Sliktu laikapstākļu dēļ Dānijā atceļ ātrumlaivu sacensības; U. Slakteris paliek bez punktiem 2

Codietis Uvis Slakteris aizvadītās nedēļas nogalē startēja Pasaules čempionāta posmā Formula 2 ātrumlaivām Dānijā, Ālborgā. Mūsu sportists kopvērtējumā palika bez punktiem, un pārējie sportisti arī sausā.

Sacensības, kas notika no 15. līdz 17. jūnijam Dānijā, šogad uztvēra ļoti pozitīvi. «Dānija kādreiz bija varena ūdens motosporta valsts. Ālborgā sacensības nebija notikušas jau apmēram 20 gadus. Tomēr interese bija liela, un šogad startēja arī dāņu pilots. Atmosfēra bija ļoti pozitīva,» stāsta Atis Slakteris, komandas «Riga Powerboat team» vadītājs.

Sākums bija labs. Notika brīvie treniņi, kvalifikācijas braucieni. Sekoja tā sauktais «Match race» turnīrs, kur divi piloti sacenšas ātrumā, un finālā tiekas divi labākie. Tie šoreiz bija latvietis Uvis Slakteris un lietuvietis Edgaras Rjabko. Abu kaimiņu valstu pārstāvju sacensībā šoreiz nedaudz veiksmīgāks bija E. Rjabko, U. Slakterim otrā vieta.

Sacīkšu dienas sākums arī bija cerīgs, tomēr pirmajā aplī ASV pārstāvis apmeta kūleni, un tāpēc sacensības uz brīdi apstādināja – tika pacelti dzeltenie karogi. Vēlāk laiks kļuva sliktāks – viļņi bija tik lieli, ka laivas mazā ātrumā brīžiem zem tiem pilnībā pazuda. Sacensības vispirms apstādināja uz pusstundu un vēlāk pavisam atcēla. Punktus šajā posmā neviens neguva.

Nākamais pasaules čempionāta posms būs Norvēģijā Tonsbergā no 3. līdz 5. augustam. U. Slakteris čempionāta kopvērtējumā pašlaik ir bez punktiem, tomēr ieskaitīts ir viens posms Kauņā, un  konkurentiem ir visas iespējas mainīt situāciju kopvērtējuma tabulā. Savukārt šī sporta veida cienītāji mūspusē var jau sākt gatavoties ceturtajam posmam, kurš notiks Lietuvā, Zarasai ezerā 18. un 19. augustā. Čempionātā šogad ir seši posmi, un pēdējais būs diezgan eksotiskā vietā, Eiropas sportistiem neierastā – Šrilankā 30. novembrī un 1. decembrī.


Pievieno komentāru

Komentāri 2

***

Vot ķebe i nasing spešal

pirms 2 gadiem, 2018.06.20 16:14

zzzx

Labais. Pasaules taču :D

pirms 2 gadiem, 2018.06.26 17:25

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju