Šonedēļ Bauskā notiks festivāls «Vivat Curlandia!» 5

Jau trešo gadu, divu dienu garumā, 21. un 22. jūlijā, Kurzemes hercogu Ketleru laika mūzikas un mākslas festivāls «Vivat Curlandia!» aicina uz Bausku, lai vēsturiskā gaisotnē priecētu mūzikas mākslas un vēstures mīļotājus.

Festivāla pirmās dienas noslēgumā, 21. jūlijā plkst. 22, gandrīz nakts melnumā, seno deju grupa «Galms» aicinās sev līdzi pa Bauskas pils vēstures līkločiem un caur deju parādīs uguns straujo un zīmīgo dabu.

Uguns visos laikos ir bijusi nozīmīga, uguns ir dzīvības pamatā, un ikdienas nepieciešamība, un tajā pašā laikā arī vienmēr pieprasījusi pret sevi pietāti un cieņu. Bauskas pils vēsture, kopš pils pastāvēšanas pirmās dienas ir saistīta ar uguni, pavarda uzturēšanu, pils apgaismošanu, protams, ir gadījušās arī ugunsnelaimes, kari utml., nelaimes, uz kurām neraugoties, pils tomēr ir atdzimusi, kā fēnikss no pelniem.

Koncerts, kas veltīts ugunij, nav iedomājams bez dzīvās uguns, pustumsu, noslēpumainību un ugunīgiem pārsteigumiem, kas mīsies ar instrumentāli muzikālām spēlēm.Koncerta muzikālo noskaņu un atmosfēru palīdzēs radīt senās mūzikas ansamblis «Trakula», kurš nesen Bauskas pilī atzīmēja savu desmitgadi. Ansamblis apvieno piecus mūziķus ar daudzveidīgu pieredzi, kas ietver gan akadēmisko, gan tautas mūziku. Viņus visus vieno vēlme pietuvoties vairākus gadsimtus senai pagātnei un izprast, kā cilvēki jutās, ko viņi domāja, kā dzīvoja, kā spēlēja, dziedāja un dejoja gan ikdienā, gan svētkos. Šoreiz muzicēšanai koncertā «Trakulai» pievienosies arī baroka vijoļspēles meistare Lāsma Meldere-Šestakova.

Festivāla «Vivat Curlandia!» divās dienās ieplānoti seši koncerti vairākās Bauskas pils muzeja zālēs, kurās skanēs viduslaiku, renesanses un agrīnā baroka mūzika, ko atskaņos mūziķi no Latvijas, Austrijas, Vācijas, Itālijas, Apvienotās Karalistes un Krievijas. Kā arī festivāla programmu paspilgtinās divu Claudio Monteverdi operu uzvedumi Bauskas tautas namā.

Biļetes uz koncertu «Ignis» iegādājamas iepriekšpārdošanā.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

sdrāv

tie festivāli kaut ko arī nopelna Bauskai? vai varbūt vajadzētu nedaudz atslābt. varbūt nevajag katru nedēļu.

pirms gada, 2018.07.16 21:18

pidrāv

nu kur ta Bauskā, bez gudriem ieteikumiem...

pirms gada, 2018.07.16 22:06

Gudrs Vārds

Nopelna visi, kas ir Bauskā. Veikali nopelna, kafejnīcas nopelna, viesnīcas nopelna, pārdošanas un tūrisma stendi nopelna.

pirms gada, 2018.07.17 16:39

Klausītāja

Paldies māksliniekiem un Bauskas bijušajam domes priekšsēdētājam par 3 bezmaksas koncertiem Bauskas pilī, svētdien. Baudījums ausīm un garam. Izcili mūziķi un fantastiska pils atmosfēra.

pirms gada, 2018.07.23 15:44

es

Vēl 4tais baznīcā bija, no paša rīta! arī bezmaksas. Fantastiski. Paldies DOMEI! Kantri un Taste ar varētu ņemt piemēru.

pirms gada, 2018.07.24 19:54

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju