Tortes ceļojums skatāms četru minūšu video

Latvijas institūts (LI) prezentējis īpašus videoklipus – sveicienus Igaunijai, Lietuvai un Somijai valstu simtgadēs. Tie rodami LI interneta portālā, arī globālajā vietnē youtube.com.

Četru minūšu ilgajā vidoefilmiņā skatāms, kā sarkana kaste tiek vesta no Rīgas cauri Iecavas un Bauskas novadam, tālāk cauri Grenctālei līdz Biržiem. Akciju «Baltijas simtgades ceļš» organizēja LI.

Akcija ar pompozu pasākumu sākās 23. augusta rītā līdz ar saullēktu pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkas Rīgā. Sarkano kasti, kurā, pēc organizatoru stāstītā, esot iekšā torte, vizināja ar ūdensdēļiem pa Daugavu. No Iecavas uz Bausku to atveda vieglajā automobilī. Laukumā pie Mēmeles tika «taisīts kino», vairākkārt filmējot kūkas nodošanu baušķeniecei Lindai Tarvidai. Viņa ar tortes kasti rokās devās pilskalna virzienā. Tur Lindu rokās paņēma spēkavīrs no Rundāles novada Jānis Ilgavižs un nesa uz pili ar kūkas kasti klēpī.

Pēc septiņiem vakarā kūkas vedēji ieradās Biržos. Te pils muzejā notika «Baltijas ceļa» atceres pasākums. Klātesot Latvijas vēstniekam Lietuvā Einaram Semanim, torti nodeva Biržu pašvaldības vadītājam.

Sarkanās kastes ceļojuma pa «Baltijas ceļu» videoklipu realizēja reklāmas aģentūra «DDB Worldwide Latvia», režisors bija Lauris Ābele. LI pārstāve Paula Prauliņa informēja, ka videoprojekts izmaksā 9912 eiro (bez PVN). Akcijas pasākumi izmaksājuši vēl tūkstoti eiro. Šajā cenā iekļauta trīs kūku cepšana (10,92 eiro kilogramā, katra kūka plānota ap 5 kg), kā arī honorāri mūziķiem pasākumos Lietuvā un Rīgā.

LI aicina iedzīvotājus, uzņēmumus un iestādes izmantot šos klipus, lai sociālajos tīklos un citos komunikācijas kanālos draugiem un sadarbības partneriem kaimiņvalstīs nosūtītu Latvijas sveicienus svētkos. «Šobrīd, kad simtgadi svin Somija, nākamgad Lietuva un Igaunija, mums katram ir iespēja kļūt par šī īpašā videosveiciena vēstnešiem, sūtot to draugiem, radiem, paziņām un partneriem jebkur pasaulē. Pateiksim viņiem paldies par līdzās noieto simtgades ceļu!» pauž LI direktore Aiva Rozenberga.


Tortes kastes ceļš no Rīgas līdz Biržiem:


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju