Šahā masas neierodas 1

Aizvadīts šī gada pirmais Bauskas atklātais čempionāts šahā «Masu starts», kas notika 14. un 15. janvārī.  Uz sacensību pirmo posmu, kas notika 14. janvārī, ieradās desmit dalībnieku, kas bija ievērojami mazāk, nekā gaidīts. Līdzīgā turnīrā dambretē bija gandrīz 30 spēlētāju. Šajā posmā veiksmīgākais bija Alvils Štībelis. Dāmām labākā bija Ilga Kļaviņa, jauniešiem – Niks Naidžels Zeltiņš.

Finālposmā 15. janvārī sacentās seši labākie no pirmā turnīra, kā arī meistarkandidāti Ivars Smilga un Maigonis Avotiņš. «Finālposmā cīņas bija ļoti saistošas – uzvarētāju noskaidrošanai no 12 mačiem piecos notika papildu ātrspēles partijas,» stāsta sacensību organizators Māris Bergs.

Cīņā par septīto vietu Vilnis Pureniņš pārspēja Jāni Straģi un Ilga Kļaviņa uzvarēja Andri Zomerovski. Pārsteigumus sagādāja Jānis Slaidiņš. Vispirms viņš neizšķirti nospēlēja ar Vilni Pureniņu, bet ātrspēlē pretinieku pārspēja un iekļuva pusfinālā. Tur vēl negaidītāks neizšķirts ar Ivaru Smilgu no Vecumniekiem un atkal uzvara ātrspēlē. Finālā gan spēka pietrūka – Maigonis Avotiņš izcīnīja pirmo vietu.

M. Avotiņam arī gāja grūti – pusfinālā Alvilu Štībeli izdevās pieveikt tikai otrajā ātrspēlē. Cīņā par trešo vietu I. Smilga uzvarēja A. Štībeli.
«Paldies dalībniekiem par atsaucību. Nākamā prāta spēļu cienītāju tikšanās būs 29. janvārī turnīros ar saīsinātu apdomas laiku,» teic M. Bergs.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Lidija Slaidiņa

Nākamreiz spēlē labāk!

pirms 12 mēnešiem, 2019.03.01 14:20

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju