Transporta masas ierobežojumi ieviesti 265 valsts autoceļu ar grants segumu posmos 2

Saistībā ar pavasara atkušņa dēļ apgrūtināto braukšanu patlaban 265 valsts autoceļu ar grants segumu posmos ir ieviesti transporta masas ierobežojumi, informēja VAS «Latvijas valsts ceļi» (LVC) pārstāvji. Starp reģioniem, kur šo ierobežojumu ir visvairāk, minēta arī Bauskas apkaime.

Šajos 265 posmos ir liegta satiksme kravas transportam, kura svars pārsniedz desmit tonnas, jo pārmitrināti grants segumi ir zaudējuši savu nestspēju. Daudzviet masas ierobežojumi ir ieviesti arī preventīvi, jo pārmitrinātos grants autoceļus sabojāt var ļoti ātri, to var izdarīt pat viena pārāk smaga automašīna. Kopumā ierobežojumi ir spēkā gandrīz 3000 kilometros autoceļu.

Visvairāk transporta masas ierobežojumu ir Jēkabpils (59 posmi), Ogres (40 posmi), Ventspils (38 posmi), Tukuma (28 posmi), Bauskas (23 posmi), Jelgavas (15 posmi), Dobeles (13 posmi) un Saldus (11 posmi) apkārtnē. Ceļi tur vietām ir grūti izbraucami, tajos veidojas rises un iesēdumi.

Turpinoties atkusnim, kad gaisa temperatūras būs virs nulles arī naktīs, šķīdonis var iestāties arī uz citiem grants autoceļiem. LVC aicina ņemt vērā, ka pārmitrināta seguma apstākļos autoceļu uzturētājiem grants ceļus nav iespējams greiderēt, to varēs veikt tikai tad, kad šie ceļi apžūs. Savukārt avārijas remontdarbi tiks veikti tikai vietās, kur būs apdraudēta caurbraucamība.

Ņemot vērā mainīgos laika apstākļus, kad naktīs temperatūra noslīd zem nulles, aicinām autovadītājus būt īpaši uzmanīgiem agrās rīta stundās, jo ceļi var būt apledojuši. Jo sevišķi tas attiecas uz tiltiem, ceļu pārvadiem, ūdenstilpņu tuvumā un mežainos apvidos. Tāpēc LVC aicina autovadītājus izvēlēties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un distanci. Tāpat LVC aicina nesteigties ar ziemas riepu nomaiņu pret vasaras.

Kā ziņots, saistībā ar atkušņa tuvošanos VAS «Latvijas autoceļu uzturētājs» (LAU) aicina pārvadājumus ar smago kravas tehniku veikt, kamēr gaisa temperatūra ir zem nulles un visi ceļa segumi vēl nav atkusuši.

Ar šo aicinājumu LAU vērsies pie Latvijas Meža īpašnieku biedrības, Latvijas Neatkarīgo mežizstrādātāju asociācijas un autopārvadātāju asociācijas «Latvijas Auto». Nepieciešamības gadījumā pārvadājumu veikšanai LAU rosina izmantot nakts sasalumu vai arī atteikties no pārvadājumiem uz brīdi, kamēr ceļi apžūst, teica LAU pārstāvji.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

latvietis

zimes jau ta ir,bet balkinieki brauc tapat,musu valsti jau katrs par sevi, LVM par sevi,valsts policija par sevi,LVC ar par sevi

pirms 2 gadiem, 2018.03.31 07:20

pļurkt...

Bauska-Ādžūni-LT robeža...baļķinieki skrien uz nebēdu,šķembas no Pakrojas nāk grabēdamas...policija nav redzēta,vēl dažas dienas un ceļš būs nebraucams.

pirms 2 gadiem, 2018.04.05 08:59

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju