Stelpē šajā nedēļas nogalē pasaules čempionāts motokrosā 2

Jau šīs nedēļas nogalē, 28. un 29. jūlijā, Vecumnieku novada Stelpes pagasta Pīlādžu mototrasē notiks viens no lielākajiem motokrosa pasākumiem Latvijā – pasaules kausa posms blakusvāģiem un Eiropas čempionāta posms kvadracikliem.

Sacensībās sporta un atpūtas parkā «Pīlādžu mototrase» diemžēl nepiedalīsies kantētājs no Bauskas novada Gailīšu pagasta Mūsas ciema Elvijs Mucenieks. Viņš šīs sezonas sākumā guva ļoti smagu traumu un pašlaik cenšas atgūt veselību. Tikmēr pasaules čempionātā blakusvāģiem notikušas dažas negaidītas pārmaiņas – šī gada līderi ir pavisam citi, nekā iepriekšējos gados esam pieraduši, viņu vidū ir arī Igaunijas un Latvijas duets.

Neraugoties uz sesto vietu pēdējās sacīkstēs Strašbesenbahas trasē Vācijā, pārliecinošā vadībā ir beļģis Marvins Vanlučene ar kantētāju no Nīderlandes Benu van den Bogārtu. Viņiem 384 punkti. Tā informē blogere no Lielbritānijas Treisija Takere. M. Vanlučene šī gada sezonu gan sāka kopā ar kantētāju no Latvijas Haraldu Kurpnieku. «Bauskas Dzīve» lūdza E. Mucenieku komentēt pašreizējo situāciju. «Kurpnieks nedaudz padevās un neatrada motivāciju, lai būtu vadošajā virknē. Tāpēc Marvins izvēlējās turpināt startēt ar Bogārtu, izskatās, ka būs trāpījis desmitniekā,» situāciju komentē E. Mucenieks. Savukārt otrajā vietā ir nīderlandietis Hermans Koens ar kantētāju no Francijas Nikola Musē – viņiem 318 punkti. «Tā sanācis, ka pagājušā gada vadošais trijnieks šogad ir «sastrādājis ziepes». Pašreizējie abi līderi ir labi braucēji un pagājušajā gadā sekoja uzreiz aiz uzvarētājiem. Šogad abi labi strādājuši un ir vadībā. Nāk jauna paaudze,» atzīst E. Mucenieks.

Trešajā vietā ir nīderlandietis Etjēns Bakss ar kantētāju Kasparu Stupeli no Latvijas. Ceturtie – Nīderlandes duets Daniels Vilemsens un Robijs Bakss, piektajā vietā negaidīti ir igaunis Kerts Variks ar Latvijas kantētāju Lauri Daideru. «Igaunis šogad ir pārsteidzis visus un arī pats sevi. Viņš brauc jau diezgan ilgi, bet tagad mainījis kantētāju un, šķiet, ir uz pareizā ceļa. Acīmredzot apkārt ir īstie cilvēki, kas atbalsta un ir noticējuši viņa spējām un gribasspēkam,» atzīst E. Mucenieks.

Pamazām sadarbību rod arī E. Mucenieka partneris no Francijas Valentīns Žirū – viņš brauc kopā ar francūzi Džonniju Badjēru. Pēdējās sacensībās viņiem ceturtā vieta, bet kopvērtējumā gan sestā pozīcija. Izskatās, ka rezultātus, kuri savulaik sasniegti kopā ar E. Mucenieku, V. Žirū pašlaik neizdodas sasniegt. «Daudzi braucēji tā domā – nekas, ja kantētājs gūs traumu, paņemšu citu. Bet «sabraukties» ne vienmēr izdodas. Valentīns saprot, cik un kādu darbu esmu ieguldījis, lai mēs abi būtu tur, kur sezonas sākumā. Ceru, ka viņš tomēr gūs vēl kādu uzvaru,» pauž E. Mucenieks.

Elvijs Mucenieks atzīst, ka pašlaik dara visu, lai atgrieztos ierastajā ritmā. «Strādāju ar fizioterapeiti Līgu Šmiti. Pašlaik esmu atpakaļ Beļģijā, trenējos, braucu ar riteni. Esmu pozitīvi noskaņots un nesaku «nē!», runājot par atgriešanos motosportā. Tomēr pāragri to neplānoju. Sapnis par čempiona titulu gan palicis nepiepildīts. Uzskatu, ka viss ir iespējams, galvenais tagad ir nepadoties un strādāt ar sevi. Ja šo pievarēšu, viens tituls būs izcīnīts,» smaida E. Mucenieks.

Sportista uz sacīkstēm Pīlādžu mototrasē nebūs, Latvijā viņš ieradīsies tikai augustā. «Esmu sapratis, kādi ir cilvēki. Šis kritiens bija laba mācība un ļāva daudz ko izvērtēt. Ir cilvēki, kas vēlas man palīdzēt,» saka E. Mucenieks.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Priekulis

Viņiem liesmas no izpūtējiem ārā šaujas.

pirms gada, 2018.07.26 15:40

Jana

Labdien! Vakar 28.07.2018 apmeklēju grandiozo pasākumu Stelpē: " viens no lielākajiem motokrosa pasākumiem Latvijā – pasaules kausa posms blakusvāģiem un Eiropas čempionāta posms kvadracikliem. " .
Esam ar ğimeni vīlušies! Uz pasākumu ieradāmies kā nākas uz sākumu 13:00 . Pirmais pārsteigums jau pie kases sagaidīja. Vai tiešām pensionāriem ne centa atlaides nav? Otrās grupas invalīdam kā arī pensionārs arī nekādas atlaides! Protams,pirms braucām visas cenas aplūkojām, pārējiem apmeklētājiem cena 15€ , pieņemama cena šādam grandiozam pasākumam ,uz ko mēs braucām ar domām,kā jau motokrosa cienītāju ğimene ,redzēsim grandiozo pasākumu,lieliski ar ğimeni atpūtīsimies! Taču ko varam beigu beigās pateikt,ka tā bija vilšanās un izniekota diena,par ko samaksājām 15€ ! Summa ,ko samaksājām un neko neredzējām nebija to vērta,šādā dienā tad vajadzēja būt 5€ ieeja,jo viss ,kas notika un,ko redzējām bija, ap 13:00 izbrauca blakusvāği un tad divas stundas skatījāmies kā laistīja ar ūdeni trasi un vienu stundu pavadijām vispār klusumā,neērtības sagādātas uz visiem 100%! Tad nu sēdējām birzītē uz jau novecojušiem koka soliņiem un galds,kur paēdām turpat nopirktos frī kartupeļus,kas bija auksti un cieti! Noskatījāmies kā liela daļa malko grādīgos dzērienus un devāmies mājās!
Ar piepildi,summa neatbilstoša priekš šāda pasākuma un atkārtošos neredzēt neko, kā arī fakts,ka nekas nav padomāts par bērniem,būtu kādas piepūšamās atrakcijas bērniem,jo vecāki tak nāk ar savām atvasēm arī! Tīrākā naudas iekasēšana visapkārt bija!
Cilvēki brauc no tālienes ,lai redzētu motokrosu,nejau lai skatītos kā laista trasi ar ūdeni!

pirms gada, 2018.07.29 11:45

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju