Slēpotāji atkušņa nebīstas un bauda ziemas priekus 7

Neskatoties uz strauji atnākušo atkusni 22. janvārī, kā katru gadu ierasts, Vecsaules sila trasē notika sporta centra «Mēmele» balvu izcīņa slēpošanā, pulcējot 39 dalībniekus dažādās vecuma grupās.
 
Sacensību organizatore Inga Ūbele slēpošanas svētkus rīkoja sadarbībā ar slēpošanas entuziastu un veselīga dzīvesveida atbalstītāju Herbertu Mucenieku.

Tradicionāli balvu izcīņā piedalījās bērni, jaunieši, vīrieši un sievietes, kā arī seniori. «Jaunākais sacensību dalībnieks bija septiņgadīgais Klāvs Kampuss, savukārt pieredzējušākajam slēpotājam Ojāram Pārumam rit jau septiņdesmit trešais dzīves gads,» atklāj Inga Ūbele.

Pirms starta klātesošos uzrunāja Vecsaules sila slēpošanas trašu saimnieks H. Mucenieks. Viņš slēpotājus iepazīstināja ar noteikumiem sacensību laikā un trašu atzīmēm, vēlēja veiksmi un lieliski pavadīt laiku.

Pirmais, sava tēta Kaspara atbalstīts, 500 m distanci veica K. Kampuss. Finišā jaunais sportotājs tika sagaidīts ar ovācijām. Ņemot vērā slēpošanas tradīcijas Kampusu ģimenē, jādomā, ka Klāva izcīnītā zelta medaļa nebūs pēdējā.

Kuplākais dalībnieku skaits slēpotāju startēja jaunākajās vecuma grupās. Pateicoties Codes pamatskolas sporta pedagoģei Lindai Jakutavičai un Mežgaļu pamatskolas aktīvajai pedagoģei Dacei Kalniņai, sacensībās piedalījās daudz skolu jaunatnes. Ņemot vērā pieredzējušo skolotāju priekšlikumu, vecuma grupa no astoņiem līdz divpadsmit gadiem tika sadalīta divās daļās, tādējādi arī jaunākā vecuma bērni saņēma godalgas.

Pēc tam, kad jaunieši bija veikuši savas distances, trasē devās pieredzējušākie slēpotāji. Vīriešu un sieviešu sacensībās piedalījās sportisti, kuri arī ikdienā aizraujas ar slēpošanu. Ļoti ātrs bija Aigars Grīnbergs, kuram sešus kilometrus garā distance tāds sīkums vien bija. Viņš startēja jaunākajā vecuma grupā. Savukārt 50 – 64 gadus veco konkurencē nepārspēts palika slēpošanas vecmeistars Andris Tirzītis.

Sievietēm savās vecuma grupās ātrākās slēpotājas bija Ingūna Naika un Ingrīda Šēnere.Sacensību dalībnieki allaž priecājas un atbalsta meistares Annas Pakalnes skaisto un profesionālo slēpojumu. Lai gan bez konkurences, viņa savu distances kilometru veica visātrāk.
Sacensību noslēgumā tika apbalvoti uzvarētāji, īpašu sveicienu saņēma A. Pakalne, jo tikai pāris dienu pirms sacensībām viņa svinēja nozīmīgu dzīves jubileju. Sportiste klātesošajiem vēlēja stipru veselību.

Organizatori teica sirsnīgu paldies H. Muceniekam par viņa nesavtīgo darbu Vecsaules sila nūjošanas, skriešanas, pastaigu un slēpošanas trašu sagatavošanā un uzturēšanā.

«Īpaši jāuzteic Kampusu un Čakšu ģimeņu atsaucība dalībai mūsu puses slēpošanas pasākumos. K. Kampuss atgādināja, ka pie viņa glabājas Latvijas Nacionālo karavīru biedrības Bauskas nodaļas dāvātais ceļojošais pulkveža O. Kalpaka kauss, kurš izcīnīts slēpošanas krosa komandu sacensībās, tāpēc noteikti šajā gadā jāsagaida piemēroti laika apstākļi, lai sarīkotu vēl vismaz vienas slēpošanas sacensības. Dalībnieki vienojās par iesaistīšanos «Vanagkalna slēpošanas festivālā 2017»,» tā I. Ūbele.

Sacensību uzvarētāji visās vecuma grupās:
Klāvs Kampuss, Anete Čakša, Luīze Straģe, Hevijs Trībers, Ričards Kalniņš, Ligija Kampuse, Toms Kampuss, Ingūna Naika, Aigars Grīnbergs, Ingrīda Šēnere, Andris Tirzītis, Anna Pakalne un Ojārs Pārums.
Foto no albuma.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

kĀPĒC

Kāpēc jau kuro gadu Bauskas stadionā nav slēpošanas trases,kāpēc Bauskā nav uzlieta slidotava?Vecsaules sila slēpošanas trašu saimnieks H. Mucenieks,tas ir cilvēks,kurš par velti ierīkojis,iekopis slēpošanas trasi. Atbrauc Bauskas novada galvenā sporta speciāliste Inga Ūbele ar mūsu nodokļu maksātāju medaļām un paziņo,ka oragnizējusi Bauskas novada sporta centra ,,Mēmele,, balvu slēpošanā.Ja nebūtu 2 skolu bērnu,tad godalgoto vietu vairāk ne kā dalībnieku.Kauns. Vai tiešām Ābelnieka kungam nav acis pierē? Pats lepojas facebookā,ka Mežotnē,Uzvarā uzlietas slidotavas,bet ,kāpēcc tā visa nav Bauskā,kur dzīvo vislielākais vēlētāju skaits Bauskas novadā?

pirms 3 gadiem, 2017.01.25 15:18

Tāpēc

Nu nezinu gan vai stadions būtu labāka vieta šādām sacensībām nekā skaists priežu sils, vismaz man labāk patīk slēpot mežā nevis pa stadiona apļiem. Bez tam atkušņa laikā sniegs ilgāk saglabājas tieši mežā, nez vai stadionā tajā dienā vispār varētu slēpot.
Bet par to slidotavu padomā loģiski. Šādā ziemā vesela brigāde trīs dienas strādātu un lietu ledu, pēc tam sekojošais atkusnis visu nokausētu. Un tad vesela virkne gudreļu zākātos par pašvaldības līdzekļu izšķērdēšanu. Vai ne tā?

pirms 3 gadiem, 2017.01.25 16:28

Sintētika

Tu tikai nepieliec bikses purkšķinādams internetā. šogad visiem jāslido pa Rātslaukuma baraku, citas slidotavas pilsētā NEBŪS! Tāds liktenis, īpaši tādām strutu pudelēm kā tu!

pirms 3 gadiem, 2017.01.25 16:40

Stadions

parasti gan stadionā nemēdz ierīkot slēpošanas trases, jo riņķot 400m apli nav diezko aizraujoši, bet līdz ko sniega daudzums atļaus mēs jums noteikti atļausim izslēpot savu žulti

pirms 3 gadiem, 2017.01.25 16:45

statistika

Bauskā dzīvo arī lielākais komentētāju skaits,jo tur atrodas pelēkā,baltās un vēl dažas mājas,no kurienes var labi sarieties komentāros,paretam kādu arī apvainojot.Mēmele savas sacensības var rīkot kaut Āfrikā,bet tur nezvai piedalīsies pat divuBauskas nov.skolu pārstāvji.Pilsētas sporta skolotāji algu saņem par vieglatlētiku un basketbolu,tur arī dalībnieku netrūkst.Ja gribat kādu citu aktivitāti,lūdzu,entuziasti uz priekšu.Arī akmeņu kaudzes no laukuma pie stdiona jānovāc entuziastiem.a mēs tikmēr pačalosim komentāros.

pirms 3 gadiem, 2017.01.25 17:33

jauki

Jānovēl Herberta kungam laba veselības , lai nākošgad atkal tiktu izveidota trase. Bēdīgi , ka galvenā speciāliste nav pielikusi pat mazākās pūles , lai noorganizētu interesantākas un daudzveidīgas sacensības. Varbūt kādam citam jāuztic šis organizatoriskais darbs. Citādi smagais trases iekārtošanas darbs nenes gandarījumu.

pirms 3 gadiem, 2017.01.25 18:58

Tāpēcam

Mežotnē leduslaukumu brigādes nelej ,bet gan viens,citreiz pāris entuziastu par velti. Tā kā stadionā ir strādnieki un priekšnieks,kuri saņem ,es tiešām nesaprotu par ko viņi saņem ziemā algu,ja nevar nodrošināt ar slēpošanas trasi stadionā vai upmalā un uzliet ledu stāvietā pie stadionā. Būvgružus jau varēja novākt rudenī,ja jau sporta darbinieki būtu plānojuši liet ledu,bet tā kā neplānoja liet,tad arī nepiestrādāja pie tā,lai būvgruži tiktu novāktu,lai ziemā pateiktu-mēs jau uzlietu ledu,bet redziet kāds nav satīrijis stāvietu. S'tadionā joprojām stāv sniegs un ja uz tā būtu sliedes,tad slēpotu pat tagad. Ne jau visiem ir laiks un transports,lai brauktu slēpot uz Likvertenu silu,tad jau būtu uzrakstījis,kāpēc mums Bauskā jāceļ peldbaseins,ja var aizbraukt tepatās blakus uz Pasvali? Ir skaidrs tikai viens,ka mūsu Bauskas sporta funkcionāri neveic savus tiešos pienākumus. Ābelnieka kung vai tišām tu nevari savest kārtībā sporta nodaļu? Vēlēšanas tuvu,balso pensionāri,bet viņiem Bauskā nav kur sportot brīvā dabā.

pirms 3 gadiem, 2017.01.27 15:01

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju