Rundāles pils muzejs atkārtoti izsludina iepirkumu par jumta pārbūvi 4

Rundāles pils muzejs atkārtoti izsludinājis iepirkumu par Rundāles pils jumta pārbūvi, liecina paziņojums Iepirkumu uzraudzības birojā.

Rundāles pils muzejs šo konkursu bija izsludinājis jau pērn decembrī, bet tas izbeigts bez rezultāta, jo vienīgā pretendenta iesniegtajā piedāvājumā tika konstatētas neatbilstības tehniskajai specifikācijai. Elektronisko iepirkumu sistēmā publiskotā informācija liecina, ka iesniedzēja bijusi vietējo būvnieku apvienība «Kvintets M»-«Dakstiņu jumti»-«MK-Būve»» ar piedāvāto līgumcenu 2 443 363 eiro.

Rundāles pils muzeja pārstāve Ilze Kusiņa skaidro, ka Ministru kabineta noteikumi paredz pasūtītājam tiesības pieņemt lēmumu par līguma slēgšanas tiesību piešķiršanu arī tādā gadījumā, ja saņemts tikai viens piedāvājums, ar nosacījumu, ka pasūtītājs var pamatot izvirzītās atlases prasības un iesniegtais piedāvājums atbilst nolikuma prasībām. Taču šoreiz fiksētas neatbilstības, kuru dēļ arī konkurss pārtraukts bez pozitīva iznākuma.

Iepirkuma procedūras gaitā interesi par objektu izrādījuši vairāki būvuzņēmēji. I. Kusiņa stāsta, ka atsevišķi potenciālie pretendenti pauduši bažas par lielo darbu apjomu, kas jāpaveic salīdzinoši īsā termiņā, kas, iespējams, arī lielā mērā noteica, kāpēc piedāvājumu iesniedzis tikai viens pretendents. «Protams, arī valsts aizsargājama kultūras pieminekļa statuss un objekta sarežģītība ietekmē potenciālo pretendentu loku. Būvdarbu veicējiem jāņem vērā, ka gan ēka, gan tās konstrukcijas, gan telpas, to iekārtojums, dekoratīvā apdare un sienu un griestu gleznojumi ir ar vēsturisku un māksliniecisku vērtību un jumta būvdarbi nekādā veidā nedrīkst apdraudēt šo vērtību saglabāšanu,» teic I. Kusiņa.

Pašlaik muzejs jau ir pārskatījis veicamo būvdarbu apjomus un iepirkuma procedūru izsludinājis atkārtoti. Salīdzinot ar iepriekšējo, šim konkursam atstāta jumta pirmās un otrās kārtas pārbūve.

Informācija par Rundāles pils jumta pārbūves konkursu pieejama Elektronisko iepirkumu sistēmā https://www.eis.gov.lv/EKEIS/Supplier/Procurement/33233.
«Ceram, ka atkārtoti izsludinātais konkurss noslēgsies ar pozitīviem rezultātiem un Rundāles pils jumta pārbūves projekts tiks sākts pirms tūrisma aktīvās sezonas,» portālam pauda I. Kusiņa.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Andris

Jumts ja vien netek , nav jāmaina

pirms gada, 2020.02.11 16:56

Jau atkal

Vien gudrinieks ar viedokli bez zināšanām

pirms gada, 2020.02.11 19:28

Arlovksis

Es varētu konkursu paņemt par 1,8 miljoniem un tad, kad nauda beigots, sāktu brēkt, ka projekts slikts, strādniekiem algas pieaugušas, būvmateriālu cenām pieaugums...un tad pieprasītu papildus 2 miljonus.
Viss pa godīgo. Saļava Būve rullē!

pirms gada, 2020.02.12 12:24

?

Vai tiešām nav konkurentu? Vai Kvintets ir vienīgais šīs puses malējiņš?

pirms gada, 2020.02.12 13:20

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju