Šajā nedēļas nogalē Pasaules junioru čempionātā bobslejā startē baušķenieks Dāvis Kaufmanis

No 22. līdz 24. janvārim Šveices bobsleja trasē Sanktmoricā notiek Pasaules junioru čempionāts trases kamaniņu sporta veidos – bobslejā un skeletonā. Sagaidāms, ka sacensībās par godalgām divu un četru braucēju bobsleja ekipāžās cīnīsies arī baušķenieks Dāvis Kaufmanis.

Jaunais gads D. Kaufmanim sākās ar mainīgiem panākumiem Altenbergas trasē. «Pēc Ziemassvētku pārtraukuma spēju treniņos uzrādīt gana labu sniegumu, pat pirmo reizi braucot šajā trasē ar četru braucēju kamanām. Tomēr sacensībās jau pirmajā dienā ar divu braucēju kamanām nespēju parādīt to, ko treniņos. Arī nākamajā dienā nespēju koncentrēties un piedzīvoju kritienu. Prūsis teiktu: «Šai trasē nekad nevar atspringt!» Otro dienu vēlētos izdzēst no savas pieredzes grāmatas. Trešajā dienā bija četrinieku debija. Šoreiz brauciens līdz 13. virāžai bija ļoti labs, un pirmās sacensību emocijas gūtas, kaut arī piedzīvoju neprofesionalitātes kļūdu – pielipu ar kamanām 13. virāžas ieejā,» atceras D. Kaufmanis.

Turpinājumā 13. un 14. janvārī notika Eiropas kausa izcīņa Austrijā, Īglsas trasē. «Tur jau pirmajā braucienā divnieku ekipāžās trešā vieta, neskatoties uz rupjajām kļūmēm starta ieskrējiena beigās. To posmu es varēju arī uzvarēt, taču, kā saka, pēc kara jau visi gudri. Nākamajās dienās ar četrinieka ekipāžu ceturtā un trešā vieta. Uzskatu, ka pjedestāls iegūts uz citu neveiksmes, jo vācu ekipāža apļa izejā piedzīvoja kritienu, taču finišēt arī ir jāmāk,» stāsta D. Kaufmanis.

Divu braucēju ekipāžā mūsu pilots startēja kopā ar Ivo Danu Kleinbergu, bet četrinieku ekipāžā viņiem pievienojās Reinis Nungurs un Regnārs Kirejevs. Visos braucienos starta laiki D. Kaufmaņa ekipāžai bija starp labākajiem – parasti pirmajā trijniekā.

Eiropas kausa izcīņā divu braucēju ekipāžām D. Kaufmanis pašlaik ir stabili otrajā vietā, piekāpjoties tikai Šveices pilotam Mihaelam Kuonenam. Četrinieku ekipāžās pēc Altenbergas neveiksmes ir devītā vieta kopvērtējumā, bet ar labām izredzēm pakāpties augstāk – šeit pašlaik rezultāti gana raibi, viss var mainīties jau pēc nākamajām sacensībām.

«Tagad jau gatavojamies piektdien gaidāmajam Pasaules junioru čempionātam. Pirmo reizi apgūstu slaveno Sanktmoricas dabisko sniega un ledus trasi. Turiet par mums īkšķus!» aicina D. Kaufmanis.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju