Sākas intensīvs eksāmenu laiks 3

Spraigs darba periods sācies vispārējās izglītības iestādēs. Valsts pārbaudes darbi jeb eksāmeni – tie ir pārbaudījumi ne tikai skolēniem, bet arī iestāžu vadītājiem.

12. klašu audzēkņi pirmo valsts pārbaudes darbu svešvalodā kārtoja pavasarī. Šodien, 22. maijā, obligātais centralizētais eksāmens latviešu valodā.

«Skolā eksāmenam esam sagatavojušies visi, gan skolēni, gan pedagogi. Tehniski ar visu esam nodrošināti, nav pat pieļaujama doma par kādu iespējamo informācijas noplūdi, kā no rīta vēstīja radio,» portālam stundu pirms pārbaudes darba sākuma apliecināja Iecavas vidusskolas direktore Agra Zaķe.

Viņa arī piebilda, ka skolā ir stingra kārtība par iespējamo «palīdzēšanu» skolēniem. «Ja kaut kur kas notiek, pēc tam tāpat izplatās runas. Skolēni cits citam pastāsta par kādu piebildi, par kādu citu nevēlamu darbību. Mēs skolā strādājam tā, ka nav ne mazākā pamata šādām runām. Tad droši un apmierināti ir gan pedagogi, gan skolēni,» tā direktore A. Zaķe.

Arī Bauskas Valsts ģimnāzijas direktors Raimonds Žabovs apliecināja, eksāmenu norises kārtība apspriesta ar mācību pārziņiem, pārējiem pedagogiem. «Esam pārrunājuši jauno eksāmenu norises kārtību. Problēmām nevajadzētu būt. Šorīt darbu sākām atbilstīgi visām norādēm,» pēc eksāmena sākuma «Bauskas Dzīvei» paskaidroja R. Žabovs.

Rīt, 23. maijā, pirmo eksāmenu kārto devītklasnieki. Arī viņiem valsts pārbaudes darbi sākas ar dzimtās – latviešu valodas zināšanu apliecināšanu. Skolās šim pārbaudes darbam atvēlētas divas dienas – pirmajā audzēkņi veic rakstu darbus, otrajā ir eksāmena mutvārdu daļa.

Turpmākie eksāmeni 9. klašu izglītojamajiem ir 29. un 30. maijā svešvalodā, 5. jūnijā – matemātikā. Eksāmenu sesija noslēdzas 12. jūnijā ar rakstisko pārbaudes darbu Latvijas vēsturē.

Saspringtāka eksāmenu sesija ir 12. klašu audzēkņiem. Jau piektdien, 25. maijā, viņiem jākārto vēl viens obligātais centralizētais eksāmens – matemātikā. Tad ir centralizētie pārbaudes darbi izvēles priekšmetos. Arī to norisei ir noteikts laiks. Latvijas un pasaules vēstures eksāmens notiks 28. maijā, bioloģijā – 30. maijā. Rakstiskais pārbaudes darbs fizikā paredzēts 4. jūnijā, ķīmijā – 6. jūnijā. Vēl skolēniem pārbaudes datumi citiem izvēlētajiem eksāmeniem: ģeogrāfijā – 1. jūnijā, ekonomikā – 8. jūnijā.

Ņemot vērā mācību gadā paredzēto valsts pārbaudījumu norisi, sertifikātus par vispārējo vidējo izglītību plānots izsniegt 2018. gada 29. jūnijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

nu piesien aci tie

puišiem smuki virs biksēm izlaistie krekliņi - kā tādas meiteņu blūzītes ...

pirms 2 gadiem, 2018.05.22 17:54

Nu piesien acim tam

Tu laikam no tiem kam žakete biksēs,bikses zeķēs,zeķes zandalītēs.

pirms 2 gadiem, 2018.05.22 20:22

annika

pasi puikas ar cmuki!!)))

pirms 2 gadiem, 2018.05.22 23:07

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju