Top 20: noskaidroti Zemgales lielākie nodokļu maksātāji pērn

Pagājušajā gadā Latvijā reģistrētie uzņēmumi nodokļos valsts kopbudžetā samaksājuši 7,58 miljardus eiro, no kuriem 323,92 miljonus eiro – uzņēmumi, kas reģistrēti Zemgalē, liecina «Lursoft» pētījums.

Zemgalē teju puse no visiem TOP 20 lielākajiem nodokļu maksātājiem pārstāv tirdzniecības sektoru. Divi no tiem – AS «Virši-A» un SIA «Astarte-Nafta» –  ierindojušies saraksta pirmajā un otrajā vietā. Lursoft aprēķinājis, ka Zemgalē reģistrētie uzņēmumi 2019.gadā VID administrētajos nodokļos samaksājuši 323,92 miljonus eiro, no kuriem desmito daļu (32,93 milj. eiro) – AS «Virši-A», bet vēl 6,71% – SIA «Astarte-Nafta». TOP 20 lielākie nodokļu maksātāji, kas reģistrēti Zemgalē, valsts budžetu nodokļu maksājumos pērn papildinājuši par 123,12 miljoniem eiro.

Straujākais samaksāto nodokļu apjoma pieaugums no TOP 20 sarakstā iekļuvušajiem bijis lietuviešu kapitāla Iecavas novadā bāzētajam uzņēmumam SIA «Agrochema Latvia». Ja 2018.gadā uzņēmums valsts kopbudžetā nodokļos samaksājis 3,47 miljonus eiro, tad aizvadītajā gadā tie bijuši jau 5,18 miljoni eiro, kas ir par 49,50% vairāk.

TOP 20 iekļuvuši arī tādi mūspuses uzņēmumi kā a/s «Balticovo» un SIA «Bauskas alus».

Lielāko nodokļu maksātāju sarakstā Zemgalē dominē arī  trīs pašvaldības – Ozolnieku un Dobeles novadi, kā arī Jelgava. TOP 20 sarakstā iekļuvuši četri uzņēmumi no katras iepriekšminētās pašvaldības.

Salīdzinot ar pārējiem reģioniem, Zemgalē reģistrētie uzņēmumi ierindojas otrajā vietā pēc nodrošināto darba vietu skaitu. Vēl augstāks rādītājs ir vien Kurzemē. Lursoft aprēķinājis, ka Zemgalē reģistrētie uzņēmumi ar darba vietām pagājušajā gadā nodrošināja 51,2 tūkstošus cilvēku, t.i., 6,78% no visām darba vietām, kuras 2019.gadā bija Latvijas uzņēmumos.

«Lursoft» aprēķinājis, ka pērn tieši Zemgalē, salīdzinot ar pārējiem reģioniem, uzņēmumi uz vienu darbinieku samaksājuši vislielākos nodokļus – 6,33 tūkstošus eiro. Vidzemē tie bijuši 6,2 tūkstoši eiro uz vienu darbinieku, Kurzemē – 5,13 tūkstoši eiro, savukārt Latgalē – 4,47 tūkstoši eiro uz vienu strādājošo.

Zemgale: TOP 20 lielākie nodokļu maksātāji 2019.gadā
Infogram

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju