Traktori, ēstuves un tīrumi gatavi svētkiem 6

Lauksaimnieku viens no lielākajiem vasaras pasākumiem – Traktordienas – šogad 15. un 16. jūnijā notiks Bauskas novada Dāviņu pagastā.

Izzinošās sacensības un pieredzes apmaiņas aktivitātes notiks zemnieku saimniecības «Eriņi» laukos. Te vienuviet varēs sastapt vairāk nekā 100 lauksaimniecības uzņēmumus un organizācijas, vērot traktoru sacensības. Nozares lietpratēji ar nepacietību gaida iespēju apskatīt ražas demonstrējumu laukus.

Fonda  «Latvijas lauksaimniecības attīstībai» valdes priekšsēdētājs Rihards Krastiņš atklāja, ka šogad pirmo reizi sacentīsies ne tikai tehnikas dīleri, bet arī saimnieki ar saviem spēkratiem.

«Eriņu» vadītājs Andris Grantiņš stāsta, ka gatavošanās pasākumam sākusies jau pērn, kad iesēti ziemas rapši un kvieši. Lauku apstrādē un labības sēšanā izmantota dažādu firmu tehnika: sējmašīnas, miglotāji. Zemē guldītas arī dažādu šķirņu sēklas, augsnes mēslošanai savus preparātus piedāvājuši pieci lielākie nozares pārstāvji.

Pirmo reizi Traktordienās notiks arī «Agrovīzija Latvija 2018». Tās laikā varēs apskatīt un salīdzināt augu aizsardzības kompāniju sētos rapšu un kviešu izmēģinājumu lauciņus un izmantotās tehnoloģijas.

«Tagad varēsim salīdzināt, kā iesēts, kā mēslots un kas izaudzis. Mūsdienu zemniekam bez šādām zināšanām neiztikt. Firmu pārstāvji strādās pie sējumu paraugu laukiem, lai konsultētu, sniegtu padomus un atbildētu uz jautājumiem,» stāsta A. Grantiņš.

«Traktordienā - tā ir mūsu lauksaimniecības šodiena un jaunākie tehnoloģiskie sasniegumi. Esam lepni par Latvijas uzņēmējiem! Esam lepni par savu valsti, kas šogad sasniedz savu 100 gadu robežšķirtni - šeit, Latvijas zemē, ir krietns pamats, ko esam ielikuši arī nākamajiem simts!» teic fonda  «Latvijas lauksaimniecības attīstībai» valdes priekšsēdētājs R. Krastiņš.


Vairāk par Traktordienām lasiet laikrakstā «Bauskas Dzīve» piektdien, 15. jūnijā.

 

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Lepni par savu Valsti

Zemnieķeļi gaudo TV ka tīrumi izkaltuši, bet paši dziedās, dzers un dejos.

pirms gada, 2018.06.15 08:54

Nu ja

Lauķis ir lauķis...parazīts.

pirms gada, 2018.06.16 13:10

Kur

Kur pazuda komentārs par Andra vestīti? Vai tagad Bauskas Dzīvi vada Grantiņi,ka dzēš laukā parastu komentāru,ka visi pupliki,tikai Andris vestītē?

pirms gada, 2018.06.15 12:31

APMEKLĒTĀJS

Izcils lauksaimnieku pasākums Iabi organizēts ,lai katrs apmeklētājs justos labi arī ne lauksaimnieks Paldies tiem ,kuri to noorganizēja.

pirms gada, 2018.06.17 18:13

Raimonds

Lai nu kā - malači Grantiņi , pasākums bija labs , vienīgais akmens -gaidot 10 000 apmeklētājus -10 !!!!!!!!tualetes . Mazbērni bija starā , paziņas arī . Var rīkot arī citu gadu Eriņos.

pirms gada, 2018.06.18 13:38

Fakts

Visā teritorijā 27pie ieejas10

pirms gada, 2018.06.18 18:17

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju