Seniori pelnījuši svētkus 1

Senioru deju festivāls «Annas danči» Bauskā notiks sestdien, 21. jūlijā. Jau septīto reizi organizatoriskās rūpes uzņēmusies Inese Smilškalne.

«Kad atbrauc visi svētku dalībnieki un es ieraugu viņu laimīgās sejas, saprotu, ka man jārīko šis pasākums. Viņi ar savu dejas mīlestību, entuziasmu un aizrautību ir pelnījuši šādus svētkus,» tā par iesaistīšanos festivāla rīkošanā «Bauskas Dzīvei» pastāstīja I. Smilškalne.

Kā ierasts, Bauskā nedēļas nogalē ieradīsies aizrautīgi un talantīgi senioru deju kolektīvi no visas Latvijas, kā arī tuvējie kaimiņi no Lietuvas. Citus gadus uz Bausku atbraukuši pat 18 kolektīvi, šogad pieteikušās desmit deju kopas. I. Smilškalne skaidro, ka daudzi dejotāji  aizvadījuši saspringtu Dziesmu svētku nedēļu un tagad atpūšas. Citviet iztērēts transporta izmantošanas limits. «Visiem ir objektīvi iemesli. Taču interese par festivālu nav mazinājusies. Man jau kopš pavasara daudzi zvanīja un vaicāja, kad rezervēt laiku braukšanai uz Bausku,» stāsta I. Smilškalne.

Šī gada koncertam pilskalna estrādē sagatavota īpaša programma. «Šis ir Latvijas valsts simtgades gads, tādēļ senioru deju kolektīvi apguvuši jaunas, latviskas dejas. Koncertā būs īpašs bloks ar tām. Sagatavoti arī stilizēti tērpi. Kā ierasts, festivālā tiks izpildītas arī dažādas Eiropas dejas,» stāsta I. Smilškalne.

Festivāls sestdien sāksies ar gājienu no Bauskas pils līdz estrādei. Koncertā piedalīsies desmit senioru deju kolektīvi. Būs dejotāji arī no mūsu novadiem: «Kamenes» no Iecavas novada, «Magnolijas» no Rundāles novada, «Vēlreiz» no Bauskas.

Senioru dejas ir vienkāršākas par latviešu tautas dejām, tās pārī var dejot kā vīrietis ar sievieti, tā divas dāmas. Šis deju žanrs sniedz iespēju senioru vecuma cilvēkiem dzīvot un baudīt savām iespējām atbilstošu sociāli aktīvu dzīvi. Tā par festivālu «Annas danči» piebilst Bauskas kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Lujāne.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Pipuks

Forši,vecās krampienes izdejosies un nebūs dukas mājās smadzenes ***!

pirms 2 gadiem, 2018.07.16 22:27

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju