Sestdien Bauskas «Rimi» veikalā aicina piepildīt pārtikas pakas trūkumā nonākušajiem 12

Sestdien, 17. oktobrī, tirdzniecības centrā «Rimi Bauska» norisināsies labdarības akcija «Paēdušai Latvijai». Tās laikā iedzīvotāji aicināti piepildīt pārtikas pakas, tādējādi palīdzot trūkumā nonākušām ģimenēm ar bērniem, senioriem un personām ar invaliditāti un zemiem ienākumiem, portālu informēja Latvijas Samariešu apvienības komunikācijas speciāliste Baiba Pare.

Viņa atklāja, ka ārkārtas stāvokļa laikā pārtikas bankā «Paēdušai Latvijai» saņemto pieteikumu skaits pieaudzis par 20%. Turklāt Covid-19 ietekmē strauji mainījies palīdzības saņēmēju īpatsvars – palīdzība daudz vairāk nepieciešama ģimenēm ar bērniem, mazāk senioriem un invalīdiem.

«Tas skaidrojams ar to, ka pandēmijas laikā viens no apgādniekiem vai pat vienīgais apgādnieks paliek bez darba, samazinās ģimeņu ieņēmumi,turklāt attālināto mācību laikā bērni vairāk laika pavada mājās, līdz ar to nepieciešams vairāk pārtikas, jo nav skolas brīvpusdienu,» skaidro Agita Kraukle, pārtikas bankas “Paēdušai Latvijai” vadītāja.

Jau piekto gadu pārtikas bankas «Paēdušai Latvijai» partneris ir lielveikalu tīkls «Rimi», ziedojot produktus lielākā apjomā un divreiz gadā palīdzot organizēt pārtikas paku akcijas «Rimi» veikalos visā Latvijā. Katru mēnesi «Rimi» ziedo pārtiku ar atbilstošiem un ilgiem derīguma termiņiem, nodrošinot palīdzību ģimenēm visā Latvijā. Jau tuvākajā laikā plānots uzsākt arī pārtikas ar nelielu derīguma termiņu ziedošanu, tā esošajiem pārtikas atkritumu samazināšanas mehānismiem pievienojot vēl vienu veidu, kā apvienot rūpes par vidi un līdzcilvēkiem, kuriem nepieciešams atbalsts.

«Lielai daļai «Rimi» veikalu šī akcija jau kļuvusi par tradīciju – turklāt šogad, līdzīgi kā iepriekš, akcijai pievienojas arvien jauni «Rimi» veikali, dodot iespēju saviem pircējiem piepildīt pārtikas pakas. Pēdējo akciju laikā esam novērojuši, ka arvien vairāk ir tādu ziedotāju, kuri speciāli ierodas veikalā, lai piepildītu paciņu, kā arī ģimenes, kas iepriekš saņēmušas atbalstu, situācijai uzlabojoties, tagad pašas palīdz citiem. Šis gads mums visiem ir bijis izaicinājumu pilns, un daudzām Latvijas ģimenēm Covid-19 realitāte ir bijusi ļoti skaudra – mazāk vai nemaz darba, daudz mazāki ienākumi, tāpēc sabiedrības atbalsts šoreiz var būt sevišķi noderīgs,» stāsta «Rimi Latvia» sabiedrisko attiecību vadītāja Regīna Ikala.

Viņa aicina pārtikas pakās likt produktus ar garu derīguma termiņu:dažādus graudaugus (rīsus, griķus, mannu, auzu pārslas, prosu, putraimus, grūbas), pākšaugus (pupas, lēcas, zirņus), miltus un miltu izstrādājumus, makaronus, gaļas, zivju, dārzeņu un augļu konservus, eļļu, cukuru, medu, tēju, kafiju, garšvielas, gardumus bērniem – šokolādi, cepumus, žāvētus augļus un riekstus.

R. Ikala atgādina, ka saskaņā ar 13. oktobrī valdības pieņemtajiem ierobežojumiem, no 2020. gada 14. oktobra līdz 6. novembrim  sabiedriskās vietās, tajā skaitā arī «Rimi» veikalos, ir jālieto mutes un deguna aizsegi. Tāpat no 14. oktobra visos «Rimi» veikalos norit informatīvā kampaņa, kurā Latvijas iedzīvotāji tiek informēti par jauniem noteikumiem, lai ierobežotu vīrusa Covid-19 straujo izplatību.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

Raimonds

Strādātspējigajiem biju piedāvājis darbu ar atalgojumu ražas vākšanā - atbilde - ko man vēl jāstrādā? Tā kā bez manis.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.15 16:58

prātnieks

Sens lozungs - maizi un izpriecas - kurā senajā valstī tad tas bija. Kas ar to tādēl notika = naudiņa beidzās to dīgdieņu baru barot un izpriecēt...
Vienīgais dot darbu, bet vai strādās, ja gaidāmas pakas...

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.15 19:26

atbalstītājs

atvainojiet, bet šogad diemžēl bez manis, saprotu un vienmēr atbalstīju, bet kamēr masku vājprāts pastāvēs, lielveikalus neapmeklēju

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.15 20:16

Nu, nu ...

Kāds masku vājprāts ? Ko tad lai saka ārsti slimnīcās, ķirurgi, zobārsti utt. Tik pat labi vari pateikt, ka tev traucē arī auto drošības jostu ārprāts, motobraucēju ķiveru ārprāts utt. Tev gabals nokritīs, ja tu to masku uzvilksi ? Kad nokļūsi operācijas zālē vai zobārsta kabinetā, tad arī uzreiz palūdz, ,lai mediķi maskas vispār nemaz nevelk, jo tas taču ārprāts ... Un jā - zinu 7 gab. reālus C19 inficētos. Viens no kuriem jau kapos. Viņam bija 52 gadi ...

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.15 21:40

sara

Maskas jālieto arī mazveikalos!
Kas attiecas uz RIMI akciju, uzskatu, ka tā ir viena no vislabāk organizētajām un jēdzīgākajām palīdzības sniegšanas opcijām ģimenēm, kas patiešām cieš trūkumu.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.15 22:09

INGA

Jā,atbalstu maskas ir veikalos jālieto obligāti,bet runājot par tām pakām- tādas divejādas sajūtas.Runājot paar daudzbērnu ģimenēm,vēl varētu saprast,bet par pārējiem,nu tā nav,ka nevar atrast kādu darbiņu,laai sevi varētu nodrošināt,par daaudz tagad saradušies to paku lūdzēji,kuri uzskata,kāpēc strādāt,ies uz pašvaldību,lai tā palīdz.Tādi cilvēki nekad nestrādās un visu mūžu dzīvos no pabalstiem un pakām,un tas neaudzina viņus nekādi darbam.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.16 13:57

S

Rimi visi bez maskām,kur apsardze skatās?

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.16 18:46

Lory

Kurā Rimi Jūs bijāt?

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.17 09:14

Koks

Gam mini Rimi,gan arī lielajā

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.17 09:57

Ierosinājums

Bet vai sociālais dienests nevar izsniegt pārtikas pakas? Agrak viņiem tādas bija, bbet tika dāļātas pēc ieskatiem, kam gribu tam dodu kam ne tam ne. Būtu gan šī visatļautība jāierobezo. Un pakas ir jādod cilvēkiem, kam tiešām klājās grūi. Pie tam pārtika ir ļoti dārga Latvijā un nav brīnums, ka daudziem grūti.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.17 22:25

:(

Vispār valsts saņēma miljarus Covid seku apkarošanai, tik die kur tie palika :(

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.17 22:30

?

Varēja iet arī pie zemniekiem palīdzēt ražas novākt būtu dārzeņus dabūjuši. Vai tā neder?
Zemgalē ir ļoti daudz dārzeņu audzētāji, graudkopji utt. Kad vajag palīgus, tie nav. Protams, viņiem tiek maksāts.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.17 22:28

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju