Savus darbus izrāda jaunās šuvējas, keramiķes, gleznotāji un citi amatu pratēji

Nākamā mēneša vidū, 15. aprīlī, Bauskā notiks XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas programmas «Radi rotājot» otrā kārta. Pasākumā būs pārstāvēti 19 Bauskas novada individuālie un kopdarbi.

Programmas «Radi rotājot» pirmās kārtas atlase notika Bauskas bērnu un jauniešu centra (BJC) Dzeltenajā mājā 10. martā. «Kopā vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas izstādē «Radi rotājot» bija izstādīti 107 darbi no Bauskas novada izglītības iestādēm,» stāsta Ilze Krieviņa, Bauskas BJC metodiķe.

Pirmās demonstrēja divas tērpu kolekcijas, kuras abas iekļuva nākamajā kārtā. Trīs dalībnieces no Bauskas Valsts ģimnāzijas rokdarbu pulciņa piedāvāja kolekciju «Sedz, māsiņa, villainīti!», saņemot otrās pakāpes diplomu. Jaunietes pasākumam sagatavoja pedagoģe Iveta Slavīte.

Varēja manīt, ka visas trīs meitenes ar lielu rūpību ir ieguldījušas darbu savos tērpos, bet visvairāk tomēr izcēlās Patrīcijas Mediņas melnais apmetnis. «Nosaukums tērpam ir «Grim Reaper» – angļu valodā tas personificē nāvi. Tāda nāves klātbūtnes izjūta, bet ne sliktā nozīmē, bet tādā, ka tā tevi apciemo kā draugs, kas visus uzrauga,» stāsta P. Mediņa.

Bauskas pilsētas pamatskolas lietišķās mākslas pulciņa audzēknes, kuras gatavo pedagoģe Daiga Sējēja, piedāvāja tērpu kolekciju «Rakstu rakstus izrakstīju». Meitenes pārsteidza visus klātesošos ar savu tērpu krāsu gammu un radītajiem rakstiem, reizē nopelnot pirmās pakāpes diplomu. «No idejas līdz īstenošanai pagāja apmēram pusotrs mēnesis. Strādājām gan skolā, gan mājās. Visus rakstus izšuvām ar rokām – šajā gadījumā šūšana ir mūsu galvenā apgūtā prasme. Pašas izvēlējāmies krāsas un fasonus,» stāsta meitenes.
D. Sējēja atzina, ka pirmajā kārtā piedāvātos darbus un arī pasniegšanas stilu noteikti vēl uzlabos, lai otrajā kārtā būtu vēl skatāmāki un interesantāki skatītājiem.

Otrajā kārtā iekļuva arī divas Bauskas BJC radošās darbnīcas – Ilzes Krieviņas rokdarbu studija «Kamolītis» un Madaras Purviņas brīvā laika studija «Apķērīgie ziķeri».

Vērtēšanas žūrijā šoreiz bija Iveta Līdere, Bauskas mākslas un mūzikas skolas pedagoģe, Bauskas BJC direktore Benita Svareniece un Bauskas novada izglītības nodaļas vadītāja Māra Bauvare. Ekspertes atzina, ka visgrūtāk bija vienoties par 15 vizuālās mākslas darbiem, kurus virzīs uz nākamo kārtu. Tomēr lēmumu nācās pieņemt. Visi uz otro kārtu tikušie saņēma diplomus un nelielas balvas.

Uz nākamo kārtu virzīja Bauskas pilsētas pamatskolas audzēkņu Betijas Upelnieces, Evelīnas Burmistrovas, Selīnas Rasas un Jāņa Maskaļa, kā arī Uzvaras pamatskolas skolnieču Līgas Vaivares un Andras Krastiņas darbus. Bauskas BJC pārstāvēs Rebeka Kreškina, Alise Tīna Augstkalne, Līga Annemarija Vērmane un Emīlija Smilga.

Otrās kārtas pasākums notiks 15. aprīlī Bauskas kultūras centrā. Tikmēr vēl līdz 20. martam Bauskas BJC telpās būs skatāmi visu konkursa dalībnieku vizuālie darbi – zīmējumi, keramikas izstrādājumi, ādas un plastikas darbnīcās radītais.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju