Tehnikuma Saulaines skolas audzēkņi eksāmenā vērtētājiem demonstrē praktiskās prasmes

Eksāmenu laiks sācies Kandavas lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālajā struktūrvienībā. Izlaidums plānots 22. jūnijā. Atšķirībā no lielākās daļas mācību iestāžu Saulainē jauniešiem eksāmenos jāparāda arī praktiskās prasmes.

Saulaines izglītības iestādes vadītājas Ivetas Leitlantes vietniece audzināšanas darbā Sanita Brūdere informēja, ka šogad izglītības iestādi beigs 48 audzēkņi – septiņi ēdināšanas speciālisti, pa desmit automehāniķiem, lauku īpašumu apsaimniekotājiem un datorsistēmu tehniķiem, kā arī 11 viesmīlības jomas audzēkņi.

Ēdināšanas speciālistiem eksāmens notika 10. jūnijā. Septiņi audzēkņi sāka darbu jau iepriekšējās dienas vakarā, lai 10. jūnija pusdienlaikā varētu piedāvāt žūrijai savu veikumu. Skolēnu paveikto vērtēja Rundāles pils muzeja direktores vietniece Inga Pudenko, SIA «Bērzkalni» šefpavāre Gunta Smaļķe un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ēdināšanas dienesta vadītāja Agnese Millere.

«Pavārs ir interesanta, bet smaga profesija. Jāmāk ne tikai ēdienu pagatavot, bet arī uzklāt galdu. Katrs centies un izvēlējies galda klājumam sev tuvu tēmu. Ir galds sporta tematikas noformējumā, paredzēts mammas jubilejai, ir 18. novembra svinībām, Vasarsvētkiem, dārza svētkiem, romantiskai tikšanās reizei,» stāsta jauniešu skolotāja Evita Zviedre, kas pasniedz viesu apkalpošanas mācību.

Pedagogi un vērtētāji atzina, ka šī mācību gada audzēkņiem bija grūtāk ar praksi – gan Bauskā, gan Rīgā daudz darba vietu bija slēgtas «Covid-19» dēļ. Tomēr visi paguvuši praksē darboties pagājušā gada septembrī un oktobrī, turklāt varēja turpināt strādāt ēstuvēs, kuras gatavoja maltītes  līdzņemšanai. Šogad jaunieši jau bija pieraduši strādāt attālināti, atzīst E. Zviedre.

Savulaik Vecsaules pamatskolas audzēkne, tagad jau pavisam drīz Saulaines izglītības iestādes absolvente Oksana Paegle stāsta, ka darbu jau ir atradusi Bauskā, kafejnīcā Bauzes tirgū. Viņa plāno strādāt par konditori – šī joma viņai ir tuvāka. «Gribu tagad vairāk strādāt un iegūt darba pieredzi. Skolā  nejūti to stresu, ko darbā, kad tev ir simts pasūtījumi. Iegūšu pieredzi un tad domāšu par tālākizglītību. Ir mērķi un sapņi, kur vēlāk strādāt,» stāsta O. Paegle.

Viseksotiskāko ēdienu piedāvāja baušķeniece Beāte Ilgavīze – aļņa šķiņķa steiku. Arī to sāka gatavot jau iepriekšējā dienā, ieliekot marinādē un pasniedzot galdā, vidēji apceptu. Jauniete pastāstīja, ka palīdzējis tēvs, kurš ir mednieks. Arī viņa pašlaik plāno strādāt kafejnīcā Bauzes tirgū.

Divi no topošajiem absolventiem jau strādā Bauskā picērijā. Viens no viņiem ir Tomass Valts Jirgensons no Gailīšu pagasta Uzvaras. Viņam galda noformējums bija ieturēts dažādas nokrāsas zaļajos toņos, piemērojot dārza svētkiem. Arī viņš atzina, ka par augstskolu pagaidām nedomā un vēlas iegūt darba praksi.

Baušķeniece Jana Anna Letkovska pasniedza lasi kārtainajā mīklā, un šis ēdiens ieinteresēja visas žūrijas locekles. Viņas galda tēma bija veltīta Valentīna dienai, un jauniete vērtēja, ka lasis mīlētāju dienai esot piemērots ēdiens. Sarežģītākais esot bijis pareizi sagatavot kārtaino mīklu, kuru gatavojusi jau iepriekšējā dienā. Darba vietu vēl meklēšot – esot cerības, ka vasarā durvis vērs daudzas ēstuves.

Žūrijas locekles stāsta, ka vērtējušas daudzus aspektus – arī to, cik lielā mērā uz galdiem norādītā ēdienkarte atbilst tematiskajam noformējumam, kādas ir pavāra prasmes un ēdiena izvēles kritēriji.
 
«Profesionālā izglītība ir tāda izdevīga – ir teiciens par diviem zaķiem ar vienu šāvienu, bet te pat trīs – vidējā izglītība, profesionālā izglītība un arī pīli māk pagatavot,» smaidot teic E. Zviedre.

Izglītības iestādes vadītāja I. Leitlante stāsta, ka skola jau sākusi audzēkņu uzņemšanu jaunajam mācību gadam četrās programmās – datorsistēmu tehniķis, lauksaimniecības mehanizācijas tehniķis, pavārs un viesmīlības pakalpojumu speciālists. 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju