki, netiek nekas kurināts. Šajā skolā par bērniem domā vairāk kā citur - pajautajiet to pašiem bērniem un viņu vecākiem. Bērni netiek šķiroti un nav nekādu rupju skolotāju. Nevajag izdomāt un apmelot. Var redzēt, ka domei pietuvnātie troļļi te mēģina veidot greizu sabiedrisko domu.

pirms gada, 2018.11.24 14:18

Skolotājai

Ar interesi vēroju,kā uzņem apgriezienus konflikts-dažu Dzimtmisas skolēnu vecāki un skolotāji pret saprātīgi domājošiem iecavniekiem.Secinājumi- vai tā ir laba skola,ja vairums skolas atbalstītāju un pat skolotāja raksta ar rupjām pareizrakstības kļūdām?Vai tiešām vecāki ir tik tuvredzīgi,ka savu personisko ērtību labad ir gatavi skolas piedāvātajam zināšanu līmenim,lai tikai bērns būtu kaut kā pieskatīts,kamēr vecāki kaut kur kalnus gāž?Ar šādām zināšanām neies jūsu pēcnācēji jūsu pēdās ,neies.

pirms gada, 2018.11.24 16:17

Serberts

Ha hā iecavnieki iedomājušies ka Iecava ir zeme naba. Ar šo domāšanu drīz vien tiksiet pieslieti pie Bauskas vai Baldones paliekot par nevienam neinteresantiem lumpeņiem :))

pirms gada, 2018.11.24 21:19

atbilde skolnieka mācītājam

Jāraksta tā lieta,nevis tālieta.Tā kā pirms māci,iemācies pats.

pirms gada, 2018.11.24 22:09

BB

Lauku "iztīrīšana" no skolām pat padomijas gados nebija masveida pasākums, taču tagad Augstie kungi (kuri esot latvieši!) dara to ar tādu sparu un prieku, ka pat lielākie mūsu tautas ienaidnieki paliek bāli..., lai gan tieši lauki visdrūmākajos laikos vienmēr saglabājuši latviskās tradīcijas un latvisko garu...

Kas tas ir mūsu Vadoņu stulbums vai noziedzīga rīcība?

Kurp dodies Latvija?

pirms gada, 2018.11.25 14:06

Padomju produkts

Padomijas laikos bija 2 reizes vairāk bērnu un viņiem bija arī pienākums mācīties un strādāt,nevis kā tagad- gaidīt ,lai visu uz paplātes pasniedz.Ja tad savārīja ziepes,vecāki neaizstāvēja un vēl ar siksnu varēja atrauties..visi draudzīgi kolhozā rāva bietes un lasīja kartupeļus,dežurēja skolas kopgaldā.Un neviens nav nomiris. Tagad viņiem esot tiesības . Izzudis pat pienākums mācīties.Labā ziņa -visos laikos ir bijuši mērķtiecīgi bērni un normāli vecāki.

pirms gada, 2018.11.25 14:58

Zalite

Nemelo BB. Padomijas gados notika mākslīga, masveidīga un centralizēta lauku apdzīvošana. Rezultātā mantojumā ir palikušas gan ēkas gan iedzīvotāji, kuriem jaunajā realitātē 90tajos vairs nebija ko darīt. Un daudziem ir problēmas arī šodien.

Mana mamma brīvvalsts laikā čāpoja 7 km uz Iecavas sarkano skolu.

pirms gada, 2018.11.25 14:59

Plağiāts

šis ir fenderēts teksts no Sestdienas

pirms gada, 2018.11.25 15:11

Bijusī skolniece

Sveiki! Es nesen sāku mācīties citā skolā... Ne jau tāpēc, ka man Dzimtmisa nepatika vai kaut kas tamlīdzīgs. Bija jāpārvācās un ,protams, jāmeklē jauna skola. Dzimtmisā es mācījos visus septiņus gadus. Tur man palikušas visas labās atmiņas. Dažreiz skumstu pēc visa tā... Dzimtmisa nav kā visas lielās skolas, kurām 4 vai 3 stāvi,kur lielas telpas, utt... Tur es varēju izbaudīt dabu, laukus , doties pastaigās uz mežu sporta stundās, skolotāji bija ļoti labi. Sekmes man bija arī ļoti labas. Jo šajā skolā skolotāji pievērsa uzmanību katram bērnam, pie katra piegāja, paskaidroja. Un , ka tur nebija liela sporta zāle? Vai tas ir galvenais? Mēs iemācījāmies visu vajadzīgo arī mazā sporta zālē. Zinu, ka mans komentārs neietekmēs kādu, bet izsaku savas domas , 100% esmu pret, ka skolu slēgs ciet. Kāpēc jābūt tik cūcīgiem un visas lauku skolas jāslēdz? It kā tur neviens nemācītos... Mums bija autobuss,kurš katru rītu pa velti mūs veda uz skolu. Un starpcitu bērni dzīvo tajā rajonā... Es atnācu uz jaunu skolu, te nevar tik daudz izskraidīties kā pa laukiem, šeit visi spēlē telefonus...Dzimtmisā mēs izdomājām dažādas spēles , pie kokiem spēlējām mājās, utt.... Tikai labas domas par šo skolu. Un koku dienas,ko rīkoja katru gadu. Esmu piedalījusies. Ļoti forši bija...

pirms gada, 2018.11.25 17:10

Bijusī skolotāja

Paldies Tev par labajiem vārdiem. Priecājos, ka esi bijusi mana skolniece. Tava valoda, pareizrakstība(ir dažas mazas kļūdiņas:))ir pierādījums tam, ka mūsu skolā var veiksmīgi apgūt mācību programmu. Protams, ja grib. Lai Tev veicas! Komentētājiem gribu lūgt nenoniecināt ne skolu, ne skolotājus. Ja ir lemts skolu slēgt, novērtējiet to labo, kas ir bijis. Daudziem bērniem šī skola ir bijusi otras mājas, daudziem skolotājas ir bijušas kā mammas. Cienīsim viens otru, izsakot savus viedokļus.

pirms gada, 2018.11.25 22:39

Lita

Ēka ir veca koka māja,ar to arī viss pateikts.

pirms gada, 2018.11.25 18:39

Litiņ

Bērni aizbrauc kopā ar vecākiem prom no Latvijas.Skolas likvidē tie,kas nesaprot,kas ir trūkums.Ko var gribēt.Lēmējiem nepatīk tādi bērni.

pirms gada, 2018.11.25 21:20

P

Beidzu vecajā vidusskolā 7.klasi.Uz skolu un atpakaļ gāju no Lielsostiem;skolnieku bija daudz.Nav bērnu,nav skolas.Tagad autobuss piebrauc pie gultas,pat 50 km ir nieks.Kārtējo reizi neesam saimnieki savā mazajā zemītē.

pirms gada, 2018.11.28 10:47

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju