Stand-up komēdiju «Mačo» izrādīs Bauskā

Šoruden «Pannas teātris» skatītājiem piedāvā jaunu izrādi, stand-up komēdiju, vīrišķības testu divās daļās «Mačo». Bauskā tā būs skatāma piektdien, 23. novembrī, Bauskas kultūras centrā.

Izrādes veidotāji, veicot vīriešu tipoloģijas pētījumus un aplūkojot sabiedrībā sastopamos vīriešu tipāžus, uzzīmējuši mūsdienu latviešu mačo dramaturģes Aivas Birbeles acīm. To iestudējis režisors Juris Rijnieks. Mačo lomā iejūtas divi Latvijas Nacionālā teātra aktieri – Ivars Kļavinskis un Ainārs Ančevskis.

Kā tas ir, būt īstam vecim un īstam vīrietim? Šķiet, mūsdienās būt vīrietim ir krietni vienkāršāk nekā agrāk, bet, no otras puses, tas ir pilnīgi pretēji. Lielākajai daļai vīriešu vairs nenākas lauzt kaulus kūdras purvos vai mirt kara ierakumos tik bieži kā agrāk, taču mūsdienu vīrietiskums ir nopietni apdraudēts ar smalkiem parfimērijas produktiem, greznu pilsētas dzīvi un izsīkstošām iespējām izrādīt savu vīrišķo drošsirdību un veiklību.

«Katram cilvēkam ir savs priekšstats par to, kas ir mačo. Vienam ar plusa, citam – ar mīnusa zīmi. Viela pārdomām… Man šķiet, ka mačo ir tāds, kas spēj atstāt par sevi vizuālu iespaidu, bet emocionāli un finansiāli dzīvo uz citu rēķina,» teic A. Ančevskis.

Šī izrādē ir par vīrieša un sievietes attiecībām, par abu dzimumu atšķirībām gan domāšanā, gan uzvedībā, par savstarpējo sapratni, kas ir visa pamatā.

Vai dzīve ir kļuvusi sievišķīga un vīrieši arī? Izrādes veidotāji uzskata, ka to var uzzināt, veicot vīrišķības testu. Lai dzirdētu no mīļotās sievietes izsaucienu “tu esi īsts vecis!”, vienkārši jāsavāc pietiekams punktu skaits. Tas ir vitāli svarīgi katram vīrietim – būt ļoti piesardzīgam, lai nekļūdītos, aizsargājot savus vīrišķos punktus un prasmes, lai nenoslīdētu līdz nekompetenta «mīkšļa» stāvoklim, kurš neprot orientēties pēc kartes vai izciest sitienu pa seju.

Izrādes abi mačo aicina: «Esi īsts vecis, neļauj modernajai pasaulei ietekmēt un apdraudēt tavu vīrietību un pavisam drīz būsi tikpat vīrišķīgs kā noparkots traktors šaurajā lielveikalu autostāvvietā! Saņem sevi rokās, un sākam!».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju