Tiesai nodod krimināllietu pret policistu par kautiņa neizšķiršanu Bauskas spēļu zālē 22

Bauskas rajona prokuratūras prokurore tiesai nosūtījusi krimināllietu pret kādu policistu, kurš pirms pusotra gada nereaģēja uz kautiņu pie vietējās spēļu zāles, informēja Ģenerālprokuratūrā.
Ģenerālprokuratūras izplatītājā paziņojumā presei norādīts, ka Bauskas rajona prokuratūras prokurore tiesai nosūtījusi krimināllietu par to, ka valsts amatpersona tīši neizdarīja darbības, kuras tai pēc likuma un uzlikta uzdevuma jāizdara, lai novērstu kaitējumu valsts pārvaldības kārtībai un ar likumu aizsargātām personas tiesībām un interesēm. Prokuratūras ieskatā ar šādu neizdarību valsts amatpersona radīja būtisku kaitējumu pārvaldības kārtībai.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai apsūdzētais pildīja savus policijas kārtībnieka amata pienākumus, kad saņēma rīkojumu izbraukt uz spēļu zāli, lai apturētu konfliktu, kurš bija izcēlies starp vairākiem spēļu zāles apmeklētājiem. Pret vienu no konfliktā iesaistītajām personām spēļu zāles apsargs bija pielietojis asaru gāzi. Pēc ierašanās notikuma vietā policists, pretēji amata pienākumiem veikt pasākumus, lai novērstu un pārtrauktu noziedzīgus nodarījumus un citus likumpārkāpumus, neiesaistījās konflikta apturēšanā, bet atgrūda vienu no konfliktā iesaistītajiem brīdī, kad tam sita otra persona. Saskaņā ar apsūdzību, policists nesniedza palīdzību konflikta apturēšanā un necentās aizturēt vardarbību pielietojušo personu, bet gan iesēdās dienesta automašīnā, atstājot pie automašīnas nokritušo personu. Apsūdzētais turpināja atrasties dienesta automašīnā un nepildīja viņam ar likumu uzliktos pienākumus.

Tādējādi apsūdzētā rīcība radīja būtisku kaitējumu pārvaldības kārtībai, jo viņa kā amatpersonas bezdarbība minētās konfliktsituācijas atrisināšanā notikuma vietā tika fiksēta no sabiedrības pārstāvja puses, nofilmējot to notikuma vietā un publicējot video ierakstu interneta vietnēs.

Paziņojumā skaidrots, ka ar savām darbībām apsūdzētais izdarīja mazāk smagu noziegumu, kas paredzēts Krimināllikuma 319.panta pirmajā daļā, par ko var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Tiesu kalendārā ir redzams, ka lieta tiks skatīta Zemgales rajona tiesā Bauskā nākamā gada 26.martā plkst.10.

Jau vēstīts, ka pērn maijā sociālajā tīklā "Facebook" tika ievietots video, kurā bija redzami trīs, acīmredzot, konfliktējoši vīrieši stāvlaukumā Bauskas centrā. Viens no vīriešiem bija tērpts policijas formastērpā, bet divi - civilā. Kādā brīdī viens civilā tērptais vīrietis nokautēja otru, kurš palika guļam uz asfalta auto stāvvietā. Video bija redzams, ka sitējs pameta notikuma vietu un pievienojās grupiņai citu cilvēku.

Aptuveni minūti garajā video vīrietis policijas formastērpā nevis izšķīra konfliktu, pēc sitiena aizturēja sitēju vai sniedza tūlītēju palīdzību nokautētajam, bet gan iesēdās policijas automašīnā. Video nebija redzams, ka policijas auto būtu pametis notikuma vietu, tomēr komentāros pie video policistam tika veltīti pārmetumi par neiesaistīšanos konflikta atrisināšanā. Video nebija redzams, kā konflikts izvērsies pirms sitiena un kā situācija risinājusies pēc tā.

Pievieno komentāru

Komentāri 22

ja

TAS SITĒJS NAV JĀNOSAUC VĀRDĀ? Visuvarenais, varbūt policistam arī draudēja? visus vajag nosaukt, lai zinam ap ko lietas vgrozās.

pirms gada, 2018.11.21 12:41

nu nesaprotu

Cilvēki kaujas, bet izšķirt konfliktu sūta vienu cilvēku, savādi gan! Kadi ir noteikumi šādos gadījumos?

pirms gada, 2018.11.21 15:12

jā jā

Jānosauc sitējs un arī īpašnieks šai "izglītojošai" iestādei.

pirms gada, 2018.11.24 14:38

nu saproti gan

vienu nesūtīja , otrais , pareizāk otrā vispār neizkāpa..........

pirms gada, 2018.11.21 16:02

nu saprotu gan

Ja tā bija sieviete,tad pareizi darīja,ka neizkāpa.Ko viņa tur varēja palīdzēt.To tikai filmās rāda,ka sievietes tiek galā ar agresīviem indivīdiem.Nevar vēl zināt vai šie bija apdzēruši prātu,vai sanarkojušies.Nav taču noslēpums,ka šādās vietās narkotikas tiek lietotas,

pirms gada, 2018.11.24 15:29

ne visu saproti

ja sieviete strādā tādā amatā kā policiste, vai arī dien armijā, tad nav sievietēm šeit nekādas atlaides, jo uzņemoties šāda veida amatus viņas zin uz ko ir parakstījušās, tas nav tas pats kas magones kaisīt uz bulciņām....

pirms gada, 2018.11.25 12:07

hi hi hi

Vispār jau tieši viņš kautiņu izšķīra: vienam no kaušļiem iedeva pa purnu,tas palika guļam, un ar to arī incidents beidzās. Nabadzīgās valsts grašu taupīšanas nolūkā nevienu ciet neņēma,lai nav ne jāēdina,ne jā***ina uz valsts rēķina. Bet to jau glupekļi nejēdz novērtēt.

pirms gada, 2018.11.21 16:25

OMG

Vai tu pats neesi glupeklis ? Tu to video vispār esi redzējis ? Policists vispār ne pirkstu nepakustināja. Tad kā tavuprāt "tieši viņš kautiņu izšķīra" ? Varbūt tomēr dažreiz izmanto labu iespēju paklusēt, nevis nes savu verbālo caureju pie katra raksta. Ar savu stulbumu tomēr nevajag publiski lielīties.

pirms gada, 2018.11.21 22:24

> OMG

pats darīji zināmu,ka attiecībā uz humoru esi glupeklis

pirms gada, 2018.11.22 11:25

OMG

Tavs "humors" ir stulbuma kalngals. Žēl, ka tu pats to spītīgi negribi saprast.

pirms gada, 2018.11.22 22:50

Ohhhāāā

Ļoti labi. Policisti bieži vien paśi jāsoda. Tā ir, jo policijā bieži pienem darbā neatbilstošas darbam personas

pirms gada, 2018.11.22 05:34

Bauskas iedzīvotāja

Kas bija tie,kuri deva atļauju tur atvērt spēļu zāli.Tagad izskatās skaisti.Uz Latvijas svētkiem tieši pretī feniksam uz pļaviņas Latvijas karodziņi.Kaut kā neiet kopā viss šis dizains.

pirms gada, 2018.11.24 16:46

Aija

Kur ir video no fēniksa paša?
Kur video no stāvietas?
Tak visur ir kameras, bet protams ir sapiķots jav ,un materiāla nav! Cūcība.

Kur tad gudrais ar savu video ? Lai parāda pilno video nevis tikai 1min

pirms gada, 2018.11.22 11:39

....

Tas arī ir pilnais video

pirms gada, 2018.11.27 14:51

nesaprotu

Vai policija pašā pilsētas centrā to midzeni atvēra.Taču nē.Tad lai ievieš tur kārtību tie,kas no šiem muļkiem kas tur iet, gūst milzu peļņu.Piekrītu,ka policijai kārtība jānodrošina,bet par izsaukumu uz šādiem pritoniem vajadzētu maksāt to īpašniekiem.Kāpēc vispār neslēdz šo elli.Iet garām arī bērni un visu to skatās.

pirms gada, 2018.11.24 09:22

Dullais

https://www.delfi.lv/news/national/criminal/kautins-bauska-kriminallieta-ludz-notiesat-policistu.d?id=50598467
seit var redzet visu video :D un var redzet kurs pilna savus pienakumus :D

pirms gada, 2018.11.24 21:49

mīļais Dullais

Neesmu nekāda policistu baigākā fane,bet šoreiz esmu viņu pusē.Medikamentus un maizi nakts vidū nopirkt nevari,bet šie rauj vaļā visi nakti.Bauskā tādas,vismaz cik es zinu,ir publiskā tualete un spēļu zāles.Pat točkas naktī netirgojot.Viela pārdomām deputātiem,vai viņus tas neinteresē,kas notiek naktīs pilsētā.Par ko tiek pārvērsts Rimi laukums.Cilvēki vāc parakstus,lai likvidētu šo biznesu,bet te viss turpinās.Un nupat vēl tiesai savs laiks jātērē.

pirms gada, 2018.11.24 22:03

mīļā blondīnīt

ja būtu pieprasījums maizei un medikamentiem naktī, tad nu tā niša tukša nestāvētu, bet tā kā ir pieprasījums pēc šāda veida izklaidēm kā azartspēles, tad ir arī piedāvājums, tiesa, šo piedāvājumu valsts ir deliģējusi regulēt pašvaldībai. Bet kas attiecas uz policistiem, tad viņiem ir naktī nevis jāguļ, ieslēgušiem aiz septiņām atslēgām, bet tieši jāreaģē uz katru likumpārkāpumu, jo tieši par to viņi saņem naudu no pārējo pilsoņu nodokļos samaksātā. Bet ir jautājums, kurš valsts maizē esošais izrāda lielu strādātgribu, ja maksā vien par atrašanos darba vietā?

pirms gada, 2018.11.25 12:01

mīļo Dullīt

To Tu uzminēji,ka esmu blondīne,bet tikai balinātā.Nezinu,kur Tev tāda informācija par policistu darbu.Es maksāju nodokļus,un pilnīgi esmu pretī,ka man ir jāmaksā par šādiem izsaukumiem.Lai paši pieņem darbā profesionāļus policistus,paši maksā viņiem algu un nebūs nekādu pretenziju.

pirms gada, 2018.11.25 19:19

vēl pāris šādu komentāru, un...

valdība lems par maksu, kas jāmaksā par nepamatotu policijas traucēšanu, ja tava privātīpašuma priekšā kādu nositīs, tad vienīgais atbildīgais būs īpašnieks, kas nav parūpējies par to kas noticis viņa īpašuma tuvumā. Diez cik tālu var aizdomāties, lai pēc iespējas mazāk būtu jāstrādā, bet alga būtu ar katru gadu lielāka?

pirms gada, 2018.11.26 10:04

.

Ko ir jāpīpē lai aizstāvētu Bauskas policistus?

pirms gada, 2018.11.26 00:09

.

Tie nav policisti, tie ir izbēguši klauni no cirka, kas ir uzvilkuši formu!

pirms gada, 2018.11.26 00:11

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju