Speciālo skolu jaunieši cīnās par kausu

Viņu diagnoze dažkārt ir iemesls, kādēļ sporta skolā līdz ar citiem vienaudžiem viņi trenēties nevar. Taču cīņas sparu un azartu tas nemazina. Tādēļ jau trešo gadu Latvijas speciālo izglītības iestāžu audzēkņi tiekas Rīgā, lai izcīnītu savu kausu basketbolā, ziņo LTV raidījums «Panorāma».

Oficiālais sacīkšu nosaukums ir Rīgas 1.pamatskolas - attīstības centra kausa izcīņa basketbolā. Šoreiz ieradušās 12 komandas no speciālajām skolām. Galvenā problēma ir tā, ka šie jaunieši sporta skolās parasti netrenējas, tāpēc arī nav citu iespēju sajust īstu sacīkšu garu. 

"Viņiem tādas īstas iespējas trenēties sporta skolās nav. Viņiem ir garīgās attīstības traucējumi, viņi ir mentāli, fiziski citādāki. Ir daudz skolas, ko jūs pat nezināsiet! Antūži, Pamūša, Viduskurzeme, Dzelzava... Viņas nav tik populāras," stāsta sacensību rīkotājs Ainārs Eidons.

"Fiziski jau maz atšķirība. Emocijas, kad iekarst, tad iet pāri par visu, tad ir grūti," norāda sporta skolotājs Ivo Petrokaitis.

Elvis sacensībās piedalās pirmo reizi. Viņš gatavs spēlēt, lai dabūtu labāko iespējamo rezultātu. Savukārt Everts uzsver: "Es ticu tai spēlei, ko es daru, ja es trāpu grozā." 

Rīkotāji atzīst, ka bez pašvaldības un sponsoru atbalsta turnīra nebūtu, jo speciālo skolu iespējas sportā ir ierobežotas. 

"Speciālās skolās pat tādas zāles nav. Tagad iekļaujamies sabiedrībā. Parastajās skolās daudz runā, bet viņiem ir jārāda," stāsta Rīgas 1. pamatskolas – attīstības centra direktore Laila Lapiņa.

Medaļas, diplomi un balvas būs labākajiem. Bet spēles prieks – visiem vienādās devās. Jaunieši gan godīgi atzīst – ja jāizvēlas, priekšroka tomēr būtu futbolam.

<iframe width="882" height="496" src="https://www.youtube.com/embed/sEV-OdYFaQs" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju