Skujenieku dzimta Kurmenē stādīs ozolus

Dzejnieks Knuts Skujenieks ar ģimeni Kurmenes pagasta «Dzirnavniekos» sestdien, 9. septembrī, iestādīs četrus ozolus par godu dzimtai un Latvijas simtgadei.

Simboliskais notikums ir dzejnieka dzimtas iniciatīva, «Bauskas Dzīvei» stāsta Kurmenes pagasta tautas nama vadītāja Sarmīte Ķīse. Sarīkojumā piedalīsies 16 dzimtas pārstāvji. Līdzās ozoliem laukakmenim pieskrūvēs plāksnīti ar uzrakstu «Skujenieku ozoli Latvijai».

«Dzirnavniekos» reiz bija Mūra dzirnavas, kas piederēja dzejnieka vecvecākiem. Mēmeles krastā Knuts Skujenieks vadījis bērnību un skolas gadus. Tagad te saimnieko un pamazām vietu atjauno Edgars Kārkliņš. Skujenieku dzimta simboliskos ozolus izvēlējusies Salaspils Botāniskajā dārzā.
S. Ķīse cer, ka sestdien izdosies skaists sarīkojums, kurā gaidīts ikviens dzejas mīļotājs: «Rit Dzejas dienas, un Knutam Skujeniekam 5. septembrī apritēja 81 gads. Sveiksim dzejnieku, klausīsimies dzeju, kopā muzicēsim. Pēc svinīgās ozoliņu iestādīšanas notiks saviesīgā daļa.»

«Dzejnieka dzīvesbiedre Inta aicināja pašvaldību atbalstīt šo iniciatīvu, un mēs ar prieku piekritām,» stāsta S. Ķīse, «uzcelsim nojumi, lai var svinēt arī lietus laikā. Uzaicinājām kapelu «Kreicburgas ziķeri», kas izpilda dziesmas ar Knuta Skujenieka vārsmām. Pagasta ļaudis ar busu atvedīs ozolu stādus.»

Sarīkojuma sākums «Dzirnavniekos» plānots sestdien pulksten 12.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju