Tīkamāka kļuvusi Bārbeles sēravota ainava 7

Vecumnieku novada Bārbeles pagastā pabeigta sēravota teritorijas labiekārtošana. Jūnija sākumā noslēdzās apjomīgākie mehanizētie darbi apkārtnes sakopšanā – izzāģēti krūmi un bīstamie koki, no apauguma atbrīvoti kādreiz slavenās dziednīcas vannu mājas pamati, bet līdz 1. jūlijam pabeigta pašvaldībai piederošā dabas objekta teritorijas labiekārtošana – ierīkota jauna laipa, izvietoti atpūtas soliņi, uzbūvēta lapene.

Santa Bračka, Bārbeles pagasta pārvaldes vadītāja, «Bauskas Dzīvei» teic, ka vienotā stilā veidotā koka laipa ar margu un lapene pie sēravota vietu radusi pēc Jāņiem. 16. jūlijā namiņā, kas atrodas pie iztekas zem ozola, novietoti divi soli. Aiga Saldābola, pašvaldības izpilddirektore, atklāj, ka šīs āra mēbeles projektā nebija plānotas; atpūtnieku ērtību labad, lai lapenē varētu arī piesēst, rūpnieciski ražotie soli nopirkti veikalā.

Laipu un lapeni darinājis Mārcis Vētra, vietējais amatnieks no Bārbeles pagasta Gaismas. Atsevišķās koka detaļās atveidota latvju spēka zīme – zalktis, kas simbolizē gudrību, dzīvību un enerģiju. Šis pasūtījums pašvaldībai izmaksājis 3041 eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli. Kopumā Bārbeles sēravota sakopšanai un labiekārtošanai Vecumnieku novada pašvaldības budžetā rasti vairāk nekā 4100 eiro.
Tos, kuri Bārbeles sēravotu apmeklējuši agrāk, atgriežoties šajā vietā, gaida pārsteigums, jo veiktie sakopšanas un labiekārtošanas darbi ievērojami uzlabojuši ainavu. Līdz avota ietekai Iecavas upē vietvara nav tiesīga rīkoties, jo šī zemesgabala daļa pieder privātīpašniekam. Novada pašvaldība saimnieko 0,28 ha plašā teritorijā.

«Bauskas Dzīve» jau vēstījusi, ka Bārbeles sērūdeņraža avots ir viens no trim apskates objektiem Vecumnieku novadā, kas iekļauts ikgadējās tūrisma akcijas «Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!» šīssezonas programmā. Leģendām apvīto vietu aplūkot dodas gan mērķtiecīgi ceļotāji, gan ļaudis, kurus vilina dabiska vide un skaistums, kas nav mākslīgi radīts.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Onka

Smuki!!!
Paldies Mārcim!!

pirms 2 mēnešiem, 2020.07.24 12:05

Kaimiņš

Ja sēravota teritorija tiktu regulāri appļauta, tad būtu pavisam jauki !

pirms 2 mēnešiem, 2020.07.24 12:45

!?

Kodiens? Mārcis malacis - skaisti, gaumīgi, ar saturu!

pirms 2 mēnešiem, 2020.07.24 17:48

pateicība

Ja nebūtu ikgadējā tūrisma akcija «Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!» vai kaut kas tamlīdzīgs notiktu? Ļoti, ļoti māc šaubas! Paldies Mārtiņam par pagrūdieniem amatpersonām!

pirms 2 mēnešiem, 2020.07.24 17:53

par ko pateicība?

Ja ikgadējā akcija, tad viņš jau sen varēja "pagrūst", kā nekā pats pieredzējis deputāts pašvaldībā un amatpersona, tagad tikai gatavošanās nākamajām vēlēšanām.

pirms 2 mēnešiem, 2020.07.24 20:17

!?

Skumji, ka saldābola par soliņiem nedomāja savlaicīgi! Ko teikt - nav vajadzīgais diploms, bet rīkoties vai kā grib!

pirms 2 mēnešiem, 2020.07.24 19:28

Viedoklis

Priecājieties, ka kāds zemes stūrītis atkal ir sakārtots un sakopts!

pirms 2 mēnešiem, 2020.07.25 21:11

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju