Skaistkalnē izglītos valsts aizsardzībā 3

Latvijas 14 skolās jaunajā mācību gadā sāk valsts aizsardzības mācības pilotprojektu. Šo izglītības iestāžu vidū ir arī Vecumnieku novada Skaistkalnes vidusskola.

Skolas direktore Svetlana Vāverniece «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka jauno mācību priekšmetu šajā gadā apgūs 10. klases audzēkņi. Nodarbības būs vienu dienu mēnesī – mēneša ceturtajā trešdienā. Dienas garumā skolēni apgūs mācību vielu, kas sadalīta četros blokos. Nodarbībās audzēkņi apgūs lokālo un Latvijas vēsturi, patriotismu. Dzīves skolas stundās audzēkņi attīstīs dzīvei nepieciešamās iemaņas, piemēram, izkops komandas darba prasmes. Būs fiziskās sagatavotības un militārās sagatavotības nodarbību bloki. Ar vidusskolēniem Skaistkalnē strādās pieredzējušais Jaunsardzes instruktors Gunārs Puziņš.

S. Vāverniece paskaidroja, ka līdzīgas nodarbības kā izvēles priekšmets vidusskolā audzēkņiem tika piedāvātas arī iepriekšējā mācību gadā. Taču tagad valsts aizsardzības mācība iekļauta vispārējā apgūstamo priekšmetu sarakstā, un skolēni šajās stundās strādās atbilstīgi jaunā pilotprojekta nostādnēm.

Aizsardzības ministrijas vecākā referente Aija Kokoriša skaidro, ka šī projekta mērķis ir veicināt pilsonisko apziņu un patriotismu, kā arī sniegt iespēju apgūt militārās pamatiemaņas un prasmes. Tas ļaus izglītības iestādēs veidot atbildīgus un Latvijai lojālus pilsoņus, kas ir vitāli svarīgi visaptverošās valsts aizsardzības kontekstā.

Valsts aizsardzības mācības pilotprojektu īstenos 14 vispārizglītojošās, arī profesionālās ievirzes skolās visos Latvijas kultūrvēsturiskajos novados. Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija šī gada maijā atbalstīja ieceri, sākot ar 2024. gadu valsts aizsardzības mācību ieviest kā obligātu priekšmetu visās valsts vidējās izglītības iestādēs.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

visaptverošs prieks

tā lieta skolēnu vidū kļūs populāra - nodarbībā varēs iztikt bez matemātikas un citām zinībām,galva skaidra un,iespējams,pat tukša.

pirms gada, 2018.09.03 10:20

bitīt matos

Viss jaunais ir labi aizmirsts vecais. Skaistkalnē ir paveicies ar cilvēkiem, kas ar lielu atbildību strādā šajā jomā, t.i. jaunsardzes kustībā. Lai izdodas!

pirms gada, 2018.09.03 13:42

IvetaK.

Reiz skolotājs J.Strižaks vadīja šādas stundas,t.i.militāro mācību,jaucām Kalašņikova automātu,skrējām,šautuvē šāvām mērķī,arī tajā laikā G.Puziņš mācījās.Jauki,arī ierindas skatēs iemācījāmies soļot,un nav jākaunās,kā dažam labam(nesaukšu te vārdā ),ka ir vājas iemaņas soļojot un pieņemot parādi valsts svētkos.Un Dzimteni iemācīja mīlēt,gan Lielo,gan mazo-mīļo Latviju!Paldies Skaistkalnes skolas padagogiem tiem,kuri šajā un tiem,kuri vairs nav šajā Saulītē.

pirms gada, 2018.09.03 19:19

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju