Sveču gaismā atzīmēta Rundāles pils muzeja jubileja

Bez ciemiņiem un publiskiem pasākumiem, bet ar svētku izjūtu sirdīs 24. maijā atzīmēta Rundāles pils jubileja. Mūspuses baroka pērlei kopš pamatakmes ielikšanas aizritējuši jau 284 gadi, precizēja Rundāles pils muzeja pārstāve Ilze Kusiņa.

Valstī izsludinātā ārkārtas situācija liedza viesu pulcēšanos, lai nozīmīgo dienu tomēr  izceltu, par godu šim notikumam Rundāles pils franču dārzs ietērpās sveču rotā. Dzelteno gaismas starmešu lomā bija 312 sveces un 72 barokālie svečturi.

Muzeja apmeklētājiem, sadarbības partneriem un citiem interesentiem īpašs sveiciens ar gadalaiku simboliem ievietots pils muzeja mājaslapā, atgādinot, ka majestātiskā celtne spēj priecēt dažādos gadalaikos.

Kopš 15. maija, kad atkal apmeklētājiem durvis vēra franču dārzs, bet no 18. maija arī pils durvis, te bijuši 5077 interesenti. I. Kusiņa atklāja, ka no tiem franču dārzu apmeklējuši 5023, bet muzeju – 1620 personas.

Rundāles pils muzejs ir finansiāli draudzīgs ģimenēm ar bērniem, jo daudzbērnu ģimenēm ar Latvijas Goda ģimenes apliecību «3+ Ģimenes karte» pils un franču dārza apmeklējums ir pieejams bez maksas. Šo iespēju saimes labprāt arī izmantojušas.
I. Kusiņa lēš, ka  franču dārza apmeklējumu ir veicinājusi tulpju ziedēšana un labvēlīgie laika apstākļi. Pils kolektīvs vieš cerības, ka cilvēku interese par skaisto dārzu saglabāsies arī ceriņu un peoniju ziedēšanas laikā.

Rundāles pils muzeju un dārzu pagājušajā nedēļā pamatā apmeklējuši iedzīvotāji no Latvijas. Nedēļas nogalē franču dārzu apskatījuši arī pāris tūristu no Lietuvas, bet pārējie bija vietējie. Salīdzinot ar šādu pašu laika periodu pagājušajā gadā, Rundāles pils muzeja (tai skaitā franču dārza) apmeklējums ir samazinājies par 42,16%.

I. Kusiņa norādīja, ka pašlaik aktīvi tiek domāts par iespējām organizēt koncertus Rundāles pils muzeja telpās un dārzā. Konkrētāka informācija par iespējamajiem koncertiem varētu sekot pēc 9. jūnija. Interesenti ir aicināti sekot līdzi informācijai muzeja mājaslapā un sociālajos tīklos.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju